Problema Sat barbari

DeletedUser

andreitunaru si dark syryus sunteti primii care ati picat la chestionar. Sa nu va mai vad pe aici. :D
E un forum pentru toti si fiecare isi poate spune ideile si opiniile indiferent cat de stupide vi se par voua, daca nu va plac nu este musai sa cititi si sa postati.
 

DeletedUser17004

andreitunaru si dark syryus sunteti primii care ati picat la chestionar. Sa nu va mai vad pe aici. :D
E un forum pentru toti si fiecare isi poate spune ideile si opiniile indiferent cat de stupide vi se par voua, daca nu va plac nu este musai sa cititi si sa postati.

Ai gresi un cuvant..
Nu ni se par, sunt.
Si nu e forum pentru toti, e pentru jucatori.
Exista o chestie numita Regulament de joc.
Ar trebui citita inainte de a pune o intrebare.
 

DeletedUser

Si aici pe forum exista un regulament si pe ala trebuie sa il citesti si sa-l respecti. oricum cand iti faci cont pe triburi bifezi ca ai citit termenii si conditiile si ca vei respecta regulamentele. Ca sa respecti ceva trebuie sa cunosti acel ceva corect?
Oricum cred ca se poate inchide intrebarea ca deja s-a deviat de la subiectul initial si omul a primit raspunsul la intrebarea sa.
 

DeletedUser

Ce terminati doamnee.
Cum sa dai atac cu nobil fara trupe de paza a nobiluli? se inpiedica ala si cade intro teapa ramasa pe teren de pe vremea lu Vlad Tepes.

Trupe bune sa insoteasca nobilul:sulitele, sabille, securile, cavaleria usoara, arcasi calari, cavaleria grea; la care poti adauga si paladin,iscoade,berbeci si catapulte.


Daca trimiti numai spioni, berbeci sau catapulte cu nobilul fara trupele mentionate initial moare de ciuda.
La fel moare si daca nu trimiti destule trupe.
Poti sa trimiti 1000 de iscoade si 1 sulita si moare din prostia celui carel trimite asa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20561

sa trimiti nobilul doar cu paladinul si sa speri ca iei satul.....:))) pe prima lumea pe care am jucat cand am luat un sat am trimis multe trupe si eram noob nu m-a invatat nimeni,pe la ajutor am invatat,dar tu ai batut toate topurile (asta care a deschis topicul)....La 150 de puncte te pot farma eu la cate trupe ai,1 paladin ai la 100 de pct,cand ai curte nobila sa ai si minim 1500 de trupe de atac,ca uite ce patesti....mama daca erai langa mineee....


trebuia sa ataci cu mai multe trupe,daca satul ala avea zid la nivelul 3 iti pierdeai nobilul din prima.
 

DeletedUser

1.nu se trimite doar 1 paladin cu un nobil pe un sat..esti n00b frate..
2.depinde de noroc
3.a sprijint cnv satul
4.pt ca satele de barbari sunt crescatoare se poate sa fi crescut singur
 

DeletedUser6558

Eu am trimis nobili cu 300 de cai negri, şi tot o murit, că s-o bătut între ei pe final. Nu mă consider prost, dar nu ştiam că ultimii nobili rămân în sat şi se bat cu următoarea armată. Fapt care duce la ideea că multe aspecte ale jocului nu sunt explicate, şi fiind nou, într-un trib mic nu ai de unde să ştii chestiile astea, şi apoi vine unu şi altu şi râde de tine că cică eşti noob... Acuma nu vreau să mă dau rotund, dar vă dau un exemplu...jocul europa universalis, (nu fac reclamă că e cu totul altă categorie) , joc mult mai dificil de înţeles decât triburile, are un forum aproape exhaustiv, unde găseşti cam aproape orice, forum pe care am întrebat chestii elementare, şi mi s-a răspuns. Şi culmea, nu m-a făcut nimeni noob, prost, măgar, retardat, mucos, etc, etc, etc. Nici măcar implicit. Are şi manual, dar ăla nu e destul. Acum, înţelegeţi...
 

DeletedUser15142

Ce noobi frate=))

Doamne cum dracu sa te iei de cineva care nu stie sa joace fiind incepator si da atacuri slabe?

Astia care ati comentat aici aiurea presupun ca ati dat de linku` forum si ati inceput sa spamati voi care jucati de 1 luna.
 
Sus