Primul atac organizat

  • Autor subiect DeletedUser4195
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser523

mai voi sunteti ceva de speriat nu gluma:cool:bine ca nu sunt pe langa voi;)cat despre cei care sunt pe langa voi: rip si AMIN
 

DeletedUser

trenuletele se pot sparge usor daca sunt de pe acelasi sat si nu sunt fulluri de pe sate diferite ... chiar daca nu sunt mai mari de 200 ms.
cu cat ai mai mult timp si mai multe sate in apropiere cu atat cresc sansele sa interceptezi trenuletul
calculul e foarte simplu ... daca ai 5 sate in apropiere poti sa incerci de 4 ori ... cu berbeci, spade, lanci si cavalerie grea (chiar si cu nobili :D)
deci 5 x 4 = 20 de incercari
mai mult decat atat ... daca imparti trupele dintr-un sat in 4 grupe si le trimiti una dupa alta ... sansele cresc direct proportional ... 20 x 4 = 80
asta in teorie ... dar practica ne omoara ... si conexiunea la internet :mad:
in principiu e mai greu sa trimiti trenulete decat sa le interceptezi ... nu ca la fotbal unde e mai usor sa marchezi un penalty decat sa il aperi
un trenulet bun nu depaseste 400 ms ... dar asta nu inseamna ca nu poti sa ai si momente proaste

am avut ocazia sa vad pe .net trenulet de 109 ms ... dar imi este greu sa cred ca nu a folosit scripturi sau metode ilegale ... si tinand seama ca pe .net exista o regula care spune ca trenuletele sub 150 ms sunt ilegale ... va inchipuiti ce a patit respectivul :D
am avut surpriza placuta sa vad ca satul pierdut a fost restituit ... e prima oara cand vad asa ceva :eek: (nu vorbesc despre mine ... inca nu am pierdut nici un sat ... inca :cool: ... va anunt eu cand e cazul ... poate pe la anu)
din pacate ... am avut si surpriza neplacuta sa vad ca pedeapsa a fost minora ... (satul cucerit si ceva resurse) si eu care credeam ca pe extern pedepsele sunt mai aspre :confused:
Anyway ... ideea e ca pe fiecare lume cate un trib de top a incercat sa ma arunce la margine (L5 - noobs, L8 - EI ... W28 - PLO) ... si de fiecare data am supravietuit si tribul respectiv s-a destramat ... deocamdata stau bine 2-0 pentru mine ... nu am pierdut nici un sat ... si am fost si pe 2 la aparare (din pacate nu am reusit sa ajung pe 1) ... totusi cred ca de data norocu meu e la limita rabdarii

sa auzim de bine :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Vad acum ai pus gand rau BURN-ului.. :)) ... deja ai 2-0 nu? desi mai pacalit ca te lasi! :) Poate te-ai asat de cateva sate! nu? :)
 

DeletedUser

Vad acum ai pus gand rau BURN-ului.. :)) ... deja ai 2-0 nu? desi mai pacalit ca te lasi! :) Poate te-ai asat de cateva sate! nu? :)

nu prietene ... nu ma refeream la BURN ... ci la PLO de pe W28
in ultima vreme am lenevit pe L8 si m-am ingrasat ... apoi m-am decis sa mai slabesc un pic ... dar am am slabit prea mult si mi se vedeau coastele ... acum incerc sa ma pun pe picioare ... dar sunt prea slabit ... abia ma tin pe picioare ... daca bate un pic vantu ma ia pe sus ... sper sa fie cerul senin

noapte buna copiiiiii
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: TLB TLB-A
Players:

Side 2:
Tribes: Gemina WAR
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 128
Tabăra 2: 17
Diferență: 111

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,175,157
Tabăra 2: 149,252
Diferență: 1,025,905

image.php
 

DeletedUser4195

trenuletele se pot sparge usor daca sunt de pe acelasi sat si nu sunt fulluri de pe sate diferite ... chiar daca nu sunt mai mari de 200 ms.
cu cat ai mai mult timp si mai multe sate in apropiere cu atat cresc sansele sa interceptezi trenuletul
calculul e foarte simplu ... daca ai 5 sate in apropiere poti sa incerci de 4 ori ... cu berbeci, spade, lanci si cavalerie grea (chiar si cu nobili :D)
deci 5 x 4 = 20 de incercari
mai mult decat atat ... daca imparti trupele dintr-un sat in 4 grupe si le trimiti una dupa alta ... sansele cresc direct proportional ... 20 x 4 = 80


am avut ocazia sa vad pe .net trenulet de 109 ms ... dar imi este greu sa cred ca nu a folosit scripturi sau metode ilegale ...

sa auzim de bine :p

daca timpul dintre nobili este egal poti fi sigur ca sa folosit un script,,80 de incercari de doge cam mult, mai ales daca ai de dat la 5-6 sate,,de obicei din 10 intra sigur ,,,si sunt de acord cu tine un atack frumos e mult mai greu de dat decit un doge ,eu va recomand ca pe un bun player sal atacati cu mai multi nobili iar trenuletul sa fie dat de pe sate diferite intercalat cu curatari,iar la urma un trenulet cu berbeci,poate nui online cind pleaca atacurile si va incerca doge cind deja a pierdut satul:p:p:p:p:p dar nu exista atack perfect pina si la trenuletul acela dat in 100 de milisecunde se poate da doge,,si teoretic si practic
 

DeletedUser4195

In teorie orice este posibil dar practica ne omoara;)

poi incearca sa dai atac sau sprijin la la o ora pe care tio fixezi tu si daca ai o legatura buna de net si mere serverul cum trebe vei ramine surprins ca in mai putin de 10 incercari sa te apropii sub 100 de miimi de ora fixata ca reper,doge clar
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16062

acuma depinde ce-nseamna legatura BUNA la internet...eu am click de 2 Mega...asta e buna medie sau proasta?
 

DeletedUser4195

acuma depinde ce-nseamna legatura BUNA la internet...eu am click de 2 Mega...asta e buna medie sau proasta?



ai una medie spre proasta,pleci cam cu o secunda inainte la 2 Mega, insa pe l8 nimik nu este garantat pt ca serverul da rateuri la greu
una proasta este pe serviciile de internet mobile 3g
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Primul atac organizat nu s-a cam terminat?
Incep sa cred ca aceasta tema nu mai aste de actualitate si a devenit locul unui mare SPAM
 

DeletedUser4195

Primul atac organizat nu s-a cam terminat?
Incep sa cred ca aceasta tema nu mai aste de actualitate si a devenit locul unui mare SPAM

dap ai dreptate trebuia sa ii spun,atacuri organizate ,iata altul
http://ro8.twplus.org/file/player/567727/conquers/

si tinind cont ca mare majoritate atacurilor au plecat de la peste 20 de h eu zic ca a fost bine,tin sa precizez ca au fost mai multi atacatori decit se vede,insa nu toti au reusit sa sparga defensiva din satul atacat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16903

dap ai dreptate trebuia sa ii spun,atacuri organizate ,iata altul
http://ro8.twplus.org/file/player/567727/conquers/

si tinind cont ca mare majoritate atacurilor au plecat de la peste 20 de h eu zic ca a fost bine,tin sa precizez ca au fost mai multi atacatori decit se vede,insa nu toti au reusit sa sparga defensiva din satul atacat

hopa si eu. chiar daca nu joc pe l8 tin sa felicit tlb pt felul in care ataca. intradevar o sarja ofensiva greu de respins
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus