PR vs LOL & = cu 0

DeletedUser

Un nou razboi a inceput!

O mica statistica pentru inceput :

Parte 1:
Triburi: PR
Parte 2:
Triburi: =cu0 N, = cu 0, =cu 0., =cu0*, LOL, LOL II

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 43
Tabăra 2: 6
Diferență: 37

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 283,712
Tabăra 2: 44,104
Diferență: 239,608

chart
 

DeletedUser42026

Abia a inceput! Mai e mult pana departe nu se stie ce va fi pana atunci :p
 

DeletedUser34356

Sunteţi cei mai buni din istorie! Aţi anulat pacturile dintre triburi şi aţi atacat imediat. Meritaţi nişte premii!! De 3 ori URAAAAAA pentru legendele în devenire!!!
 

DeletedUser42026

painormal ca au apucat si au luat satele care nu erau aparate
 

DeletedUser46021

Pacturile au fost anulate in decursul zilei de vineri, atacurile au inceput sambata,nu stiu unde ai vazut tu ca s-a atacat imediat :)
 

DeletedUser

felicitari PR pentru rezultatele cu TLA insa in tot timpul acestei actiuni asupra TLA v-ati lasat marginea nesupravegheata,fapt ce a dus la dezvoltarea tribului LOL acolo. Nu stiu daca ati avut PNA sau ceva pana ieri dar LOL trebuiau sa se astepte la acest duel,odata ce TLA au cazut,ei sunt prima amenintare pt PR,deci trebuiau sa se pregateasca,nu sa stea fara griji datorita unui PNA (daca a fost cazul).

In concluzie,sa speram ca veti reusi sa recuperati marginea altfel o sa fie un pic nasol pentru voi. LOL,puteti face o figura frumoasa si voi acolo,chiar daca ati fost luati pe nepregatite cum s-a subliniat mai sus,puteti reveni si sa dovediti de ce sunteti in stare. ce sa mai zic,succes ambelor tabere si sa vedem cat mai multa actiune !
 

DeletedUser

[24/8/2014 15:18:18] Silviu (TeVede): Vreau pe o parte din voi sa ii iau in tribul mare si restul sa ii completez in academie
[24/8/2014 15:18:33] Silviu (TeVede): adica asa ne-am oferi la toti o expansiune directa la 2 margini
[24/8/2014 15:18:38] Silviu (TeVede): si o urcare detasata spre nord
[24/8/2014 15:18:56] faQer: da, mi-a propus si pitic asta...
[24/8/2014 15:19:03] faQer: nu e vorba de orgoliu aici
[24/8/2014 15:19:08] faQer: ca nu am intrat alaturi de alti colegi
[24/8/2014 15:19:09] Silviu (TeVede): da, el nu prea e luat in serios nici pe aici
[24/8/2014 15:19:17] faQer: si nici nu aparam vreun blazon al tribului
[24/8/2014 15:19:22] faQer: e un trib fara istorie
[24/8/2014 15:19:29] Silviu (TeVede): la fel si al nostru
[24/8/2014 15:19:40] Silviu (TeVede): pitic e fondatorul
[24/8/2014 15:19:50] Silviu (TeVede): dar eu sunt cel care se ocupa de tot aproape
[24/8/2014 15:20:07] Silviu (TeVede): eu sunt vazut "big boss" (chit ca as preda si maine conducerea)
[24/8/2014 15:20:12] Silviu (TeVede): ocupa mult prea mult timp
[24/8/2014 15:20:36] Silviu (TeVede): dar tinand cont ca s-a ajuns la un stadiu mai avansat in care nu ma asteptam sa ajungem
[24/8/2014 15:20:46] Silviu (TeVede): m-am gandit ca ar fi o miscare foarte importanta si benefica
[24/8/2014 15:21:18] Silviu (TeVede): nu stiu care e fondator sau care se ocupa la voi doar am intrat pe tine ca mai avusesem 1-2 conversatii si inainte
[24/8/2014 15:21:24] faQer: eu sunt
[24/8/2014 15:21:26] faQer: da
[24/8/2014 15:21:35] faQer: ti-am spus, nu e vorba de orgoliu
[24/8/2014 15:21:44] faQer: e mai mult vorba de placerea de a lua un trib de la 09
[24/8/2014 15:21:48] faQer: cu jucatori in mare parte slabuti
[24/8/2014 15:21:53] faQer: si a face ceva din el
[24/8/2014 15:22:08] faQer: n-as mai simti nicio provocare in a-i flitui pe toti aia mai slabuti
[24/8/2014 15:22:22] faQer: si a forma un trib cu jucatori in mare parte cunoscatori...
[24/8/2014 15:22:22] faQer: in plus
[24/8/2014 15:22:26] faQer: in tot timpul asta
[24/8/2014 15:22:28] faQer: si eu m-am implicat foarte mult
[24/8/2014 15:22:36] Silviu (TeVede): imi dau seama
[24/8/2014 15:22:42] faQer: am fost intarziat, am intrat la vreo 2 saptmani dupa inceperea jocului
[24/8/2014 15:22:47] faQer: si am prins colegi de toate felurile in jur
[24/8/2014 15:22:52] faQer: am incercat sa-i invat pe fiecare in parte etc
[24/8/2014 15:23:02] Silviu (TeVede): E greu
[24/8/2014 15:23:06] Silviu (TeVede): sa ii inveti pe multi
[24/8/2014 15:23:12] Silviu (TeVede): sunt batuti in cap iti zic sincer
[24/8/2014 15:23:20] faQer: mi-ar veni foarte greu sa le spun: stii, de maine te voi ataca pentru ca nu mai facem parte din acelasi trib


Stiu ca nu e foarte elegant sa postezi discutii private... dar nu pretind a fi un om elegant :)

Ni s-a propus sa ne parasim tribul si sa innobilam fostii colegi. Am refuzat. Ni s-a declarat razboi.

Evident, raportul de forte este inegal. Multi dintre jucatorii nostri sunt inactivi sau necunoscatori, in ciuda eforturilor noastre de a-i tria. Din pacate jocul asta pur si simplu nu mai are indeajuns de multa popularitate cat sa ai ce tria... :)

In plus, majoritatea celor care inca mai pun pasiune in joc se cunosc intre ei. S-a ajuns la stiuatia in care atatea triburi mari evita sa se sicaneze intre ele pentru ca au prieteni sau cunoscuti in celelalte triburi mari. Fiecare isi are cate un razboi mic impotriva unui trib aflat in dezvoltare... si cam atat. Tendinta asta plitisitoare a fost intotdeauna... dar acum e mai pronuntata ca oricand si fura foarte mult din farmecul jocului.

In felul asta, jocul nu va mai fi practicat decat de jucatorii cu experienta... si acestia se vor imputina in timp, pe masura ce unii dintre ei se vor lasa.

Jucatorii fara experienta nu au sansa de a apuca sa invete, de a apuca sa se dezvolte etc. In aceeasi masura, un jucator lipsit de experienta, nesigur pe deciziile lui, nu va investi PP-uri in joc. Tot cei cu experienta vor face asta, marind discrepantele dintre jucatori.

Nu ma intelegeti gresit. E normal ca PR sa incerce sa isi faca strategia cat sa aiba acces la margine etc. Nu de atitudinea lor ma plangeam.
 

DeletedUser46021

[24/8/2014 15:18:18] Silviu (TeVede): Vreau pe o parte din voi sa ii iau in tribul mare si restul sa ii completez in academie
[24/8/2014 15:18:33] Silviu (TeVede): adica asa ne-am oferi la toti o expansiune directa la 2 margini
[24/8/2014 15:18:38] Silviu (TeVede): si o urcare detasata spre nord

Mie mi se pare ca ai oferit o cu totul alta interpretare, nu vad nicaieri sa scrie ca primii 10 de la voi,sau cei mai mari si mai experimentati de la voi sa vina la noi si restu innobilati...defapt nu vad nicaieri cuvantul innobilat:)
 

DeletedUser

Nu are logica ce spui. Daca ne mutam cu totii am fi fost la fel de plafonati ca si acum si jucatorii vostri tot nu ar fi avut ce cucerii. Ideea a fost alta si nu cred ca o neaga nimeni... in afara de tine :) Lucrul asta reiese clar din discutia intreaga... dar asta are pagini bune si nu m-am apucat s-o postez.

Si declaratia voastra de razboi demonstreaza asta:

Explicaţie Daca tot a fost sa fie, si nu v-ati parasit colegii, eu zic sa incepem hora. Wind va transmite salutari!



pitic4ever aug 23, 00:53
Era o chestiune foarte buna de viitor pentru ca noi ne asiguram marginea, iar voi va dezvoltati super bine in zona pentru ca =o disparea, dar este alegerea ta si o respect.

In cazul lui inteleg ca nu are nicio autoritate. Deci, nu ma mir ca nu si-a respectat cuvantul. N-o fi putut... :)


[24.08.2014 15:26:30] faQer: exista si varianta refuzului? :) sau asta ar atrage direct un conflict intre noi?
[24.08.2014 15:26:59] Silviu (TeVede): exista, dar sunt presat constant de anumiti jucatori din granita cu voi cu intrebari de genu

In cazul lui in schimb... nu poate fi vorba decat de gargara. Succes pe mai departe actualilor vostri aliati. Sper sa poata face o figura frumoasa in razboiul contra voastra :)

Sper sa nu se amageasca singuri ca momentul asta poate fi evitat la nesfarsit. Nimic de zis, PR e un trib bine organizat cu jucatori activi, experimentati si apetit pentru PP. Vor avea reale dificultati contra voastra cand va veni momentul sa lupte singuri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Va invitam pe harta sa ne jucam , jocurile astea de cuvinte sunt inutile, mult succes ambelor parti :D
 

DeletedUser46021

Apetit pentru PP?Asta de unde ai mai scos-o?:))
Hai ca sunt sigura ca daca te chinui putin mai scoti vreo conversatie din buzunar:)
 

DeletedUser

Sper sa nu se amageasca singuri ca momentul asta poate fi evitat la nesfarsit. Nimic de zis, PR e un trib bine organizat cu jucatori activi, experimentati si apetit pentru PP. Vor avea reale dificultati contra voastra cand va veni momentul sa lupte singuri.

Cred ca un cont premium isi permite mai toata lumea , dar " apetit pt PP -uri " , mi se pare putin cam deplasata si totodata nefondata aceasta afirmatie.
Nu are rost sa instigi subtil aliatii nostrii, cu siguranta relatiile noastre sunt inchegate ( pe viitor, te rog, evita sa folosesti mesaje de genul , nu au rostul intr-un topic ce are alta conotatie. )
 

DeletedUser

Va invitam pe harta sa ne jucam , jocurile astea de cuvinte sunt inutile, mult succes ambelor parti :D

Eh, asta e rolul forumului "Politică şi propagandă"



hai lasa-ma ... nimic din discutiile acelea nu a fost modificat. Daca e cazul... s-o spuna respectivii interlocutori :)

Nokia1100 ... nu mi se pare nimic exagerat intr-o afirmatie ca aia.
 

DeletedUser

Rolul forumului da, dar rolul acestei teme este razboiul dintre cele 2 tabere , nu discutiile dintre 2 jucatori.
 

DeletedUser

Poate n-ai observat dar tema asta e creata in forumul Politică şi propagandă Lumea 40.

Dupa tine ce ar trebui postat aici? Ca statistici ce twstats pot citi toti cei interesati fara sa intre neaparat aici.

Ati creat topicul, bun, hai sa comentam :)
 

DeletedUser45878

Cred ca e cazul sa intervin deja.

1. nu am zis NICIOATA de nobilarea colegilor tai nimic
2. e vina ta fiind in conducere ca nu urmaresti harta si eventualelel miscari ale triburilor ce te incojuara
3. lasitatea va face sa apelati la toate triburile ce ne inconjuara sa va milogiti sa va ajute cineva
4. tot lasitatea v-a facut sa faceti alianta cu cei din =cu0 cu care imi spuneai ca in niciun caz nu ai sa te aliezi vreodata cu ei
5. nu avem aliati noi cum precizezi
6. de bun simt e sa dai pronosticuri sau alte chestiuni ce tin de razboi si nu baliverne pe aici

Toate astea fiind zise, tin sa te anunt de acum inca o data ca venim la margine spre tine, deci posteaza cat mai ai timp sau pregatestete sa te muti pe L41.

Numai bine !
 

DeletedUser

tevaad tu esti singurul care arunca baliverne pe aici. De fapt, arunci baliverne in general... iar apoi uiti. Iti intelegem frustrarile... tu te simti "big boss" dar nu esti intemeietor :( Dar nu e nevoie sa adopti o exprimare atat de "matematica" pe aici. Nu o sa pari mai sef facand asta :)

Eu unul am postat niste discutii obiective cu copy paste. Tu speculezi prosteste. Cine posteaza baliverne?
 

DeletedUser46021

Dar cand te-ai dus la ANUMITE triburi incercand sa-i intorci impotriva noastra de ce nu ai facut publice "discutiile obiective cu copy paste" cine stie poate aveai un succes mai rasunator:confused:

Si deh daca tot ne spalam rufele in public in loc sa mai postam o statistica un raport cum se face la temele de razboi

Mao Qing aug 30, 11:46
Buna dimineata,
Stimati colegi,de aseară exista PNA intre tribul mare si LOL
 
Sus