Previziuni L7

DeletedUser

Ma gandeam....si am decis sa intreb si pe altii, sa vad ce parere au. Se anunta deja (desi nimic sigur) ca vor apare membrii din cam toate lumile, datorita vitezei 2. Multi, vechi si noi, experimentati sau nu.

Care credeti ca va fi elementul dominant in joc ? (cel putin o perioada). Numarul ? (limita max. 200). Experienta ? Sau aliantele ? Sau poate aveti alte idei...:confused:
 

DeletedUser

familiile,cred ca se vor face o droaie de familii,ca de' e la moda acum
 

DeletedUser

hehehe

tribul care il voi face nu va avea mai mult de 5 aliati si de restu :rolleyes::rolleyes:...dusmani :D doar la asta ma pricep..credeti-ma :D

insa , nu stiu sigur elementul dominant..dar sunt aproape sigur ca experienta va fii pe locul 1 sau 2 :D
 

DeletedUser

tribul care il voi face nu va avea mai mult de 5 aliati si de restu :rolleyes::rolleyes:...dusmani :D doar la asta ma pricep..credeti-ma :D

insa , nu stiu sigur elementul dominant..dar sunt aproape sigur ca experienta va fii pe locul 1 sau 2 :D

Lasa aberatiile si laudele... intrebarea mea a fost la modul serios pusa, nu pentru recrutari stupide.

Ah, si shorty, ai dreptate, am uitat ca vor exista "n" triburi care vor forma o familie...desi in ultimele lumi, marea majoritate a familiilor au fost doar de fatada...fata de ceea ce inseamna o "familie de triburi".

Dar cine stie...
 

DeletedUser

E o chestiune de noroc, pentru ca nu ai de unde sa stii de la inceput ce vecinii ai sau de ce sunt ei in stare.
Chiar daca vii de pe alta lume, iti aduci 10-20 de prieteni ... dar pana la 100-200 de membrii (cat va avea un trib) sunt destule necunoscute care iti pot da planurile peste cap, oricat de experimentat ai fi.
 

DeletedUser

Eu cred ca obiectivul tuturor triburilor la inceput vor fi :

Aliantele.

Membri.
 

DeletedUser

Nu e doar noroc gabi...

Eu personal cred ca daca vine un grup de jucatori experimentati si bine sudati de pe alta lume, vor face o figura frumoasa, indiferent de zona si vecini.

Totusi, numarul va conta la inceput, cel putin in clasament. Incet, incet se va reduce la noroc (farmarile) si apoi ramane doar experienta si activitatea. Elemente decisive, in viziunea mea.

Eu cred ca obiectivul tuturor triburilor la inceput vor fi :

Aliantele.

Membri.

Nu cred....daca vin jucatori de pe L1 si 3, ma refer la cei vechi...in nici un caz nu vor cauta asa ceva.
 

DeletedUser

Poate te nimeresti vecini cu unii care vin sa joace nu sa faca aliante. Atunci ce faci? Apelezi la butonul magic (inceput nou)?
 

DeletedUser5168

Eu cred ca obiectivul tuturor triburilor la inceput vor fi :

Aliantele.

Membri.

Cu siguranta acest lucru nu trebuie cautat de un trib care se respecta, si asta deoarece pe toate lumile la inceput apar si dispar triburile intr-una.... trebuie sa treaca cam 3-4 saptamani pana sa te apuci de o alianta ca sa vezi cum decurg lucrurile si alianta sa nu fie doar de fatada, mai bine 1-2 aliante si bune decat 50-60 si inutile (vezi Rvansa.... chiar mi-am adus aminte de ei, iar sare hunt la mine :D )

Legat de membri: 80-90% din triburi vor recruta in masa, fara sa stie valoarea unui jucator, iar acesti membri la inceput se vor plimba din trib in trib, si vor ramane acolo unde le va fi mai cald (in tribul cu cea mai mare familie si cu cea mai mare diplomatie)....

Daca sunt 5-10 triburi care au ceva inainte stabilit, si care se vor tine de treaba (membrii nu vor abandona, sau nu vor trada in momentele cheie) sa stii ca ele vor face treaba... nu cele care cauta de la inceput aliantele si sa isi umple lista de invitatii ;)
 

DeletedUser

cred ca la un trib care recruteaza in masa conteaza foarte mult conducatorii.Daca acestia stiu cum sa mobilizeze si acei jucatori recrutati la intamplare(dar care macar sa stie sa joace) cred ca poate deveni si asa puternic,niciun trib nu s-a nascut cunoscut.Totul depinde de conducatori,stiu cum eram si eu la inceput,daca ei nu isi dadeau interesul nici eu nu mi-l dadeam.Dar daca ei stiu cum sa abordeze si sa isi mobilizeze jucatorii ,si un trib incepator poate face o figura frumoasa.
 

DeletedUser

Dar daca ei stiu cum sa abordeze si sa isi mobilizeze jucatorii ,si un trib incepator poate face o figura frumoasa.

E greu...experienta te ajuta enorm. Daca iti cunosti cat de cat coechipierii, e perfect. Asta ajuta la coeziunea tribului. Desi, slabe sanse la un trib cu membrii recrutati la intamplare. Plus ca se vor recruta de peste tot, nu se va tine cont de o anume locatie a tribului.
 

DeletedUser7708

Voi raspunde la fel ca pe oricare lume, element dominat e armata, farmingul(deci implica activitatea)
 

DeletedUser6553

Tribul cu cei mai activi jucatori si cu harta rosie v-a iesi pe primul loc ...(o simpla parere)
ps. Urasc aceste legaturi dintre triburi pe nume familii ...care sunt niste simple aliante...
 

DeletedUser2786

toti stim din l1 l2 l3, vb de cele mai importante lumi ca aliantele familiile sunt facute ca sa se destrame. cred ca experienta de joc si activitatea isi va spune cuvantul
 

DeletedUser

Cred ca... - virgula - ... cuvantul cheie va fi 'comeback'.
Speed 2 e o tentatie mare... si cred ca isi vor regasi pofta de joc cei care au pierdut-o pe alte lumi. Daca e asa, se anunta a fi cel putin interesanta.
 

DeletedUser

Denisa, ca de obicei, mi-a luat vorba din gura... plus ca , majoritatea jucatorilor vor cauta alti jucatori de care au mai auzit de pe alte lumi si cu care, probabil, au mai jucat.:)
si ca idee se va cauta experienta :D
 

DeletedUser

Lasa aberatiile si laudele... intrebarea mea a fost la modul serios pusa, nu pentru recrutari stupide.

Ah, si shorty, ai dreptate, am uitat ca vor exista "n" triburi care vor forma o familie...desi in ultimele lumi, marea majoritate a familiilor au fost doar de fatada...fata de ceea ce inseamna o "familie de triburi".

Dar cine stie...

uite..chiar acum mi-a sarit asta in ochi..... eu nu am venit sa fac la misto...vorbesc chiar serios... eu cand fac ceva stric de obicei..sa vedem ce iese pe L7...scuze sefu , dar si eu am raspuns la fel de serios pe cat ai pus tu intrebarea :| :( iar cu laudele... nu suport aliantele... si PNA-urile... acum pe bune.... ori e la tine in trib ori pa ;) ...asta e legea mea ;) deci...doar prietenii vor fii aliati :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6

Eu prevad ca in lumea asta vor aparea 2 triburi de elita inca de la inceput si multe triburi mamut si familii care vor fi pe primul loc primele 2 luni si se vor da mari si tari cat de buni sunt... apoi incetul cu incetul aceste familii vor incepe sa piarda satele mari si vor ramane doar cu satele mici pe care le-au nobilat (satele abandonate deoarece restul satelor sunt fie albastre fie bleo)... Intre cele 2 triburi de elita va exista o alianta care nu va fi rupta vreodata si ele vor conduce dupa 3 luni de joc detasat... Ia sa vad daca imi iese si previziunea aceasta
 
Sus