primii 4 nobili!!!

  • Autor subiect DeletedUser20561
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ma amuzi , dupa cum am si scris sunt aproximativ 100 de jucatori dupa parerea mea care cunosc toata joaca , iar 70 s-au lasat :)).
Iti dau si nume daca vrei , dar tu nu esti nici de 'talpa cuiva' , restul deduci si tu.

deci mai sant 30 care cunoaste joaca asta ,,restul e prichindereala zici u, si acum ai venit sa-ti etalezi maretia ta de odinioara nu? Nu cred ca ar trebui sa-ti spun parerea mea ca m-ar bloca moderatoarea si pare draguta nu cred ca ar trebui s-o supar u ce zici?
 

DeletedUser6843

Frozen27 e atat de prost incat mananca cu vesta de salvare la gat ca sa nu se innece.
 

DeletedUser

sunt plictisit sa fac misto,asa ca pun si eu o intrebare :
Ai langa tine un incepator, care a ridicat STRICT minele si magazia.Sa zicem 21/21/19-minele.Faci o ferma productiva din el si apoi apare nobilul.Satul lui(dupa ce ai daramat,zid,CP,cazarma)are 600 pcte.Cel mai mare sat din zona,are 1000 pcte si dezvoltare ff inceata.(pt ca a facut la greu...defensiva)O sa ajunga la pastele cailor la 2500-4000 pcte.Ce faci?Pregatesti trenulet pt Gheorghe sau Vasile?La 6-10 ore cu nobilul?E o varianta incercata de mine,dar acesti domni (poate) ,nu dorm TOT TIMPUL.Si poate tribul din care fac parte nu este format numai din imbecili.Eu am ales aceasta varianta si pt satul 2 si pt satul 3.Cine are dreptate o sa vedem peste o luna doua.Pana apar innobilarile interne,care distrug farmecul acestui joc.
Bafta si un joc placut tuturor.
 

DeletedUser7708

O dată cu trecerea timpului veteranii se lasă de joc din ce în ce mai mulţi, urmând să fie înlocuiţi de puştani ce nu au călcat pe la poliţie pentru ridicarea buletinului.
Ştiu, ştiu, iar o să primesc criticile de genul "şi un puşti de 12 ani poate juca bine". De acord, dar majoritatea nu au deschis decât abecedarul din clasa întâi, pe semestrul 1, că pe semestrul 2 au chiulit. Pe lângă sporirea numărului de agramaţi pe kb pătrat al forumului/jocului observ că mai nou aceştia fac mişto de veteranii rămaşi.

Trist...foarte trist!

Lăsând la o parte impresiile generale, o să intru în subiect, "prima înnobilare".
Nu voi înţelege niciodată de ce un jucător cu curte la sub 3.000 de puncte este catalogat drept noob. Credeţi că a făcut curtea pe donaţii? Vă atrag atenţia că şi comerţul durează şi nu merge chiar aşa de mult treaba cu ofertele favorabile, se termină la celălalt.
Pe lângă inepţiile de mai sus, am remarcat şi afirmaţia "nu are armată dacă a făcut nobilul". Eh, uite vreau să vă spun că pe lumea 7, cu contul DFA1, după realizarea curţii aveam 2.300 puncte! Iar la aceste 2.300 puncte aveam 3.000 topoare 1.500 uşoară şi 100 berbeci. Şi am cucerit un sat de 2.600 de puncte, fără curte nobilă, adică exact genul de sat pe care îl recomandă alde campeone, că pe el îl văd cu gura mare şi cu creierul mic: mine mari, armată dacă mai are loc.

Îmi cer scuze de mărimea postului, am vrut doar să atrag atenţia noobilor, că dacă ei nu pot, nu înseamnă că nu se poate.

Cu stimă,
Silviu
 

DeletedUser

@dfa1
Pai si ce te face sa crezi ca nu esti si tu noob?De ce te crezi jucator mare?De ce crezi ca daca tu ai innobilat sat la 2600 de pct. inseamna ca tu ai procedat bine si eu care innobilez primul sat la 5-6k procedez prost?Mai taie din trupele alea,ca daca stau acum sa calculez fieraria 20,principala 20,targul 10...+ ferma care tre sa aiba un nivel destul de mare pentru trupele alea...trece peste 2600 pct...
Deci nea' veteranu...stiu ca tu ai in nick 3 litere si o cifra....si eu n-am cifra...dar las-o asa...

Fara stima...ca am creierul mic,si capul mare...poate altii n-au deloc creier,deci probabil ma consider norocos.
 

DeletedUser7708

@dfa1
Pai si ce te face sa crezi ca nu esti si tu noob?De ce te crezi jucator mare?De ce crezi ca daca tu ai innobilat sat la 2600 de pct. inseamna ca tu ai procedat bine si eu care innobilez primul sat la 5-6k procedez prost?Mai taie din trupele alea,ca daca stau acum sa calculez fieraria 20,principala 20,targul 10...+ ferma care tre sa aiba un nivel destul de mare pentru trupele alea...trece peste 2600 pct...
Deci nea' veteranu...stiu ca tu ai in nick 3 litere si o cifra....si eu n-am cifra...dar las-o asa...

Fara stima...ca am creierul mic,si capul mare...poate altii n-au deloc creier,deci probabil ma consider norocos.

Văd că tu nu înţelegi. Fiecare sat care nu e albastru sau variaţii de albastru este un posibil inamic. Având sat mai mare lângă mine era clar că are potenţial de a mă scoate...sau de a deveni sat 2. Tu ce ai fi ales?

În altă ordine de idei, vreau să îţi atrag atenţia că până faci tu satul de 5.000...eu aveam 2 de 4.500...de 2 ori mai multe trupe. De fapt până a apărut primul sat de 5.000...care întâmplător, datorită armatei mici pe care spui tu să mai tai din ea, era tot al meu, am cucerit şi al3lea şi al 4lea sat, de 2.300 respectiv 3.600. Tu cu sat de 6.000, eu cu satele la 5.000, 5.500, 3.500 şi 4.000. Ţi se pare că lupta e favorabilă pentru tine? Ţi se pare că un noob ar putea să te domine atât de rău?

Nu e nevoie să îmi răspunzi, ştiu că frustrarea e mare, având în vedere că alţii pot şi tu nu.

Iertată fie-mi intervenţia pentru resuscitarea valorilor pe triburi.
Mr. DFA1.
 

DeletedUser

Eh, uite vreau să vă spun că pe lumea 7, cu contul DFA1, după realizarea curţii aveam 2.300 puncte! Iar la aceste 2.300 puncte aveam 3.000 topoare 1.500 uşoară şi 100 berbeci.

Silviu ,cu tot respectul te contrazic ca ai avut numarul ala de soldatei in sat la 2300 de puncte...ar fi trebuit sa ai ferma pe undeva la 20 si ceva ,iar asta presupune magazie si toate la un loc puncte...nu mai pun curtea nobila si fieraria care iti confera cateva sute de puncte la totalul celor 2300.
Probabil ai uitat tu,dar cu siguranta satul cu atata armata avea mai multe puncte.:cool:
 

DeletedUser7708

Cu siguranţă nu era mai mare de 2.500 până la cucerirea celui de-al doilea sat, ferma era pe la 24-25, era cea mai mare clădire din sat :) Ideea era că am făcut curtea şi înnobilarea satului 2(mai mare decât mine) cu o armată mult mai mare decât o au mulţi când duc satul la 5.000(deja devine clasic acest 5.000, doar pentru că aşa fac alţii)
 

DeletedUser

@dfa1

Bine sa fie ca tine...poate joci triburile de 20-30 de ani,poate ai participat si la razboiul din VIetnam,Afghanistan,...eu joc doar de 3 ani,asta e...Poate schema aia a ta e buna atunci cand esti inconjurat de jucatori din trib...altfel nu stiu daca da roade..
 

DeletedUser

@dfa1: Ce s-a intamplat cu tine? sigur esti tu pe cont? :D cum au zis si cei de mai sus treceai lejer de 2300pcte daca faceai ferma/magazia si ce mai era de facut.
Oricum, cazul pe care ni l-ai relatat mai sus poate fi unul norocos, mai rar intalnit :) nu prea are legatura cu situatia generala.
 

DeletedUser7708

Colegii de trib înseamnă jucători care farmează şi ei, că doar nu joc cu noobi ca tine(degeaba ai 3 ani de triburi). Ştiinţa jocului face diferenţa între jucătorii care farmează şi construiesc şi cei care farmează...şi fac armată.(minele le aveam sub 19, asta înseamnă că sunt un noob ? :( )
@Miri:Eu sunt pe cont. Nu trece lejer, se opreşte la 2.400-2.500. Când o să am timp o să mă apuc pe o lume normală şi o să cer cuiva sprijin şi îţi modelez exact un sat cum îl aveam atunci. E foarte adevărat că mai trebuie şi noroc pentru asta, dar e foarte adevărat că degeaba ai noroc dacă nu ştii ce să faci cu el. Un exemplu elocvent...noobii cu 10 sate părăsite în pătrăţel din prima zi nu fac cavaleria uşoară în a 2a sau a 3a zi(depinde de setările serverului) de joc.
@stranutelu:Nu mă cert(ar trebui să câştig ceva ca să am motiv de ceartă), doar arăt lucruri pe care un noob nu le poate face şi contrazic inepţiile spuse din neputinţă.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

Uof!
Nu va mai certati mai :(
De 1 an si jumatat sustin sa nu se mai certe lumea pe forum , trebuie sa fim cu totii prieteni , sa ne intelegem stiti , haideti sa ne intelegem cu totii :D
Voi numai cearta , uof...
Egalitate intre jucatori muhahaha

peseu: plec sa imi iau tigari :)))
 

DeletedUser

Uof!
Nu va mai certati mai :(
De 1 an si jumatat sustin sa nu se mai certe lumea pe forum , trebuie sa fim cu totii prieteni , sa ne intelegem stiti , haideti sa ne intelegem cu totii :D
Voi numai cearta , uof...

Daca ar fi asa ar fi un forum nepopulat :D de ce mai intram pe un forum daca nu ne certam.
 

DeletedUser6843

Daca ar fi asa ar fi un forum nepopulat :D de ce mai intram pe un forum daca nu ne certam.

pai cum ti-ar conveni?


A.iou' MirifiCu-le esti lider intr-un triub de Rang:164 probabil 34 din ei sun ferme .Lasa-te de joc , apuca-te de solitaire , da dizolvare trib !!!

B,Felicitari MirifiCu!!! deoarece incerci sa 'duci' un trib de la 0 iti uram mult succes ! Te ajutam si cu sittere daca ai nevoie cand este atacat cineva din tribul pe care il conduci.

altfel suna :p
 

DeletedUser15358

Pe l7 a fost dfa1 din mod,pe L8 gabriel cotabita(i eat gras),pe l9 tot i eat grass dar sub alt nume(posibil sa ma insel) iar pe l10 colegul meu trib inducs,toti acestia au luat primul sat sub 3k,probabil toti astia sun noobi si doar campeone si alti 2 juniori de pe aicea sunt destepti. De fustrati ce sunteti,nu faceti altceva decat sa mancati rahat(produsul de patiserie) aici pe forum in loc sa va vedeti de joc.
 

DeletedUser

Bine ma:)) Pastreaza tactica ta cu 2600 pct,5000 topoare 1500 usori,100 berbeci,5 paladini...+ inca 3,4 sate de 2500,dupa care 100 de sate innobilate intern...si joc eu cu sat de 5000-6000 pct ,fara trupe in el...ce sa fac. Esti mai bun...ai mai multa experienta...ai o cifra in plus fata de mine in nick...scuza-ma ca m-am bagat in seama.
 

DeletedUser15358

Bine ma:)) Pastreaza tactica ta cu 2600 pct,5000 topoare 1500 usori,100 berbeci,5 paladini...+ inca 3,4 sate de 2500,dupa care 100 de sate innobilate intern...si joc eu cu sat de 5000-6000 pct ,fara trupe in el...ce sa fac. Esti mai bun...ai mai multa experienta...ai o cifra in plus fata de mine in nick...scuza-ma ca m-am bagat in seama.

bai desteptule fiecare ii liber sa joace cum vrea,cine esti tu sa iti permiti sa spui ca toti sunt noobi si doar tactica ta ii cea buna ? Tu te auzi ce spui ?
Esti doar un fustrat ce se crede ``profesionist``,te mai si lauzi ca ai 3 ani de triburi. 3 ani si tot praf esti....
 

DeletedUser

Nu ma laud...doar imi dau cu parerea...
N-am cu ce sa ma laud...
Imi place sa ii scot din sarite pe aia care se cred Antonescu...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@stranutelu: Pai varianta A pentru ca i-as fi dat peste nas respectivului spunand ca eu incerc sa aduc niste newbies la un nivel ridicat, nu ca el care joaca doar in triburi cu jucatori cunoscuti...gen se ascunde sub fusta tribului :D si s-ar fi retras frumos de pe forum realizand ca sunt mai "macho" ca dansul.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus