Problema grava statistici ro.twstats

  • Autor subiect DeletedUser20174
  • Data de început

DeletedUser20174

Cronologic, totul din data de 08.04.2009:

14:30 i-am dat un sat colegului de trib moldovanu02.

16:18 moldovanu02 a fost concediat de către MAJIN BUU (asa a fost intelegerea cu el). Pe ro.twstats.com apare la el ca a schimbat tribul la ora 16:00. Nici o problema, probabil ca verifica doar din ora in ora:
http://www.ro.twstats.com/ro10/index.php?page=player&mode=tribe_changes&id=816785

Acum problema: desi pe twstats scrie ca moldovanu02 a iesit din trib la ora16:00, la cuceriri tot pe twstats scrie ca la ora 14:30 (deci mai devreme cu 1 ora si jumatate) tribul MAGII a pierdut un sat in defavoarea lui moldovanu02 fara trib. Mi-au sarit toti colegii in cap cum de am dat satul in halul asta sa stric reputatia tribului. Poate n-ar fi contat asa mult daca nu eram un trib de top 10 (oscilam intre pozitiile 4-6). Pana la data aia aveam 327 cuceriri si doar 7 pierderi de sate. Acum avem 8.
http://www.ro.twstats.com/ro10/index.php?page=tribe&mode=conquers&type=lose&id=14229

Ca ramane in urma cu verificarile e ceva normal, n-are cum sa dea refresh la fiecare secunda sa tina evidenta in timp real. ar macar sa fie la fel peste tot, nu intr-un loc scrie ca a iesit din trib la ora 16:00 si in alta parte scrie ca la 14:30 (cu 1 ora si jumatate mai devreme) nu era in nici un trib. Se contrazice singur.

Cu ocazia asta rog si sa se corecteze statistica respectiva daca se poate, sa apara la cuceriri ca facea parte din trib cand a luat satul (cum e adevarul adica). Altfel in loc sa ne ofere o statistica reala ne arata minciuni.
Multumesc.
 

DeletedUser

Este posibil ca ora TWSTATS sa fie cea din Anglia. Altfel nu-mi explic aceasta diferenta. Pot doar sa-ti spun ca am sa transmit aceste probleme adminului care se ocupa de ele si se vor rezolva in scurt timp.
Ca o nota de subsol, update-urile la site se fac o data pe ora.

Imi cer scuze pentru raspunsul meu intarziat.

Cu stima,
Koko
 
Sus