primii 4 nobili!!!

  • Autor subiect DeletedUser20561
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser20561

Deja exista 4 nobili oameni buni!!!Pariez ca dust d are si el unul....

Spor,nr 1 in lume.....cred ca toti nobilii sunt ai lor,dar asa sa fie?
Illidan din cate stiu nu face asa de rapid un nobil,sta si face trupe si cand are satul de 5000-6000 de puncte il face,sau asa imi amintesc ca a facut pe 8...Oricum,cine are nobil?

Recunoasteti!
 

DeletedUser

nobili

Numărul generaţiilor de nobili care mai pot fi createLimita - GN: 2
- GN existente: 1
- GN în producere: 0
- numărul satelor cucerite: 0
Mai pot fi create: 1
 

DeletedUser20561

wow,bravo.....dar la 2800 de puncte mi se pare cam devreme.....oricum,stai bine.
 

DeletedUser20561

Sa sti ca daca era undeva rang peste 3000 eram deacord cu tine,dar acum daca il ataca cineva nu are cum sa ii ia satul nu?ca are in jur numai playeri mici.....deci e bine ca are nobil...Si ii va folosi ca deja are nobil in viitor.
 

DeletedUser29513

La 2800 pct. sa ai nobil!!!!
Iti dai seama ca la 2500 de pct si-a facut curtea nobila.Iti dai seama ce mine are,ce cazarma si grajd are...ce zid are...numai vorbesc de armata..

ce carcotas esti... eu cred ca nu te uiti pe harta..

in fine si tu esti cunoscator al jocului :)
 

DeletedUser

bine:))

sper sa-l ajute satul de maxim 1k pe care il va ilua cu nobilul facut la 2800 de pct:p:p:p
 

DeletedUser15358

La 2800 pct. sa ai nobil!!!!
Iti dai seama ca la 2500 de pct si-a facut curtea nobila.Iti dai seama ce mine are,ce cazarma si grajd are...ce zid are...numai vorbesc de armata..

Pe fiecare lume se gaseste cate un destept care sa faca comentarii rautacioase pe tema asta.
ce legatura au minele cu nobili ?
nu ai nevoie de mine cand farmezi non stop si tribul are un sistem de sitting bine pus la punct.
Iti spun din experienta ca doar jucatori buni,cu mult timp liber si un trib care foloseste un sistem de sitting la fel de bun, iau primele sate.
 

DeletedUser25836

@raducu te rog sa precizezi si faptul ca mai are 2-3 in productie :D:D
 

DeletedUser11365

pai...avantaju unui sat mai micutz in faza asta a jocului ii reprezentat de faptu ca poate fi dedicat exclusiv apararii,ceea ce se poate dovedi folositor in conditile unei zone grele..pe de alta parte,marele dezavantaj ii ca tu strangi resurse pentru taleri/nobili dintr-un singur sat ..
 

DeletedUser

ce legatura au minele cu nobili ?

Minele cu nobilii nu stiu:))...dar minele sa fie la nivel cat mai mare eu zic ca conteaza...o mina nivel 15 produce o idee mai putin ca una la 25-30,ma gandesc eu.

nu ai nevoie de mine cand farmezi non stop si tribul are un sistem de sitting bine pus la punct.

Ia gandeste-te tu daca le-ai avea pe amandoua,nu ar fi putin mai bine?


Iti spun din experienta ca doar jucatori buni,cu mult timp liber si un trib care foloseste un sistem de sitting la fel de bun, iau primele sate.


Nu neaparat.Mai sunt si unii care trag sa faca fierarie 20,principala 20,targ10 si au 100 lancieri cu care farmeaza pana la 2500 de pct cand fac curtea nobila .
 

DeletedUser15358

campeone fiecare joaca cum vrea.
Dar nu inteleg pe ce baza faci tu afirmati ca respectivi jucatori sunt noobi ? Tare as vrea sa ai unul din asta langa tine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ai dreptate,tare as vrea sa-l am pe asta cu nobilul langa mine.
 

DeletedUser29513

Ai dreptate,tare as vrea sa-l am pe asta cu nobilul langa mine.

sigur nu ajungi la 600 de puncte.. cu un din asta langa tine :)))

eu stiu cativa care la 800 de puncte au doar gri langa ei, asa ca te intreb eu pe tine ce sa faca ei cu resursele..?
 

DeletedUser

Poate cu putin noroc as trece de 601.

Asa e..fiecare cu tactica lui...daca i-a mai iesit tactica asta cu nobil la 2800 de pct. altundeva ,poate ii iese si aici.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus