Prezentul si viitorul lumii 17

  • Autor subiect DeletedUser35749
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser35749

PREZENTUL SI VIITORUL LUMII 17




In incercarea de a readuce la viata forumul lumii 17 m-am gandit sa creez acet topic unde sa-si dea fiecare cu parerea despre prezentul si viitorul lumii 17, adica ce triburi/alianta domina in acest moment lumea si daca lucrul asta se v-a schimba pe parcurs,(dupa parerea fiecaruia) ce jucator credeti ca v-a fi viitorul NO1 pe lumea 17, si cam tot ce puteti spune despre situatia actuala si cea viitoare a acestei lumi.


V-as ruga sa postati doar in legatura cu subiectul temei, cat mai putin off topic sau deloc.​


no-spam.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16195

Dupa tine ... ce a facut Catalyna Claudia ca sa merite locul pe care il ocupa in prezent ? Pe langa faptul ca a fost ascultatoare si a innobilat intern tot ceea ce i s-a oferit ? :))

Pentru mine acest jucator este de o valoare medie ce are o putere mare data de punctajul dobandit in lunile de innobilari interne . Atata tot , nicidecum un exemplu asa cum ar trebui sa fie un no1

Cat despre acest trio , Top-Immo-Sr , numai cuvinte de lauda , au avut un joc psihologic mai ceva ca al "raposatei" Quitana , si-au jucat prin cine a trebuit , iar acum se afla pe primul loc iar SUAT pe 2

Preconizez ca acest trio va ramane acolo si ca vor musca mana ce i-a readus la viata .
 

DeletedUser

Familia SR,Immo,Top domina in acest moment si va domina in continuare!

Ascanyo nu inteleg care este problema ta, ca Petre(Catalyna Claudia) a inobilat intern.Cati mai trimit atacurile pe care le trimite el?
Incearca sa nu mai aburesti forumul cu Off-topic.
 

DeletedUser

Nu pot sa remarc subtilitatea ta fina inainte de toate ....:)
Eu am ** de el pt ca il cunosc de 1 an jumate ... super baiat si f bun jucator ... dupa mine e cel mai tare ia tot ce prinde si de la dusmani si din inobilari interne muncite tot de el ... oricand te poti baza pe el, la orice ora din zi si din noapte si cu sprijin si cu atacuri si cu siter! Exceptional din toate punctele de vedere si repet am ** despre el ca il cunosc f bine! AAAAAAAAA si era sa uit niciodata nu a umblat cu fofarlica sau cu mismasuri ascunse, a jucat pe fata si super corect! Am tot respectul pt el si ma bucur ca jucam in acelasi trib! Si pe restul din top 3 ii cunosc, nu la fel de bine dar imi e deajuns:)))))
Cat despre ce preconizezi ... preconizezi jumate bine, si eu cred ca vom ramane acolo ; cat despre cealalta jumatate ceva 2 lucruri gresite:
1. niciodata suat nu ne-a readus la viata ... niciodata nu am avut nevoie, nu stiu de unde ai ajuns tu la concluzia asta
2. intotdeauna ne-am respectat diplomatiile, asa ca atata timp cat noi suntem aliati si avem rosu, grena pe harta nu se va intampla absolut nimic , dupa ... mai vedem ce se intampla pana atunci! Pot sa-ti spun cu certitudine ca relatiile nostre sunt de respect reciproc si chiar prietenie .... asa ca cei ce isi fac alte iluzii si le fac depomana, cel putin din partea noastra!:)
 

DeletedUser16195

Familia SR,Immo,Top domina in acest moment si va domina in continuare!

Ascanyo nu inteleg care este problema ta, ca Petre(Catalyna Claudia) a inobilat intern.Cati mai trimit atacurile pe care le trimite el?
Incearca sa nu mai aburesti forumul cu Off-topic.

Carbogazosule , aia e parerea mea , n-ai decat sa faci spume ca pe mine nu ma impresionezi ....

Logic ca trimite o mie de atacuri , ca deeahhh , are de unde si nu are pe nimeni in coaste :))

Asa cum am spus si mai sus : "Pentru mine acest jucator este de o valoare medie ce are o putere mare data de punctajul dobandit in lunile de innobilari interne"
Asa ca citeste cu atentie "eticheta" inainte sa comentezi :))
Parerea mea este ca tu si catalin sunteti cu mult peste Catalina CLaudia ... Iar punctajul Claudiei demonstreaza inca o data ca valoarea nu este direct proportionala cu punctajul
PS:Ti-o fi trecut termenul de valabilitate , pentru ca eu am postat mereu la subiect .... asa cum zice si moderatorul sa ne spunem parerea : "unde sa-si dea fiecare cu parerea despre prezentul si viitorul lumii 17"

@ Catalin ! La punctul unu ar trebui sa te mai gandesti tinand cont de impasul in care v-ati aflat la un moment dat in razboiul cu SUAT ... Razboi incheiat datorita pilelor avute printre intemeietorii si conducatorii SUAT .... ma repet , sa nu fiu inteles gresit ..... e pur si simplu parerea mea ca daca nu se incheia in acel moment razboiul nu va era deloc bine
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Fiecare cu parerea lui ... si asta cu "ce-ar fi fost daca" e relativa si oricum nu putem sti .... cert e ce este astazi :). Oricum ti-am mai spus odata parerea mea despre razboiul suat-sr si numai spun decat atat voi ati atacat organizat cu magic si ati luat 2 sate din care unul l-am recuperat, noi am raspuns imediat si v-am facut varza un cont , numai zic cate sate v-am luat dar spun doar ca ne-am oprit noi! Aia cu pilele ... hmmmm ... se cheama diplomatie si face parte din joc!:)) Cu siguranta cel mai mult de castigat din asta a avut suat , nu sr!

Cat despre Catalyna Claudia tot el e cel mai bun , se si vede: nr.1 L17, asta inseamna multa munca si constanta, parerea mea!
 

DeletedUser16540

PREZENTUL SI VIITORUL LUMII 17




In incercarea de a readuce la viata forumul lumii 17 m-am gandit sa creez acet topic unde sa-si dea fiecare cu parerea despre prezentul si viitorul lumii 17, adica ce triburi/alianta domina in acest moment lumea si daca lucrul asta se v-a schimba pe parcurs,(dupa parerea fiecaruia) ce jucator credeti ca v-a fi viitorul NO1 pe lumea 17, si cam tot ce puteti spune despre situatia actuala si cea viitoare a acestei lumi.


V-as ruga sa postati doar in legatura cu subiectul temei, cat mai putin off topic sau deloc.​


no-spam.jpg


Bine ai venit printre noi fatalule. Nu iti faci si un un topic de prezentare?


ON: Da si cand eu am jucat pe L17 era la fel ca pe L23 acum. Parca erau mai multe batalii cu bonusurile decat pe 23 cu barbarele, dar a fost frumos.
 

DeletedUser16195

Fiecare cu parerea lui ... si asta cu "ce-ar fi fost daca" e relativa si oricum nu putem sti .... cert e ce este astazi :). Oricum ti-am mai spus odata parerea mea despre razboiul suat-sr si numai spun decat atat voi ati atacat organizat cu magic si ati luat 2 sate din care unul l-am recuperat, noi am raspuns imediat si v-am facut varza un cont , numai zic cate sate v-am luat dar spun doar ca ne-am oprit noi! Aia cu pilele ... hmmmm ... se cheama diplomatie si face parte din joc!:)) Cu siguranta cel mai mult de castigat din asta a avut suat , nu sr!

Cat despre Catalyna Claudia tot el e cel mai bun , se si vede: nr.1 L17, asta inseamna multa munca si constanta, parerea mea!

Logic ca s-au luat doar 2 sate .... daca cei care ar fi trebuit sa atace cu nobili va erau probabil in acel moment prieteni buni si datorita lor ajungeati sa dati diplomatia SUAT peste cap , s-au facut ca dau 10 atacuri si asta a fost tot , daca cei din zona se tineau de treaba ce le-a fost data si erau seriosi era printre cele mai mari si mai bune organizari facute vreodata pe 17 .... cum a tinut strict de cei din zona s-a spus ca a fost dezamagirea anului a picat tot in capul lui Blenis

Sa nu uitam ca si voi m-ati atacat cu mii de atacuri si n-ati reusit sa luati niciun sat , deci se poate intampla si la case mai mari ... asa cum o sa zici tu probabil ca daca puneati si triburile top , immo sa dea , altul era rezultatul ... asa as putea spune si eu ca daca ceream sprijin celor din magic .... rezultatul ar fi fost probabil altul : Nu ajungeati sa-mi atingeti zidul :p :)) .... Probabil ca sunt SF-uri ce vorbim acum dar totusi erau niste posibilitati :p

Cat despre Catalyna Claudia , nu o/il cunosc ... cat am fost in zona ei/lui am avut cateva discutii prin care mi-a cerut un PNA , cum eu doar ce venisem in zona ei/lui si aveam vreo 5 sate am acceptat .
Asa este , iti trebuie constanta sa ramai pe primul loc , iar lui ii trebuie CONSTANT binevoitori care sa-i lase sate :))

PS:Sper sa nu ma inteleaga gresit si sa creada ca am ceva personal cu el .... doar ca nu mi se pare corecta pozitia ocupata de el/ea in prezent .... Numarul unu la jucatori ajungea sa nu mai insemne nimic , pentru ca si eu sau oricare altcineva ar putea fi acolo , dati-mi o mie de sate sa innobilez si cateva luni si promit ca o sa fiu No1 :))
 

DeletedUser35749

Bine ai venit printre noi fatalule. Nu iti faci si un un topic de prezentare?


ON: Da si cand eu am jucat pe L17 era la fel ca pe L23 acum. Parca erau mai multe batalii cu bonusurile decat pe 23 cu barbarele, dar a fost frumos.



Am facut, uite aici click
 

DeletedUser

Of, of , of .... aici e diferenta pe care voi n-ati inteles-o nici pana acum ... tu atunci nu erai tinta , tu ai fost atacat cu mii de atacuri , mii de atacuri cu cate putin de la fiecare si ai fost atacat incepand cu 1 zi inainte de atacaul vostru ca sa te tinem ocupat sa nu poti ataca din scurt , ceea ce s-a si intamplat , cum spuneam 5 zile nu s-a auzit nimic de tine:); grosul trupelor au plecat tocmai catre cei ce dadeau din scurt cu nobili , contul facut varza de noi a atacat cu multi nobili in ciuda pna locale care existau pe zona atunci, toate conturile din suat de pe care au plecat nobili au fost atacate de noi si cel mai periculos facut varza .... intr-un cuvant strategia noastra a fost mult mai buna si eficace decat a voastra si puteam continua dar ne-am oprit :)))))
Cand am argumentat cu top si immo , am argumentat pt ca voi atunci impreuna cu magic detineati cam 2/3 din harta si ati atacat 2 triburi mari rang 1,2 atunci tribul de pe rang 3 .... si ati luat-o in freza , eu am spus ce s-ar fi intamplat daca am fi solicitat si de la top si immo ajutor .... dar nu a fost cazul!:)

restul ce ar fi fost , ce s-ar fi intamplat ... nu vom sti niciodata! important e ceea ce este!
si ca sa-ti mai demonstrez inca odata ca atunci cand blenis a rupt alianta cu noi ati gresit imens, gandeste-te ca noua ne-ar fi fost mult mai usor sa dam in suat cu care aveam granita directa si sprijinita si cu jucatori rang 1-20 in granita din sr decat sa coboram 2 k-uri jumate, unul dupa altul, 200 de ore cu nobilii , fara niciun sat in granita si sa atacam magic! nu stiu de cate ori ai mai vazut asta pe TRIBURILE!
 

DeletedUser16195

@Catalin - Tu ai mai spus pe un alt forum ca 5 zile nu s-au auzit nimic de mine pe forum ceea ce e adevarat pentru ca n-am mai intrat pe forumul intern/extern deoarece aveam treaba pe joc .... Te inseli totusi la atacatul din scurt pentru ca nu eram unul din cei ce ar fi trebuit sa dea cu nobili din scurt la acele organizate :) .... Cu tot cu cele peste 1000 de atacuri am iesit zilnic pe plus 2,3 sate luate de la voi zilnic deci nu am fost tinut asa ocupat cum se credea ;))

E impropriu spus ca ati luptat impotriva familiilor SUAT si Magic pentru ca noi le trimeteam sute de reale in zona celor din Magic pe cand ei trimiteau f multe atacuri pe voi (majoritatea fake-uri , cate un atac ici-colea)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus