Primul razboi mondial de pe L3

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6

Dupa cum multa lume stie pe mine si pe vali(valiusha) ne leaga o prietenie de pe l1 care nu este doar in joc ci si in afara lui, deasta cand LR si Die dadeau in ei m-am simtit obligat sa intervin. Lr ne sunt prieteni si cred ca vor intelege si se vor opri sa dea in ei insa Die nu imi raspund la mailuri asa ca este posibil sa vedem un razboi intre TLB si Die. Cred ca ar fi cel mai antrenant razboi de pana acum si vreau sa urez multa bafta tuturor celor implicati si am rugamintea ca cineva din conducerea Die sa confirme macar razboiul ca altfel voi fi nevoit sa il declar eu. In legatura cu LR nu suntem in razboi doar ca am decis sa renuntam la alianta in urma multelor dispute pe sate de la granita.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser523

oricum faptul ca nu s-a raspuns la vreun mesaj intr-o anumita perioada de timp nu inseamna absolut nimic si in nici un caz nu e motiv de razboi, asa ca...
 

DeletedUser

eu am prieteni in TLB si oamenii care merita tto respectul iar voi vreti razboi. sa fim seriosi. nu ma apuc sa atac amicii si prietenii asta sa fie clar.
 

DeletedUser1685

din cate stiu eu nu tu esti liderul!


Da atacurile asupra membrilor tribului meu sunt considerate acte de razboi

Nu sunt liderul, sunt diplomatul si daca te uitat la profilul tribului sunt 2 lideri. Tu ai contactat doar unul dintre ei... Si pentru toti cei interesati orice problema diplomatica se discuta prin mine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai...

Daca ar fi sa va dau un SFAT....

Eu zic ca este un trib care chiar merita un razboi mondial....este intins pe jumatate de glob....si are granitza cu cel putin 5 triburi din TOP 10....

:D Ati ghicit :D

Bravo....

Insane s-au dus in TLB era de asteptat ma gandeam sa o faca mai demult...
Daca Insane / TLB vor cu Die razboi....hmm....

In acest razboi ne bagam si noi SWAT + TDK... :rolleyes:ce imi place viteza 2:)...deh ...eu zic ca trebuie sa va mai ganditi...
 

DeletedUser

Draga nenea Talibanu, daca te arunci la discutii inutile doar de dragu ocuparii timpului macar spune cu care lider ai discutat ( eu unu nu am primit nici un mesaj de la tine ):confused:, cat despre atacurile asupra membrilor tribului pe care il reprezinti am impresia ca trebuia vb cu diplomatul nostru, in acest caz SelenaX, lucru pe care nu la facut nici diplomatul tribului TLB nici tu.

Daca in tribul TLB liderul este antrenor, jucator si arbitru la noi nu este asa.

Spor.
 

DeletedUser

Talibanul am un respect mare pentru tine si tu sti asta destul de bine , alianta noastra a fost trainica si benefica pt ambele parti.Tin sa precizez ca ceea ce ati facut voi acum in acest moment ca ati luat refugiatii din INSANE la voi e o mare rusine , scuza-ma ca iti spun asta .Valiusha a demonstrat inca o data ca se apuca de lucruri pe care nu le poate termina si ca alceva decat razboiul vorbelor nu prea stie face , faptele au dovedit iarasi ca avem 2-0 in confruntarea cu ei si au mai dovedit ca de fapt nu e persoana la care ma asteptam si care sa lupte pana la ultimul sat.Comportamentul lui e ca si al unui copil care nu doreste sa isi piarda jucaria , iar pt asta face orice ...un fel de tradator de neam.Ce vroiam sa subliniez la ceea ce ai spus tu ca intre noi nu exista nici un razboi.... as vrea sa imi dai informatii atuncea ...de ce jucatorul cod27 a inceput atacurile asupra unor membrii din tribul nostru ? asa isi asculta talibanii liderul ? sau totul e doar vorbarie goala ? ?

PS: apropo sa ii transmit domnului Valiusha ca fara ajutorul celor din Aof si TLB ...care i-au sustinut cu defensiva ...cadeau mai repede si mai multi ... ar trebui sa taca si sa nu mai posteze aberatii pe forum.O zi buna.
 

DeletedUser2786

Daca ar fi sa va dau un SFAT....

Eu zic ca este un trib care chiar merita un razboi mondial....este intins pe jumatate de glob....si are granitza cu cel putin 5 triburi din TOP 10....

:D Ati ghicit :D

Bravo....

Insane s-au dus in TLB era de asteptat ma gandeam sa o faca mai demult...
Daca Insane / TLB vor cu Die razboi....hmm....

In acest razboi ne bagam si noi SWAT + TDK... :rolleyes:ce imi place viteza 2:)...deh ...eu zic ca trebuie sa va mai ganditi...

da frate,asta imi place la romani!!! nimeni nu-i intreaba de vorba,dar simt nevoia sa se exprime :p nici nu e razboi oficial si deja incep sa se bage in seama diversi. de ce? ca sa se mai auda si de triburile lor ceva =))
 

DeletedUser37

Talibanul am un respect mare pentru tine si tu sti asta destul de bine , alianta noastra a fost trainica si benefica pt ambele parti.Tin sa precizez ca ceea ce ati facut voi acum in acest moment ca ati luat refugiatii din INSANE la voi e o mare rusine , scuza-ma ca iti spun asta .Valiusha a demonstrat inca o data ca se apuca de lucruri pe care nu le poate termina si ca alceva decat razboiul vorbelor nu prea stie face , faptele au dovedit iarasi ca avem 2-0 in confruntarea cu ei si au mai dovedit ca de fapt nu e persoana la care ma asteptam si care sa lupte pana la ultimul sat.Comportamentul lui e ca si al unui copil care nu doreste sa isi piarda jucaria , iar pt asta face orice ...un fel de tradator de neam.Ce vroiam sa subliniez la ceea ce ai spus tu ca intre noi nu exista nici un razboi.... as vrea sa imi dai informatii atuncea ...de ce jucatorul cod27 a inceput atacurile asupra unor membrii din tribul nostru ? asa isi asculta talibanii liderul ? sau totul e doar vorbarie goala ? ?

PS: apropo sa ii transmit domnului Valiusha ca fara ajutorul celor din Aof si TLB ...care i-au sustinut cu defensiva ...cadeau mai repede si mai multi ... ar trebui sa taca si sa nu mai posteze aberatii pe forum.O zi buna.

Domnule ZDAC:

1.Nebunii nu s-au refugiat de data aceasta.Stiam ca va vom avea tot cu rosu pe harta(Nu ne-am obosit ever sa va trecem la dusmani.Nu am crezut ca meritati.).Deci nu e vorba de nici o refugiere sau fuga,tot o sa va rupem in doua,singura diferenta e ca am vrut sa ne alaturam definitiv prietenilor din TLB.

2.Ca sa poti sa-ti dai cu parerea,care de altfel pentru mine nu inseamna absolut nimic ,despre cat si al cui sprijin am avut eu in sate,ar fi trebuit sa-mi luati vreunul.Which you didnt you freakin noobs!:confused:.Ca sa nu mai mentionez ca e cea mai jalnica metoda de a nu recunoaste ca sunteti paraleli cu jocul.M-au suportat pe mine 99% din harta:rolleyes: ,nu ati atacat voi infect:rolleyes:

3.Te ingrop cand doresti tu si pe harta si pe forumul extern:-j,insa NU in topicul acesta in care se discuta altceva.Am incheiat cu tine.Am treaba...nobilez LR;).Tu?:rolleyes:...ah lasa-ma sa ghicesc...trimiti trupe in papusoi...dar nu pe ale tale=))
 

DeletedUser4932

lr

eu vb doar k membru al tribului LR care se afla la granitza cu fostul insane, am 2 lucruri de spus
1. TLB s-a aliat, defapt a fuzionat cu un dusman
2. eu unu nu pot sa intru in razboi alaturi de fosti dusmani, o comparatie cu istoria ar fi roamania in cel de al 2-lea razboi mondial
 

DeletedUser4932

si dupa ce am vazut postul de mai sus eu zic k frumos ar fi sa intram alaturi de die
 

DeletedUser

1.
Tin sa precizez ca ceea ce ati facut voi acum in acest moment ca ati luat refugiatii din INSANE la voi e o mare rusine , scuza-ma ca iti spun asta .
Ce vroiam sa subliniez la ceea ce ai spus tu ca intre noi nu exista nici un razboi.... as vrea sa imi dai informatii atuncea ...de ce jucatorul cod27 a inceput atacurile asupra unor membrii din tribul nostru ? asa isi asculta talibanii liderul ? sau totul e doar vorbarie goala ? ?
2. incepand cu miezul noptii, tribul LR va fi trecut la neutri.

cunoastem animozitatile dintre LR si Insane. nu dorim ca Insane sa fie considerati refugiati, asa cum nu dorim sa intindem coarda cu alianta cu LR. in ciuda a ceea ce s-a spus despre ei pe forum, fie pro, fie contra, pentru TLB au fost aliati de cuvant. ne dam seama ca in aceste conditii alianta nu mai este posibila pentru ca se vor ivi inevitabil lupte la granita triburilor.

2.

Faptele au dovedit iarasi ca avem 2-0 in confruntarea cu ei si au mai dovedit ca de fapt nu e persoana la care ma asteptam si care sa lupte pana la ultimul sat.
Tu vorbesti despre Insane sau despre Valiusha aici? In ambele cazuri, afirmatiile tale sunt deplasate. Nu ne-am mutat de frica voastra, cum nici in razboi nu am dus-o prea rau.
Side 1: LR

Side 2: Insane

Timeframe: Dintotdeauna

Numãr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabãra 1: 69
Tabãra 2: 155
Diferențã: 86

image.php


Numãrul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabãra 1: 681,446
Tabãra 2: 1,390,263
Diferențã: 708,817

image.php

Cum spuneai, faptele vorbesc. :)
Acum nu mai decidem noi diplomatia. Talibanul va lua o hotarare, iar noi ne vom adapta situatiei...insa am toata increderea ca ne va oferi sansa sa continuam sa facem ceea ce ne place...war! :D
 

DeletedUser

die die die

Haideti sa deslusim si "mesajele" la care nu i'am raspuns talibanului. "Mesaje" care de fapt este un singur mesaj primit acum cateva zile;). (pana acum tribul die. nu l'a interesat, cu toate ca avem o relatie diplomatica de mult timp)

Mai jos il redau in intregime:

Talibanul în data de 13.03. la ora 21:47
Salut,

vroiam sa te rog sa le acordati PNA celor din Insane sa poata da in liniste in cei din LR, cu care au ditai frontul.

Se poate?


Acum sa il analizam.

1. mesaje = mesaj (fals)
2. Mesajul este prea oficial pentru 2 triburi care au o relatie de mult timp. (cred eu:rolleyes:)
3. Oare de ce a cerut clementa pentru Insane? (intrebare retorica:D)
4. Talibanul are coloana vertebrala? (sa il intrebam si pe valiusha)
5. Oare valiusha incearca sa traga sforile in TLB? (a reusit, parerea mea)
6. Nu ma ocup de diplomatie, avem un diplomat foarte bun care merita respectul meu de fiecare data. (am fost rau aici ;))
7. Sa las un trib sa dea intr'un aliat al tribului meu? Niciodata;).

etc, etc, etc ....


Cat despre razboi ... nu ne e frica de nimeni, strange toata clica de "nevertebrati" si hai sa ne jucam daca asta iti doreste inimioara :rolleyes: (sau poate doar valiusha vrea asta :D)


P.S. catalin1977 a fost facut cu ou si cu otet pe extern si acum l'ati luat inapoi. Pot sa rad? :D
Realitatea e crunta pentru anumite persoane.:cool:
 

DeletedUser6

Haideti sa deslusim si "mesajele" la care nu i'am raspuns talibanului. "Mesaje" care de fapt este un singur mesaj primit acum cateva zile;). (pana acum tribul die. nu l'a interesat, cu toate ca avem o relatie diplomatica de mult timp)

Mai jos il redau in intregime:




Acum sa il analizam.

1. mesaje = mesaj (fals)
2. Mesajul este prea oficial pentru 2 triburi care au o relatie de mult timp. (cred eu:rolleyes:)
3. Oare de ce a cerut clementa pentru Insane? (intrebare retorica:D)
4. Talibanul are coloana vertebrala? (sa il intrebam si pe valiusha)
5. Oare valiusha incearca sa traga sforile in TLB? (a reusit, parerea mea)
6. Nu ma ocup de diplomatie, avem un diplomat foarte bun care merita respectul meu de fiecare data. (am fost rau aici ;))
7. Sa las un trib sa dea intr'un aliat al tribului meu? Niciodata;).

etc, etc, etc ....


Cat despre razboi ... nu ne e frica de nimeni, strange toata clica de "nevertebrati" si hai sa ne jucam daca asta iti doreste inimioara :rolleyes: (sau poate doar valiusha vrea asta :D)


P.S. catalin1977 a fost facut cu ou si cu otet pe extern si acum l'ati luat inapoi. Pot sa rad? :D
Realitatea e crunta pentru anumite persoane.:cool:
Am rugamintea sa te uiti si la offlineurile de pe yahoo sau ai uitat de ele...? Si nu te-amcautat numai eu de ceva timp. Eu am lipsit cam mult si nu imi place cum au ajuns lucrurile sper ca acest razboi sa ne dezamorteasca. La urmatorul atac pe care am sa il vad asupra unuia din membri TLB(chiar daca sunt fosti insane sau nu) voi declara razboi ! Dupa acest razboi unul din triburile Die si TLB va fi pe locul 2 iar celalalt se va desfiinta! Multa bafta tuturor si in sfarsit avem iar sansa sa aratam serverului cine e TLB.

P.S. in TLB nimeni nu trage sforile nimanui. Nu suntem un trib democratic , am spus asta de la bun inceput iar faptul ca tu insinuezi ca sunt marioneta lui valiusha o iau ca pe un afront personal. Singuril motiv pentru care am facut alianta cu voi a fost relatia mea buna cu orinoko sincer imi erai destul de antipatic de la inceput :p. Ma bucur ca s-a ajuns aici sincer. Mai multe diseara.
 

DeletedUser

Talibanule, ce te complici atata? Nu a dat cu nasul pana acuma de un razboi pentru ca are doar 216 k de inamici ucisi ca aprator, iar la 255 de sate ale lui, are doar 1 milion ucisi ca agresor. Nu i-ar strica un razboi impotriva "nevertebratelor" :D
 

DeletedUser

Am rugamintea sa te uiti si la offlineurile de pe yahoo sau ai uitat de ele...? Si nu te-amcautat numai eu de ceva timp. Eu am lipsit cam mult si nu imi place cum au ajuns lucrurile sper ca acest razboi sa ne dezamorteasca. La urmatorul atac pe care am sa il vad asupra unuia din membri TLB(chiar daca sunt fosti insane sau nu) voi declara razboi ! Dupa acest razboi unul din triburile Die si TLB va fi pe locul 2 iar celalalt se va desfiinta! Multa bafta tuturor si in sfarsit avem iar sansa sa aratam serverului cine e TLB.

P.S. in TLB nimeni nu trage sforile nimanui. Nu suntem un trib democratic , am spus asta de la bun inceput iar faptul ca tu insinuezi ca sunt marioneta lui valiusha o iau ca pe un afront personal. Singuril motiv pentru care am facut alianta cu voi a fost relatia mea buna cu orinoko sincer imi erai destul de antipatic de la inceput :p. Ma bucur ca s-a ajuns aici sincer.


Mai suferi si de "grandomanie" ;)

Oare ai aratat vreodata serverului cine e TLB sau talibanul? :rolleyes: (si nu'mi aminti de pitzi, acolo e alta poveste)


Talibanule, ce te complici atata? Nu a dat cu nasul pana acuma de un razboi pentru ca are doar 216 k de inamici ucisi ca aprator, iar la 255 de sate ale lui, are doar 1 milion ucisi ca agresor. Nu i-ar strica un razboi impotriva "nevertebratelor" :D

Spam spam spam ...
 

DeletedUser37

Am zis ca ma abtin dar nu pot.:mad:

Jigsaw esti un n00b arogant.Care i-a dat cineva un sut in dos si a ajuns in varful unui trib.Si se crede mare jucator.In ochii mei esti un nimic,si numai faptul ca ai tupeul sa insinuezi ca eu as face ceva sa-l influentez pe Talibanul in vreun fel in TRIBUL LUI da dovada ca nu ne cunosti pe niciunul cat negru sub unghie.:mad:

Singurul regret pe care-l voi avea cand voi ataca Die. e ca atac tribul pe care l-a condus si in care e desi nu mai joaca,Jesreel.

7. Sa las un trib sa dea intr'un aliat al tribului meu? Niciodata<---Integrul lui peshte:mad:.Nu-i lasi pentru ca dati voi cand va convine nu?vezi ~LEON~:mad:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus