primii 4 nobili!!!

  • Autor subiect DeletedUser20561
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

@Campeone: noi suntem obisnuiti de pe speed, acolo daca iei sat mic esti considerat noob...Poate deaia ni se pare absurd; dar daca stam sa ne gandim, noi ne dezvoltam de 10x mai repede (luand sate de 4-5k) decat cei ce inobilau barbare...sa fie valabil doar pe speed?

Sunt de acord (intr-un fel, depinde si daca dati pe harta de un jucator egal ca valoare ca voi, atunci nu se stie daca rezistati prea mult) si cu strategia voastra dar sunt prea plictisit de jocul asta sa imi permita creierul sa mai iau sate mici si sa stau sa le cresc.
 

DeletedUser

@Campeone: noi suntem obisnuiti de pe speed, acolo daca iei sat mic esti considerat noob...Poate deaia ni se pare absurd; dar daca stam sa ne gandim, noi ne dezvoltam de 10x mai repede (luand sate de 4-5k) decat cei ce inobilau barbare...sa fie valabil doar pe speed?

Tocmai de aia eu sustin ca cel mai bine e sa cresti satul ceva mai mare(minele 30,cazarma aproape de 25,grajdul de 20),sa faci trupe ceva mai multe...dupa care te dezvolti mult mai usor...Pe speed am incercat ambele variante ... si e mult prea clar ca varianta cu primul sat innobilat la 2500 de pct ,nu a dat niciodata roade...decat daca erai in mijlocul tribului...si jucai...tribalhugs...
Oricum trib pe speed ca 24/24...never..ever..:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15358

Imi place sa ii scot din sarite pe aia care se cred Antonescu...

Daca ai poza cu Catalin Hildan,inseamna ca te crezi el ? De ce nu taci daca esti ...???
Esti liber sa sustii ce vrei,dar nu acuza alti jucator doar prin simplul fapt ca esti mai incompetent ca ei. Tu generalizez...ii posibil sa fie si noobi uni dar asta nu inseamna ca toti care isi fac curte nobila sub 3k sunt noobi. Prin afirmatia asta te faci singur noob.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da' eu n-am afirmat niciodata ca ala care-si face curtea pana in 3000 de pct e noob...nu am folosit cuvantul asta ,inainte sa se bage altii "veterani" in vorba,rasfoieste paginile din urma...
Eu am zis ca nu este buna tactica lor din punctul meu de vedere...ce sariti toti "veteranii" si "senior members" in sus...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Stranutele,sa mor de am vazut player care sa nu joace dar sa atate atatia nubi :)
 

DeletedUser

cretule...n-ai ce face si vizitezi forumu L17.. sau.. participi.


de fiecare data, cind pe o lume noua apar primii nobili, sint EXACT aceleasi discutii.
chiar nu v-ati plictisit?
 

DeletedUser11365

cretule...n-ai ce face si vizitezi forumu L17.. sau.. participi.


de fiecare data, cind pe o lume noua apar primii nobili, sint EXACT aceleasi discutii.
chiar nu v-ati plictisit?

explicatia ii una landemana..intradevar is aceleasi discutii inepuizabile da cu alti protagonisti..vezi tu,jucatoru x care se apuca de lumea y,ramane acolo pana face performanta..asa..vreo 2-3 ani dupa care nu mai are timp de alta lume ca vezi doamne are un trib de traditie de condus..acelasi jucator x revine cu un bagaj impresionant de cunostinte peste vreo 5 lumi,moment in care ne da gata pe toti gata cu experienta lui..v-am salutat..hai urziceni..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

explicatia ii una landemana..intradevar is aceleasi discutii inepuizabile da cu alti protagonisti..vezi tu,jucatoru x care se apuca de lumea y,ramane acolo pana face performanta..asa..vreo 2-3 ani dupa care nu mai are timp de alta lume ca vezi doamne are un trib de traditie de condus..acelasi jucatori y revine cu un bagaj impresionant de cunostinte peste vreo 5 lumi,moment in care ne da gata pe toti gata cu experienta lui..v-am salutat..hai urziceni..

da.. sint convins.. la fiecare lume se reinventeaza roata! totusi... cristi.. tu nu ai o parere? :)) ( parca noi ne-am certat pe tema asta)
exprima-ti opinia ca se poarta :p
si.. vorba ta...hai urziceni ! ( cu cine joaca???!!)
 

DeletedUser7708

Pe lumea asta sunt spectator :) Dar niciodată nu se ştie :D Dacă mi se dă un cont lângă campeone, ar fi tentaţia mare :))
 

DeletedUser

Felicitari ! Dupa ce-l scoti kimo te rog sa mi-l dai si mie imprumut sa iau si eu un sat de 380 de puncte cu ajutorul lui.
P.S. bine ai revenit kimo :p
 

DeletedUser29513

pe langa faptul ca totul este trist aici..:|

Tocmai de aia eu sustin ca cel mai bine e sa cresti satul ceva mai mare(minele 30,cazarma aproape de 25,grajdul de 20),sa faci trupe ceva mai multe...dupa care te dezvolti mult mai usor...Pe speed am incercat ambele variante ... si e mult prea clar ca varianta cu primul sat innobilat la 2500 de pct ,nu a dat niciodata roade...decat daca erai in mijlocul tribului...si jucai...tribalhugs...
Oricum trib pe speed ca 24/24...never..ever..:)

tocmai de asta zic .. ca ar fi interesant sa te am vecin la 2,5k puncte :d si curte nobila :-s sa cuceresc un sat mai mare :-s trist fff trist :|
 

DeletedUser

eu nu as cuceri un sat de 2500 de puncte cu curte nobila, prefer unul cu HQ ff dezvoltat si eventual cazarma si grajd peste 15 respectiv 10.. ca restul vin de la sine..
 

DeletedUser29388

xena 07
Puncte: 2.723
Rang: 41
Inamici învinşi: 36 (16681.)
Trib: 4M
» Scrie un mesaj

Sate Coordonate Puncte
A-H1N1 472|559 2.272
Pandemia porcina 471|560 451



doamne ce noob :D
 

DeletedUser

Ar cam trebui inchis topicul asta...deoarece s-au adunat prea multi "veterani" pe metru patrat...s-a deviat destul de mult de la subiectul principal,si s-au facut prea multe atacuri la persoana...dar inainte as avea un sfat.
Sfatul meu pentru cei care nu sunt "veterani" ai jocului sau pentru cei care sunt 'junior member'.Alegeti-va un nick mai fioros,sa pareti mai duri(macar virtual)...incercati sa va puneti si cel putin o cifra in nick,atunci veti avea o personalitate mai puternica atunci cand veti deveni "veterani" ai jocului.
Jucati pe o lume.Intrati intr-un trib bun...ajungeti la 100 de sate ,90 innobilare interna,cand e mai greu va lasati pe motiv de lipsa de timp,dupa care intrati pe forum si va puteti da cu parerea cap la cap cu ceilalti "veterani" ai jocului ,iar cei junior,spamati putin pentru a deveni senior member si atunci nu o sa va mai ia nea Mogul la misto ca sunteti juniori.

Hai bafta...si sa nu uitam Dinamo-Galatasarau 2-0
 

DeletedUser6843

Au dreptate Itirupcapu;GabbY-Ghost acum daca postezi pe forumul extern esti 'cul' sa zic asa.Acum un an si jumatate cand descoperisem si eu forumul extern cand postam ceva , imediat 2-3 membrii ma trimiteau la culcare , eu habar nu avean ce e aia senior member , junior (nu ca mi-ar pasa) nici de rang in joc nu stiam dapai de altele , dar mi-am facut si eu un topic nitel jenat pe acolo si mai imi raspundea cate cineva.

Eu jocul l-am invatat mai mult pe forumul extern nici nu stiam ca exista sectiune offtipic(culmea am descoperit-o acum 2 luni decand numai ma joc) fiind interesat de topicul aferent lumii la care ma joc.Am fost si eu luat la misto de m-am saturat . dar eram luat la misto cu argumente tribale nu cu faze ca am 120 de kg , ca numai am sapun , sa ma duc sa plimb cercuri si alte exemple.

Imi era si jena sa postez unde se certau cativa membrii(care ii condieram eu buni ) si cand imi dadeau un raspuns bun imi parea bine , nu neg ca am primit si raspunsuri proaste (fiecare cu strategia lui ) le-am pus in aplicare aproape pe toate , ma uitam de ce a disparut tribul x sau y sau de ce au intrat in razboi , dar acum nu se mai joaca triburile , noobii isi fac conturi si dau masuri cu ceea ce au postat ei pe forum , ca i-au dat reply lui x sau lui y.
 

DeletedUser8607

şi eu sunt de părere că ar trenui închisă tema, plus încă câteva teme. Pe multe teme se tratează subiecte care nu au legătura cu L17. Ce legătura are de exemplu tema Cum ne dezvoltăm sau ceva de genu. Ăsta e un subiect pentru OFF-topic sau undeva pe forumul general. Schimbare termen la fel.
Cea mai mare pradă şi Ferma preferată e unul şi acelaşi lucru. oameni fericiţi care au 200 topoare şi au o fermă ... Hai să ne lăudăm ce multe resurse luam de la un jucător care a abandonat jocul, fermă fiind sau nu primeşte sprijin din partea tribului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

asa-i

citind posturile din topicul acesta, le dau dreptate celor care spun ca e prostie sa innobilezi la 2.800.
puteau sa aibe rabdare pana la 2.900.:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus