Prima prada

  • Autor subiect DeletedUser22126
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

tu ii vezi resursele? si trupele in deplasare? a avut trenulet dar a avut noroc de un vecin ca i-a bagat intre,parerea mea e ca a incercat sa faca backtime cu nobili si a intrerupt prea repede,asta e...:))

nu stii ce-s alea atacuri la secunda ? :))
 

DeletedUser17308

re

1 la mana.. nu e curatarea mea:)) eu am venit doar cu nobilii:))
 

DeletedUser

1 la mana.. nu e curatarea mea:)) eu am venit doar cu nobilii:))

Am inteles ,oricum si cine a curatat inaintea ta a avut niste pierderi colosale :) din cauza uriaselor trupe la numar pe care le avea aparatorul adica pe TWSTAST avea 0 puncte la ODD inainte de a a pierde satul si acum dupa atacuri a crescut la incredibilul numar de 189 .
Oricum cred ca tot tu ai dat si curatarea si nu vrei sa stie lumea ca satul tau principal este de atac dar cred ca oricine banuieste asta:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mai usor e sa bagi sprijin intre nobili decat sa faci dodge

Cu sprijinul ai 5 sanse daca punem si paladinul si 6 sanse daca bagi usoara ca ultim resort

Pe cand la dodge ai o sansa f mica sa iti reuseasca,conteaza f mult netul rapiditatea mainii si nervii in primul rand+o gramada de noroc
 

DeletedUser

mai usor e sa bagi sprijin intre nobili decat sa faci dodge

Cu sprijinul ai 5 sanse daca punem si paladinul si 6 sanse daca bagi usoara ca ultim resort

Pe cand la dodge ai o sansa f mica sa iti reuseasca,conteaza f mult netul rapiditatea mainii si nervii in primul rand+o gramada de noroc

eu unul facc dodge si ii iese foarte bine... bag trupele la ultimile 2-3 atacuri :X

trebuies a mai stii si ceva speed :))
 

DeletedUser

eu unul facc dodge si ii iese foarte bine... bag trupele la ultimile 2-3 atacuri :X

trebuies a mai stii si ceva speed :))


pfff s au mai schimbat si atacurile astea..daca vine cu trenulet posibil.dar daca ti baga primii nobili cu 30 topoare si ultimul cu ful??? sau penultimul?? ce faci?? ai luat o in barba :D:D
depinde , poate e mai bine sa bagi recuperare la o sec dupa el :D:D:D sunt multeeeeeeeee :p:p:p
 

DeletedUser

pfff s au mai schimbat si atacurile astea..daca vine cu trenulet posibil.dar daca ti baga primii nobili cu 30 topoare si ultimul cu ful??? sau penultimul?? ce faci?? ai luat o in barba :D:D
depinde , poate e mai bine sa bagi recuperare la o sec dupa el :D:D:D sunt multeeeeeeeee :p:p:p

sa nu uitam totusi ca e inceput de lume. oare cati au 2 sate care sa aiba curte nobila si atac suficient sa dea la recuperare? te gandesti si tu inainte sa postezi, sau doar cauti sa te dai destept?
ca sa nu mai vorbesc de primii nobili cu 30 de topoare... tie clean nu iti trebuie?
 

DeletedUser4010

La un singur sat nu ai ce recuperare sa mai bagi . Nici sprijin nu iti poti da , eventual sa te ajuti de un coleg . Cat despre atacator , indicat ar fi sa bage pe langa trenulet o gramada de fakeuri incepand cu 3 secunde inainte de tren cat si dupa tren , astfel derutezi adversarul la dodge , bine ... daca nu si-a notat atacurile :)
 

DeletedUser

La un singur sat nu ai ce recuperare sa mai bagi . Nici sprijin nu iti poti da , eventual sa te ajuti de un coleg .


Cum sa nu-ti poti da sprijin la un singur sat ? :) daca ai trupe de aparare le trimiti intr-un sat vecin de unde le retragi ca sa le bagi intre nobili :p
 

DeletedUser

asta e cea mai tare faza ==)) ca de multe ori am prins trupe prin barbari cand atacam vecinii

Le poti baga si la un coleg in sat si le retragi de la el ,la atacul lui abelar impotriva lui Afurisitul avea afuristul un coleg cu un sat de 3.000 si ceva de puncte la vreo 4 careuri distanta de el probabil el i-a bagat sprijin de nu a reusit abelar sa ia satul si poti trimite trupele intr-un sat barbar cu 5 minute inainte sa le retragi se restrange foarte mult sansa de a fi atacate si chiar daca sunt atacate cel mai probabil o sa fie atacate cu 30 de cai usori si nu o sa aiba pierderi foarte mari nu cred ca cineva cand farmeaza trimite toate topoarele si cav usoara pe care le are exact pe satul ala de barbari .
 

DeletedUser

eu de exemplu am un singur coleg pe care il vad pe harta mare. in rest, am rosu. as putea sa ii trimit lu' maica-mea prin curier trupele si sa mi le trimita ea intre nobili.
daca ti se baga, sau daca bagi de pe alt sat si o face unu destept, se poate baga lejer in oricat ar fi nobilii dati. asa cum bagi nobilii la secunda, bagi si sprijinul la secunda. faza e ca ce se comenteaza pe aici e total aiurea... jumate din posturi sunt legate de un alt nivel al jocului, nu de asta in care suntem acum. si, daca ai vecin la "4 careuri" si joaca si ala tot pe atac, iti baga si el sprijin de iti ies ochii.
 

DeletedUser

Le poti baga si la un coleg in sat si le retragi de la el ,la atacul lui abelar impotriva lui Afurisitul avea afuristul un coleg cu un sat de 3.000 si ceva de puncte la vreo 4 careuri distanta de el probabil el i-a bagat sprijin de nu a reusit abelar sa ia satul si poti trimite trupele intr-un sat barbar cu 5 minute inainte sa le retragi se restrange foarte mult sansa de a fi atacate si chiar daca sunt atacate cel mai probabil o sa fie atacate cu 30 de cai usori si nu o sa aiba pierderi foarte mari nu cred ca cineva cand farmeaza trimite toate topoarele si cav usoara pe care le are exact pe satul ala de barbari .

Nu mai bine ataci satul ala nenorocit de barbari astfel incat trupele sa se intorca in sat exact intre nobili?

Acest lucru il poti face la mai multi barbari(cel putin 5 pana nimeresti...) in plus poti la 1 singur barbar trupele pot ataca cu diferite viteze deci mai multe sanse de reusita.

LE: Iar atacurile daca nu ies le poti intrerupe ceea ce la sprijin pe un sat de barbari nu tine faza. :)
 

DeletedUser

Nu mai bine ataci satul ala nenorocit de barbari astfel incat trupele sa se intorca in sat exact intre nobili?

Acest lucru il poti face la mai multi barbari(cel putin 5 pana nimeresti...) in plus poti la 1 singur barbar trupele pot ataca cu diferite viteze deci mai multe sanse de reusita.

LE: Iar atacurile daca nu ies le poti intrerupe ceea ce la sprijin pe un sat de barbari nu tine faza. :)

ia uita-te tu la ce ora(milisecunde in special) ti se intorc trupele de la farmat:rolleyes:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus