Precizari la acuzele domnului Barony

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Privitoare totodata si la demnitate.

Din pacate topicurile pe aceasta tema au fost inchise deci a trebuit sa deschis unul nou.

1. FLA este rezultatul fuziunii academiei TL - TLA cu academia CL - CLA, in conducerea ei au fost membrii din cele 4 triburi. Desi am solicitat Avalonului ajutor in conducerea academiei nu a venit nici un membru de la ei sa faca acest lucru.
FLA a fost doar cu numele academia FL, asta datorita faptului ca nici unul din triburile FL cu exceptia CTL - rezultatul fuziunii dintre CL si TL, nu s-a implicat in conducerea si sprijinul ei.
2. Cu cateva saptamani in urma la una din intalnirile FL, au venit ca reprezentanti ai AVALON Sir Soreen (SS) si Barony. Sir Soreen a anuntat ca are niste probleme personale si pe moment lasa loctiitor pe contul lui, dupa plecarea lui de la intalnire, Barony ne anunta ca AVALON isi pune problema parasirii FL, mentionand ca SS nu este conducatorul lor (ei fiind condusi de un consiliu mai mare) si ca SS nu reprezinta in acel moment AVALONUL (discutia, sau mai bine zis cearta, este mult prea mare si prea lunga si nu are rost sa o redau integral, ci doar esenta ei). In urma acestui anunt, ulterior, a fost contactat SS si intrebat despre acest lucru. El ne-a sustinut ca nici nu poate fi vorba de asa ceva si ca Barony a exagerat si a prezentat un punct de vedere propriu, pozitia oficiala a AVALONULUI fiind de a ramane in continuare alaturi de FL, el fiind in continuare cel care este sef si reprezentant al acestui trib. Totodata el ne-a anuntat ca reprezentantul AVALON pentru perioada lipsei sale va fi M..... . In perioada aceasta, cat a lipsit SS AVALONUL a incheiat un PNA cu unul din triburile pe care le aveam ca dusmani, incalcand astfel protocolul FL, lucru de care diplomatul lor din acea perioada (domnul Barony) nu a anuntat nici un alt trib membru al FL. Tot in acea perioada cel putin un membru al acelui trib a fost recrutat de AVALON.
3. In urma acestui incident am solicitat tuturor triburilor din FL sa numeasca un singur reprezentant in consiliu si sa trimita 3 mesaje de confirmare de la membrii conducerii, catre celelalte triburi. Singurul trib care nu a facut acest lucru a fost AVALONUL. De ce oare?
4. Mirceaberzovan paraseste CTL si infiinteaza ~M~ devenit ulterior ELITE. Cand a facut acest lucru nu s-a consultat cu nici unul din cei care au facut impreuna cu el fuziunea CL cu TL, nici macar nu i-a anuntat.
5. In acel moment impreuna cu cativa fosti membriiTL ne-am pus problema ce facem mai departe si aveam mai multe optiuni:
a. sa ramanem asa cum eram, adica in CTL, respectiv FLA;
b. sa ne ducem dupa Mircea in Elite;
c. sa reanfiintam TL;
d. sa ne ducem in alt trib din FL sau din CA, unul din acestea fiind AVALON
La acel moment EU am demarat niste discutii cu inlocuitorul lui SS - M.
Acesta a fost de acord sa primeasca un nr. de membrii, in cazul in care noi decideam ca asa e mai bine pentru noi, cu mentiunea ca nu cream nici functii nici drepturi. In timpul acestei discutii, M ma intreaba de ce sa las FLA deoparte si imi propune ca mai bine este sa o preia AVALONUL ca academie.
Tot atunci este momentul in care AVALONUL ne anunta prin diplomatul lor, domnul Barony, ca isi infiinteaza o academie, deci stimate domn, daca dvs considerati FLA ca fiind academia FL care era rostul infiintarii unei academii proprii???
6. Totusi am decis sa continuam alaturi de Mircea si sa ne ducem in ELITE, respectiv sa ramanem alaturi de el si ca academie, cu optiunea deschisa, ca in cazul in care atmosfera nu va fi pe placul nostru sa ne regandim optiunile.
7. Mentionez ca tribul ELITE, in conformitate cu protocolul FL nu facea parte din aceasta familie si apartenenta ei la FL a fost fortata prin faptul ca o parte din fondatorii FL si din membrii initiali ai acesteia erau in acest trib. Conform acelui protocol orice trib care dorea sa devina membru al FL trebuia sa aibe votul majoritatii, adica 50%+1 din triburile componente, votare care in cazul ELITE nu a avut loc.
8. Actiunile ulterioare ale ELITE au fost in totala neconcordanta cu ce am sustinut eu in acest joc, diplomatia nu corespundea cu a restului FL, ELITE se certa cu mult prea multa lume si nu respecta aliatii si diplomatia. Membrii FLA erau atacati de mebrii ai triburilor aliate sau cu care aveam PNA, inclusiv de membrii ai triburilor din FL. Eram atacati de triburi cu care nu aveam nimic de impartit, dar care ne atacau ca repercursiune la modalitatea in care au fost tratati de ELITE. In aceste conditii am redeschis discutia cu AVALONUL, de data aceasta cu SS personal si i-am propus ca FLA sa devina academia AVALON, amintindui ca acest lucru mi-a fost propus de inlocuitorul sau M. Inainte de a finaliza discutiile am discutat cu membrii din conducera FLA despre acest lucru si le-am cerut parerea, toti au fost de acord ca aceasta ar fi optiunea cea mai buna pentru acel moment.
Nu ma interesa nici pozitie, nici functie, nici drepturi, ci simplu fapt de a proteja membrii academiei si de ai alatura unui trib care la acel moment il consideram ca fiind unul onorabil.
SS a fost de acord (am arhiva discutiei de pe mess salvata), totodata EU am deschis discutia despre o invitatie si pentru isgard in AVALON, mentionand clar ca este o discutie de principiu si ca el nu stie despre ea. A ramas sa discut cu isgard si sa vad ce doreste sa faca. Referitor la schimbarea din academie FL in academie AVALON a ramas ca vom face anunturile oficale, atat in joc cat si pe forum si ca ma va contacta Barony pentru a stabili celelalte detalii (reamintesc ca AVALONUL infiintase o academie). Tot in aceasta discutie SS mi-a spus ca membrii AVALON au votat iesirea din FL si ca este o decizie definitiva. Ca la intalnirea care ar fi trebuit sa aibe loc in saptamana aceea (chiar a 2-a zi) diplomatul lor va face acest anunt (domnul Barony). Ulterior amandoi au negat acest lucuru. Mentionez iar ca am arhiva discutiei de pe mess salvata.
Seara am fost contactat de Barony, care mi-a spus ca nici nu s-a pus problema vreodata ca FLA sa devina academia AVALON. In acel moment i-am spus domnului Barony ca este a doua oara cand ceea ce spune el si ceea ce spune SS nu corespunde si ca orice alta discutie pe aceasta tema este inchisa.

Implicarea lui isgrad de catre Barony in aceasta discutie, (pe forum) a fost tendentioasa si a dat dovada de reavointa, el laudandu-se ca stie toata discutia dintre mine si Sir Soreen (si arhiva discutiei cu el o am salvata :D), deci stia ca isgard nu stie nimic despre acest subiect.
In toata aceasta poveste cei 2 reprezentanti ai AVALON s-au contrazis in afirmatii, ceea ce s-a discutat cu cel pe care toata lumea il considera seful AVALON, fiind infirmat de cel care era diplomatul AVALON.
Voi negati faptul ca FLA este academia tuturor triburilor din FL prin infiintarea unei academii proprii si tot voi va bateti cu pumnul in piept, postand pe forum mesaje despre demnitate si despre academia intregului FL. Voi sustineti ca nu vreti sa rupeti FL dar tot voi anuntati primii ca vreti sa iesiti si tot voi va contraziceti in declaratii, negand acest lucru ulterior. Tot voi sunteti cei care pe de o parte spuneti ca dscutati aderarea la CA si tot voi contraziceti acest lucur.
Domnule Barony tribul dvs. a fost primul trib care a incalcat diplomatia comuna si tot dvs. veniti si reprosati despre asa ceva altora pe forum, in calitatea dvs. de diplomat al AVALON, nu credeti ca trebuia sa anuntati membrii FL ca unul din triburile cu care era in razboi, tribul dvs. a negociat si incheiat un PNA?????
In toata perioada de la primul anunt facut de Barony si pana la destramarea FL, actiunile dvs. au fost mai mult decat lipsite de onoare si demnitate, cuvantul celui considerat de tota lumea de pe lumea 1 ca fiine seful AVALON a fost incalcat si contrazis de diplomatul domniilor lor.
Ca atare, domnule Barony, va rog sa relatati toate detaliile pe viitor si sa nu mai veniti cu fragmente din discutiile si negocierile purtate, sa prezentati faptele asa cum sunt, nu asa cum v-ar conveni dvs. sa fie.

In legatura cu membrii cu multe puncte din FLA, 90% erau membrii ai schemei de conducere a tribului, asa cum spuneati chiar Domnia voastra se ajunsese la aproape 1000 de membrii. Cum considerati Domnia voastra ca poti conduce circa 900 de incepatori sau jucatori care au fost nevoiti sa o ia de la 0? Cu 4-5 insi lipsiti de experienta? Sau ai nevoie de oameni care stiu sa joace si doresc sa dea o mana de ajutor in formarea unor noi jucatori. Si nu vorbim de 10 insi, pentru ca stii f. bine cum era organizat FLA. EU nu am ascuns fata de voi niciodata acest lucru.

Ultimul exemplu de ceea ce numesc acum perfidie a AVALONULUI, a fost azi. In urma faptului ca un membru TL a fost atacat de un membru AVALON Barony a sustinut ca cele 2 triburi sunt neutre, iar seful AVALON Sir Soreen ca nici nu se pune problema ca alianta dintre cele 2 triburi sa fie rupta. :p

Mai departe intelegeti voi ce vreti.

Imi pare rau ca am fost obligat sa spal rufele murdare in public, dar nu mi-ai lasat alta optiune Domnule Barony.
PS daca nu doreai ca discutia noastra sa fie publica, inclusiv cea de pe mess, trebuia sa nu o faci TU publica.

Pentru mirceaberzovan: stiu ca citesti in continuare ce scrie pe acest forum, iti spun f. clar ca isgard nu a avut nici o implicare in discutia dintre mine si AVALON privitoare la transformarea FLA in academie a AVALONULUI. Cine contrazice acest lucru minte cu nerusinare. Asa ca te rog sa opresti orice discutie pe aceasta tema, daca ai ceva sa-mi spui, sau sa-mi reprosezi ai atat id de mes, nr de telefon si stii si adresa la care ma gasesti. As prefera sa nu se mearga mai departe in public.

Asa cum zicea Mircea (BADEA ca sa nu se confunde, cum zicea si isgard), Traim in Romania.....
 

DeletedUser

Rog un moderator sa inchida acest topic si sa-l deschida doar pentru cei implicati in discutie, la cererea lor.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus