Primul razboi mondial?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Daca toate sunt asa cum par a fi pana acum si ca sa facem un sumar al topicurilor "[nume_trib1] vs. [nume_trib2]", am putea spune ca se contureaza "finala" L3 intre urmatoarele formatii:

Scitii & TLB & MT vs. LR & Die. & T.D.K. & AoF & ANTS & LS-AX & TLW.
Rezerve: BURN

Ramane de vazut care parte joaca acasa si care in deplasare.. :cool:
Este sau ma insel?
 

DeletedUser

scoate tdk şi tlw de acolo. tdk nu au război cu sciţii iar tlw din câte ştiu eu nu au nici ei treabă deocamdată.
în rest cam astea ar fi părţile.
de o parte frăţia onorabilă formată din triburi elitiste gen lr, ants, ls-ax şi die. pe undeva la coadă şi de cealaltă parte nesimţiţii şi aroganţii ăia de la sciţii şi talibanii plus ăia de la m.t. care doar şi-o iau în freză.
corectaţi-mă dacă am greşit cu ceva :)
 

DeletedUser

Stiu ca TDK nu au momentan razboi cu Scitii, i-am trecut in prima tabara gandindu-ma la o eventuala pozitie in cazul in care ar avea granita comuna cu unul din triburile respective.

Si parca as jura ca am vazut un topic TDK vs Scitii pe forumul asta mai deunazi...:confused:
LE: aaa, da.. e la sectiunea Offtopic :)
 

DeletedUser

Daca toate sunt asa cum par a fi pana acum si ca sa facem un sumar al topicurilor "[nume_trib1] vs. [nume_trib2]", am putea spune ca se contureaza "finala" L3 intre urmatoarele formatii:

Scitii & TLB & MT vs. LR & Die. & T.D.K. & AoF & ANTS & LS-AX & TLW.
Rezerve: BURN

Ramane de vazut care parte joaca acasa si care in deplasare.. :cool:
Este sau ma insel?

BURN asteapta ca toate aceste triburi sa se macelareasca intre ele si astfel sa ajunga pe primul loc:D
 

DeletedUser

aia er o farsă. privind strict la hartă eu le-aş recomanda celor din tdk să se ducă cu tupeu în sud. sau dacă vor mai multă adrenalină să se ia de die. dincolo de părerile mele sunt însă relaţiile mai mult sau mai puţin ascunse între triburi şi ce vor face în viitor e treaba lor.
 

DeletedUser4863

Scoate TLW-ul domunule Asta e trib Independent ...Daca da cineva in el Fug toti :)) care pe unde apuca ( Ce reclama BUNA) Ti-am spus eu ma ca nu e Batman da tu NU BATMAN , BATMAN :(
 

DeletedUser6

Of of of nu dati inca pronosticuri ca nu se stie ce va urma decat poate eu ca de obicei... cel mai parsiv si pervers taliban din Talibania... Va promit ca va fi un razboi frumos cu multe rasturnari de situatie si mai scurt decat multi ar anticipa aveti doar putina rabdare... inca 2 examene to go
 

DeletedUser8987

Daca toate sunt asa cum par a fi pana acum si ca sa facem un sumar al topicurilor "[nume_trib1] vs. [nume_trib2]", am putea spune ca se contureaza "finala" L3 intre urmatoarele formatii:

Scitii & TLB & MT vs. LR & Die. & T.D.K. & AoF & ANTS & LS-AX & TLW.
Rezerve: BURN

Ramane de vazut care parte joaca acasa si care in deplasare.. :cool:
Este sau ma insel?

taberele nu's facute calumea ... tlb n-are razbel cu ls-ax sau ants ;)
 

DeletedUser

pe TDK scoate.... era facut la baza topicu ala :))) =)) cum sa ne razboim cu Scitii sau Talibanii kre sunt la secole de noi ?:)) =)))))) a fost o gluma dealu sanyi x ..kre se tine cam mult de glume
 

DeletedUser

Pai e normal, nici nu au cum sa aiba din moment ce nu exista granita.
Taberele nu sunt facute doar pe baza razboaielor declarate, ci si a aliantelor si simpatiilor existente.
 

DeletedUser3251

Razboi mondial? Unde este razboi mondial? Se declara un Razboi mondial doar pentru ca 2 3 triburi au intrat in panica si au facut din ura aliante momentane doar ca sa darame alte 2 3 triburi?
Sunt curioasa cat va dura aceasta iubire dintre anumite triburi, aliantele facute la nervi si panica nu tin niciodata ...pe cand cele din iubire si bere sunt vesnice:D
Zi tu Talibane daca nu este asa?:D
 

DeletedUser6681

eu va propun alceva.... ca cei die .... sa adune toata harta .. sa ma scoata pe mine ca sunt acolo 5-6 playeri in frunte cu vestitul lor conductor din sitting ( aflat momentan in silenzio stampa inca 26 zile si 15 ore ) care sustin ca nici un jucator nu e intangibil

EU SUNT DE NEATIS DE VOI !!! asa ca astept vestitul atac.. aveti satele mele spionate nimic schimbat de atunci :D .. aa era sa uit am mai adaugat la avere 3 sate de la voi.. 2 din ele cu zid 20 :p astept astept dar degeaba

N-ai cu cine :(
 

DeletedUser

Daca toate sunt asa cum par a fi pana acum si ca sa facem un sumar al topicurilor "[nume_trib1] vs. [nume_trib2]", am putea spune ca se contureaza "finala" L3 intre urmatoarele formatii:

Scitii & TLB & MT vs. LR & Die. & T.D.K. & AoF & ANTS & LS-AX & TLW.
Rezerve: BURN

Ramane de vazut care parte joaca acasa si care in deplasare.. :cool:
Este sau ma insel?


scoate TDK si aof.. aoful va avea razboi cu LR...

apropo visez din die. tia iesit prietenul mr. lush...

nust ce sa zic aiurea rau.pacat de el:) nu lam cunoscut dar aiurea...
 

DeletedUser

scoate TDK si aof.. aoful va avea razboi cu LR...

apropo visez din die. tia iesit prietenul mr. lush...

nust ce sa zic aiurea rau.pacat de el:) nu lam cunoscut dar aiurea...

aof deja ne-a declarat război, aşa că nu ştiu dacă o să sară şi pe lr în viitorul apropiat.
 

DeletedUser

Daca ne uitam atent TDK are granita cu MT,cam mica dar daca merge bine treaba o maresc si asa ANTS si Die. se ocupa mai usor de Scitii, TLB find ocupati cu AOF:p
 

DeletedUser

Daca ne uitam atent TDK are granita cu MT,cam mica dar daca merge bine treaba o maresc si asa ANTS si Die. se ocupa mai usor de Scitii, TLB find ocupati cu AOF:p

cum le-ai potrivit tu, ca un om mare. dacă te uiţi bine, doar o parte din tlb are treabă cu aof. restul se poate ocupa foarte bine de die. şi de prietenii din lr.
eu încă mi aştept poziţia tdk în războiul ăsta. şi încă le mai sugerez s-o ia în sud înspre ma(i)muţei :)
 

DeletedUser

crezi ca TLB sar descurca cu AOF si LR asa de bine incat sa actioneze si contra celor din Die?
uitate putin la harta si vezi ca TDK poate veni usor peste MT
parerea mea
 

DeletedUser

Degeaba propuneti si sugerati. TDK-ul va decide in functie de simpatiile inter-tribale si in functie de increderea pe care o pot acorda aliatilor.
Daca Die sunt un trib de simpatici demni de incredere, TDK va lupta cu Scitii peste mari si tari. E simplu. Daca nu sunt de incredere si nu si-au castigat respectul si simpatia aliatilor, Die s-ar putea trezi cu un nou front. :)
 

DeletedUser

De fapt, daca va uitati pe statistici veti constata urmatorul lucru:

Side 1: TLB

Side 2: Die.. Die.

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 19
Tabăra 2: 12
Diferență: 7

image.php


Side 1: TLB

Side 2: AoF

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1
Tabăra 2: 1
Diferență: 0

image.php


Nu mi se pare ca TLB si AoF sunt prinse intr-o inclestare de moarte. Nu inteleg ce anume ar putea duce la un razboi serios TLB - AoF. Cat am fost eu in zona, am colaborat excelent contra LR. Cand am decis sa ma retrag, le-am oferit satele mele, cand colegii au spus ca nu le vor. Nu pot sa cred ca acum s-ar intoarce impotriva unor oameni care le-au fost mereu alaturi, inca de la infiintarea AoF. Mi s-a parut ca e un trib care totusi merge pe valori morale si nu pe oportunism politic. :)
Eu sunt sigura ca neclaritatile se vor limpezi si baietii din AoF vor continua sa ne fie alaturi.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus