Prima cucerire

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Ce sat credeti ca va fi cucerit primul ?

Desi la inceput o vi se para cam greu de spus, daca ne uitam la punctaj ne putem orienta cam cine va face curtea primul (nu o are nimeni inca, zic eu) si, de ce nu, sa le dam un sfat in privinta orientarii pe harta :D

eu pariez pe toltec ca va cuceri un sat cu bonus la atelier
 
Ultima editare:

DeletedUser

mdap, primu sat deja ne-am invatat ca o sa fie luat de un no name... si o sa fie cel mult sat bonus :p
 

DeletedUser

Ce sat credeti ca va fi cucerit primul ?

Desi la inceput o vi se para cam greu de spus, daca ne uitam la punctaj ne putem orienta cam cine va face curtea primul (nu o are nimeni inca, zic eu) si, de ce nu, sa le dam un sfat in privinta orientarii pe harta :D

eu pariez pe toltec ca va cuceri un sat cu bonus la atelier

Cred ca al tau :D Eu pe-al tau l-as vrea bre ,poate sa aibe si 26 de puncte ca nu m-ar interesa. Daca stiu ca e de la tine luat o sa dansez lambada in costumu lu adam ,la piata unirii :D

eu cred ca satul lui lord adex va fi cucerit primul :rolleyes:

Nu stiu de ce dar avem aceleasi ganduri si bucurii negrule :D
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Cred ca al tau :D Eu pe-al tau l-as vrea bre ,poate sa aibe si 26 de puncte ca nu m-ar interesa. Daca stiu ca e de la tine luat o sa dansez lambada in costumu lu adam ,la piata unirii :D

Adex te IMPLOR lasa-i satul, iti dau 2 navete de bere...doar doar de-l vad cum spune el sa danseze "lambada in costumu lu adam ,la piata unirii :D"
Eu o sa fiu pe undeva langa cu pietre :D
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Si eu o sa fiu in spatele tau cu bata..cum dai cu piatra cum iti iei una in cap :rolleyes:
 

DeletedUser

oricum kenji (Ben Affleck)va lua primul sat...acum ce sat va lua el stie (poate si voi, colegii stiti):p


sau cel putin "pariez" pe el...:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si eu o sa fiu in spatele tau cu bata..cum dai cu piatra cum iti iei una in cap :rolleyes:

Tu o sa vi cu telescopu ca sa vezi daca e adex on :D "tuti norocu tau bula, sceptru iti trebuia tie ca iti doreai asa de mult sa primesti sceptru .
Adex te IMPLOR lasa-i satul, iti dau 2 navete de bere...doar doar de-l vad cum spune el sa danseze "lambada in costumu lu adam ,la piata unirii :D"
Eu o sa fiu pe undeva langa cu pietre :D

Primul semn divin de la admini, ca si ei vor sa-i iau satu lu adex este asta :
Titlu Paladinul tău a găsit un obiect
Expediat 15.03.11 05:17:15
Obiect nou
Paladinul tău a găsit următoarele obiecte la patrularea prin împrejurimi:

Sceptrul lui Vasco

După cercetarea mai exactă, reiese că are următorul efect:

Nobilimea coboară adeziunea unui sat duşman cu cel puţin 30.

În camera de arme îţi poţi înarma paladinul cu acest obiect.

Spre camera de arme


N-am vazut asa ceva de cand mama ma facut, ori telescop, ori sceptru, una din ele trebuie sa-mi pice la prima arma ,parca paladinu asta la ambitie isi face cu mine sa imi schimbe una din cele 2 arme pe fiecare lume, pe 21 si pe 23 am primit telescopu sigur . pe 16 si pe 18 sceptru ,prima arma , ca nu le pot uita . Sceptru la lume impara, telescop la lume para . Adex ai pus-o ,din 3 atacuri te uiti cu ochii dupa bula cum pleaca cu satu" tau :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Primul sat cucerit nu cred ca va fi mai mare de 1500 de puncte! Toltec cam de 1500 il are cel mai mare , illidan sigur nu va cucerii curand deci nu vad care sa cucereasca...
 

DeletedUser

daca nu merg internele...:( gaseam si mai mari :D

nu voi lua primul sat...;)
 

DeletedUser30628

Primul sat cucerit nu cred ca va fi mai mare de 1500 de puncte! Toltec cam de 1500 il are cel mai mare , illidan sigur nu va cucerii curand deci nu vad care sa cucereasca...

eu cred ca inca cei cu curtea nobila nu se bag pe cuceriri :) oricum va fii unu care trage tare sa isi faca curtea si va lua un sat de barbari sau ceva,ca pe restu lumilor (cei care cunosc jocul,dupa ce am cunoscut si eu cativa dintre ei...faceau full de atac si 4 nobili si dupa se bagau pe luat sate) :D:D:D
 

DeletedUser

daca zici tu pitere...asa o fi...insa ai vazut si alte lucruri pe alte lumi :)
 

DeletedUser30628

daca zici tu pitere...asa o fi...insa ai vazut si alte lucruri pe alte lumi :)

da pe draq :)) am zis asa ca asa am vazut :)...si eu pe 21 cand aveam 5k am luat primu sat de 2.5k.....acum depinde de zona si multe altele,cum stai cu trupele cu resursele :)

oricum nu cred ca tu sau altii care stiu jocul cum faceti un nobil va bagati sa luati un sat de barbari de 500 pct :))
 

DeletedUser

daca imi vine flama iau unu de 50 pct=))) numai sa vina:D...dar mai e pana la nobili:(

treci pe skype ca nu avem voie sa spamam:))
 

DeletedUser30628

eu mai am pana imi vine arma la paladinu meu :D:D:D....si nobilii cred ca ii voi face in 2 saptamani si eu:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus