Precizari mai mult decat necesare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Voi posta aici o serie de precizari, privind diferite aspecte ale jocului, pentru ca, din ceea ce am intalnit la sistemul de suport, sunt necesare.

1. Prima regula spune ca un jucator poate avea maxim un cont pro lume. Regula nr. 2 spune ca atunci cand mai multi jucatori impart aceeasi legatura de internet, in mod regulat, sunt obligati sa declare acest lucru.
Foarte multi jucatori au compilat aceste doua reguli, de unde a iesit o idee mai mult decat gresita si anume ca pot avea mai multe conturi si atat timp cat le pun la legatura comuna, respecta regulile. Foarte gresit, indiferent daca declarati sau nu, nu aveti voie decat cu un singur cont pro lume.
Legat tot de aceste doua reguli am intalnit alt fenomen: doi sau mai multi jucatori, care se logheaza doar ocazional pe aceeasi legatura de internet, deci nefiind obligati sa declarea conexiunea comuna, cred ca daca nu au declarat si totul a avut aspect ocazional, ei pot sa interactioneze cu trupe sau resurse in acele momente. Total gresit, programul nostru le depisteaza automat ca fiind comenzi ilegale. Dupa care, tot ei se supara, spunand ca s-a intamplat foarte rar sa se logheze impreuna. Pana aici sunt de acord, dau au omis sa citeasca ca nu au voie sa interactioneze sub nicio forma.

2. Contul Premium
Iarasi un fenomen des intalnit este ideea ca daca platesti Cont Premium, beneficiezi de vreun tratament preferential in sistemul punitiv al jocului.
Nu, indiferent daca platesti sau nu cont Premium, esti obligat sa respecti regulile. Sa fie foarte clar pentru toata lumea: jocul www.triburile.ro este un joc gratuit. Cine alege sa cumpere cont Premium nu face decat sa plateasca pentru niste facilitati grafice si nimic mai mult. Repet, contul Premium nu ofera niciunui jucator un regim special.
Prin urmare, tare doresc sa nu mai vad invocata fraza urmatoare: "Eu platesc pentru acest joc, eu va dau in judecata ca m-ati incuiat, eu va fac, eu va dreg, pentru ca eu am platit".


3. Sanctiunile nu sunt negociabile. Iarasi este un aspect pe care doresc sa-l inteleaga toata lumea. Amenitari de genul: "Daca nu-mi reduceti sanctiunea, ma las de joc" nu au niciun efect. Este alegerea jucatorilor daca accepta sau nu sanctiunea.

4. Delegarea catre alt admin. Atat timp cat avem girul sefului de proiect pentru Romania, si anume carmi, si atat timp cat activitatea noastra este inregistrata si verificata, nimeni nu poate cere sa-i fie delegat cazul la alt admin. Niciun coleg nu se baga peste cazul altui coleg.

5. Satele se retrag in mod aleator. Nici nu se poate negocia ce sate se vor retrage. Acuzatiile de genul: "S-au luat sate numai la granita sau numai in centru", nu-si au locul, noi nevizualizand satele unui jucator pe harta, ci intr-o lista.

6. Indiferent de pozitia pe care o are un jucator in trib, acesta nu va primi niciun fel de informatii cu privire la cazul altui jucator.

7. Intrucat suntem o mana de oameni, care facem aceasta treaba in mod voluntar, pierzand un anumit numar de ore pe zi si incercand sa mentinem lucrurile cat mai curate pe server, nu vom accepta calomnia si o vom sanctiona ca atare. Nu tinem cu nicun trib, nu favorizam niciun trib, nu jucam pe lumile unde administram, prin urmare, nu vom accepta acuze neprobate in acest sens.

Imi rezerv dreptul de a edita acest post in functie de problemele de care ma voi mai lovi la sistemul de suport.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus