Primul nobil

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Dupa cum stiti cu totii , odata si odata tot o sa vina curtea nobila care o sa nasca un bebelus ( Primu' nobilaş ) . Astept propuneri din partea voastra pentru " primu nascator " .

Eu ma gandesc la :

Special k , skem , Michael.Jackson ..
 

DeletedUser17308

re

pacat ca nu pot sami dau cu parerea.. cunosc situatia la multi:)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Pachetele sunt, ca si talerii, facute cu anumite resurse. Dar pachetele sunt doar un mod de a strange suficiente resurse pt a face un nobil, nu determina numarul maxim de nobili pe care il poti face, pe lumile cu pachete, acesta e determinat de suma nivelelor academiilor din toate satele.

Un pachet = 28000/30000/25000 resurse. La primul nobil iti trebuie un pachet, la al doilea doua, etc...
Pe langa pachete nu iti trebuie resurse suplimentare cand faci nobili.

Stiu ca stiati dar v-am reamintit.
 
Ultima editare:

DeletedUser6637

Dupa cum stiti cu totii , odata si odata tot o sa vina curtea nobila care o sa nasca un bebelus ( Primu' nobilaş ) . Astept propuneri din partea voastra pentru " primu nascator " .

Eu ma gandesc la :

Special k , skem , Michael.Jackson ..



am unele dubii in ceea ce ii priveste ... nu cred ca unul dintre ei o sa scoata primul nobil ....de obicei jucatorii buni isi vad de treaba nu se grabesc repede cu nobilul ....
 

DeletedUser17308

re

din ce am vazut eu.. si vad cam multe.. ai dreptate dark.. jucatorii buni fac curtea dupa 4000 pcte.. eu unu asa joc.. e cel mai bine asa... dar pot aparea si surprize..
 

DeletedUser

Ce modest e kimo=)) .

Cine stie , de exemplu nu stiti cum joaca noobs ?
La 3000 de puncte , curtea nobila , iau un sat de barbari/bonus si il fac de aparare , pana cand noi luam sat mare ei deja au o aparare frumoasa .
 

DeletedUser

gandeste in felul urmator ..cu cat mai multe sate cu atat mai rapid faci resurse mai rapid si armata ...deci e mai bine asa ..parerea mea :)
 

DeletedUser11852

@kimosabe: mai stii discutiile de la inceputul L10 ?...

@liciouz: cu cat te grabesti mai mult, cu atat ai minele, cazarma si grajdul mai mici(recrutezi trupe mult mai incet) si undeva pe la 75k din fiecare resursa, care altul ii foloseste pentru ridicarea cazarmei, grajdului, zidului si recrutarea(evident mai rapida) de trupe. Care crezi ca clacheaza primul? Din teste iti spun ca ala cu doua cazarmi nivel 13 pica usor in fata celui cu una la nivel 25.

@Puiutzul2009: cu cat mai multe sate, cu atat mai rapid faci armata...si cu atat mai multe ferme ai...DACA sunt dezvoltate!
 

DeletedUser

pai gandestete un pic ...cauti sate mai mari si fara armate ca sunt ff multe :) pe la 2-3 noaptea sa vezi ca nici unu nare armata in sat :))
 

DeletedUser11852

sunt ff multe, in K75 nu in K55. Sau cel putin eu am ghinion acolo :)))
Ultima data cand am fost in K55 eram intre mari2006, AntoOvi si Black Leon :))))
 

DeletedUser26998

La 3000 de puncte , curtea nobila , iau un sat de barbari/bonus si il fac de aparare , pana cand noi luam sat mare ei deja au o aparare frumoasa .
Cand cei care joaca asa au 3000 puncte, eu sunt undeva pana peste 5000-6000. In plus un sat mic inseamna cladirea principala mica, ferma mica, cazarma mica, deci si trupele se vor face foarte greu. Asa ca pana vor ajunge ei sa aiba "o aparare frumoasa" eu am full nuke-u lejer si vreo 3 sate. :)

@Lord Alex: Nenea moderator esti cool. Dar nu mai baga oamenii in ceata. Nu sunt pachete, ci este un constant noble price. Diferenta este ca aici nu ai taleri si nici pachete, doar pretul constant pentru fiecare nobil. Totodata nu poti face decat cate 3 nobili pe sat, fara a putea face de ex 4 intr-un sat si 1 in alt sat (daca ai in ambele academia la 3 - asa merge la lumile cu pachete).
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Aşa este, regret confuzia şi mulţumesc de lămuriri. Cred că o tură pe LC mi-ar prinde foarte bine pentru a intra în atmosferă :)
 

DeletedUser24302

Dupa cum stiti cu totii , odata si odata tot o sa vina curtea nobila care o sa nasca un bebelus ( Primu' nobilaş ) . Astept propuneri din partea voastra pentru " primu nascator " .

Eu ma gandesc la :

Special k , skem , Michael.Jackson ..

te-ai gangit bine:D
insa special K nu se apuca acum , si nici Michael Jackson fiindca avea fieraria la 5 acum cateva zile :p

Insa în data de 21.07. la ora 14:46 va fi cred eu prima curte nobila:D si primii 3 nobili :D

am unele dubii in ceea ce ii priveste ... nu cred ca unul dintre ei o sa scoata primul nobil ....de obicei jucatorii buni isi vad de treaba nu se grabesc repede cu nobilul ....
__________________

Nu neaparat.
Daca iti gasesti un sat bun , poti sa faci curtea nobila devreme :)
:D:D
Iar pana altii abia cuceres un sat , tu sa il faci pe ala cu trupe / cladiri foarte bune ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17308

re

eu pe 10 am fost langa inducs.. care a luat si primul sat.. dar fiecare are modul lui de dezvoltare..
 

DeletedUser26998

Sat la low points, <5.000p, iau doar atunci cand satul care-l iau este mai mare sau egal cu satul meu. :) Sau sa zicem cu un maxim de 200-300 puncte mai mic. In rest nu are sens. Ii las sa creasca si iau sate mari.
 

DeletedUser

Da dar pana iei tu un sat de 5 000 [sa spunem 3 saptamani] eu iau sat de 2 000 puncte , si am 2 saptamani si jumatate sa-l fac de 5 000...+ trupe...:)
 

DeletedUser26998

Voi va auziti ce ziceti? :) Skem aveam pretentii de la tine prietene. Chiar trebuie sa-ti explic pas cu pas acest joc in amanunt? Trupe nu faci cine stie ce. Daca satul 2 il faci de aparare nu cred ca tu farmezi. Ce faci? Iti trimiti resurse de pe satul principal? Si ce rezolvi? Te chinui cu inca un sat, cica faci trupe. Care dupa sa zicem 2 saptamani eu ti le sparg fara sa clipesti, deoarece eu oricum fac mai multe trupe ca tine pe satul principal.

Deci si prin urmare atata timp cat nu am un sat dezvoltat in pas cu mine, nu are sens sa trag de nobil. USELESS :D Ma dezvolt frumos una alta si dupa incep sa-mi fac de cap pe harta. :)
 

DeletedUser

Chiar daca il fac de aparare tot farmez cu el.
Bag la inceput 500 topoare , si in rest lanci / spade.
Ca pot farma cu 50 topoare + aparare ca sa nu imi moara trupe.
Sa nu mai spun ca farmez pe satul mare si poate mai trimit resurse pe satu' mic :D.
Iar in ritmul asta , in 2 saptamani jumate , cresc satul mare , cu o armata consistenta :D
 

DeletedUser

Armata se face dinainte, nu cu 1 zi inainte de curte. La cele putine puncte la care spuneti voi ca se face nobilul, un jucator bun are macar 2000 axe, 1000 lc si 150 berbeci (MACAR, dar depinde ce inseamna pentru fiecare "cele putine puncte"). Eu cel putin ma axez cat mai mult pe mine si armata ofensiva, inca de la 200 puncte. Insa nu sunt de-acord cu satele de barbari, ca prime tinte.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus