Problema

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Deci o sa las ticketele catre support sa vorbeasca de la sine : problema sta cam asa eu BKZeuS nu am comp acasa si m-am logat de la mai multe conturi de la jucator v4lly si HykEEE cu v4lly nu am interactionat dar cu HykEEE i-am trimis de 2 ori resurse el fiind mai mic in puncte in consecinta eu am luat blocare permanent a v4lly pedeapsa -30 sate si HykEEE blocare permanenta ... rog conducerea sa rezolve aceste probleme deblocand contul v4lly fara a-i lua vreun sat si BKZeuS o pedeapsa pentru trimitere de resurse lui HykEEE

Aceasta e dicutia cu Mater Dolores care nu vrea sa inteleaga problema :

Tycket 1 :

deci cam am incalcat o regula si vroiam sa va intreb daca se va mai putea sa o incalc ca este o neintelegere ... deci jucatorii urmatori BKZeuS HykEEE si v4lly suntem intr-o retea de internet privata care are acelasi ip extern dar noi avem ip-uri interne diferite si calculatoare diferite si intrebarea mea este daca eu BKZeuS se poate sa-l sprijin cu resurse materiale pe jucatorul HykEEE care e din cartier cu mine si are un sat mai mic , fara a primi ban avertizare etc ... daca ma intelegeti daca nu se mai putea vom renunta la aceasta modalitate ... cu stima si respect BKZeuS , astept raspuns multzumesc mult

Mater Dolores 05.10.08 20:11
Bună ziua BKZeuS,


§2) Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet

În timp ce jucătorii împart o conexiune la internet (şi 24 de ore după aceea) nu este permisă absolut nici o interacţiune între conturi. Nu sunt permise transferurile de resurse, să-şi trimită suport sau atac reciproc, atacuri coordonate sau orice altă interacţiune între conturi. împartirea conexiunii trebuie anunţată (setări -> împărţirea conexiunii) şi orice interactiune între conturi este interzisă. Pe Speedserver (SDS) este interzis, ca mai multe conturi să fie jucate de pe un singur computer.
Explicaţii detaliate:
Regula este pentru toţi utilizatorii care joacă pe acelaşi computer sau în acelaşi network. Prin network se înţelege joc în aceeaşi casă, acelaşi loc de muncă sau şcoală unde computerele sunt legate între ele. Toti jucătorii care folosesc o reţea trebuie să declare acest lucru la împărţirea conexiunii
Exemple:

* Este interzis să folosiţi un cont pentru a aduce profituri de orice fel altui cont care foloseste aceeaşi reţea.
* Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unul altuia
* Este interzis ca jucatorii ce folosesc aceeasi reţea să atace, trimită suport sau resurse unui al treilea jucător. Jucătorilor care folosesc aceeaşi legătură de internet nu le este admis să sprijine sau să livreze un al treilea jucător care nu foloseşte aceeaşi legătură de internet. În acest caz, toate cele 3 conturi incalca regulamentul.

Tycket 2 :

Poi depun contestatie impotriva blocarii contului meu datorita faptului ca folosim mai multe conturi acelasi ip ... chestia este ca suntem mai multi intr-o retea si aveam un ip extern identic deci toti avem acelasi ip si de asta apare in setari la voi ca si cum am juca mai multi de la acelasi comp , defapt sunt mai multe compuri legate la aceeasi connexsiune de internet ... si de asta apare ca am trimis materii prime intre noi ... am si intrebat daca se poate trimite resurse intre noi cu toate ca avem acelasi ip dar calculatoare diferite ... rog rezolvarea problemei si scoaterea banului nu avem aceleasi calculatoare , cu stima si respect BKZeuS

05.10.08 20:44
si nu am stiut ca trebuie sa anunt la setari conexiune multipla sau ce ati zis dumneavoastra o sa anuntam toti din retea si acest lucru nu se mai repeta daca se poate scoaterea banului as fi foarte recunoscator eu am considerat ca nu este o infractiune luand in considerare faptul ca sunt calculatoare diferite ... nu m-am gandit si la ip oricum daca se poate si sunteti amabil sa scoateti banul vom remedia aceasta problema si promitem sa nu se mai repete multzumesc inca odata

Mater Dolores 05.10.08 21:06
Bună ziua BKZeuS,


Logarile dumneavoastra dovedesc faptul ca ati jucat de pe acelasi calculator. Aveti voie sa sa folositi un singur cont pe aceeasi lume. Alegeti contul de pe care doriti sa jucati.

05.10.08 21:47
poi , da intradevar acuma sunt pe 2 conturi cum ar venit ca sunt acasa la prietenul meu HykEEE si de asta apare asa ... dupa cum vedeti asta s-a intamplat doar azi si ieri 5 minute ... ca am venit pana la el ca e vecin cu mine de bloc si de asta apare asa ... dar daca va uitati la logarile de joi toata ziua nu era ip asta si celelalte contul pe care aleg sa joc este BKZeuS si daca se poate sa ramana si HykEEE si nu o sa mai intru cand vin la el acasa si nu o sa-i trimit materiale multzumesc anticipat astept raspuns

Mater Dolores 05.10.08 22:06
Ati ales deja contul pe care doriti sa continuati. Multumesc pentru o noua confirmare ca sunteti una si aceeasi persoana cu v4lly.

Va doresc o seara minunata in continuare!

Tycket 3 :

Mater Dolores 05.10.08 22:06
Ati ales deja contul pe care doriti sa continuati. Multumesc pentru o noua confirmare ca sunteti una si aceeasi persoana cu v4lly.

Va doresc o seara minunata in continuare!

salut deci ti-am scris iar deoarece avem o nedumerire nu sunt una si aceeasi persoana cu v4lly daca te uiti la loguri nu ma intrat cu el de la acelasi ip ci su HykEEE , v4lly e un baiat din retea ... si cu ala nu am treaba ... va rog nu-i stergeti contul degeaba lui v4lly ca el nu are nici o treaba , nici contul BKZeuS si nici contul HykEEE pentru cam iteles foarte bine cum sta treaba si cred ca pentru 30 mii resurse materiale nu se merita o asemenea pedeapsa pentru o asa mica greseala , v-am promis ca nu se va mai repeta ... fiecare om are dreptul sa greseasca odata in viatza ... multzumesc mult de intelegere

Mater Dolores 05.10.08 23:51
Bună ziua BKZeuS,


Iata doar o parte din logarile comune:


v4lly în data de 04.10. la ora 15:28 83.103.186.121 ()
BKZeuS în data de 04.10. la ora 15:31 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 04.10. la ora 15:37 83.103.186.121 ()
BKZeuS în data de 04.10. la ora 15:55 83.103.186.121 ()
v4lly astăzi la ora 10:00 83.103.186.121 ()
BKZeuS astăzi la ora 10:45 83.103.186.121 ()
BKZeuS astăzi la ora 10:45 83.103.186.121 ()
v4lly astăzi la ora 10:46 83.103.186.121 ()

Deasemenea, aveti livrari ilegale de resurse catre contul HyKEEE

BKZeuS HykEEE 30000 în data de 04.10. la ora 15:58
BKZeuS HykEEE 60000 astăzi la ora 19:26

Ati ales sa continuati jocul folosind contul v4lly, acest cont ramane inchis.

O seara placuta!

Mater Dolores

Tycket 4 :

Ati ales sa continuati jocul folosind contul v4lly, acest cont ramane inchis.

O seara placuta!

Mater Dolores

da domnule asa este a intrat v4lly mi-a zis azi ca am vorbit cu el eu am fost de vineri dimineatza pana duminica seara plecat la tzara si acolo nu am internet si respectivul vecin a intrat pe cont pentru a creea ceva si pentru a nu trece 2 zile si sa imi dea cei din trib bila neagra ... intradevar eu de asta am si intrebat despre livrarile de resurse ceea ce nu stiam si am jurat ca acest lucru nu se v-a mai intampla nu se poate ierta ? ca doar jucatorul v4lly nu a trimis materiale sau nimic altceva doar a intrat pe cont ... adica ... daca dumneavoastra va duceti la un prieten care are cont pe triburile si iesiti dp contul lui si intrati putin pe al dumneavoastra ... ? nu ati facut nimic ilegal ca doar este o intrare temporara cateva minute ... nu se poate va rog frumos sa-mi deblocati contul BKZeuS , jucatorul v4lly va rog sa nu-l blocati ca saracul baga bani in conturi premium si ar fi pacat , va rog frumos daca se poate sa-mi deblocati contul pentru ca nu aveam constinta despre chestia ca nu am voie sa intru de pe un comp unde cineva are deja cont cu toate ca nu am interactionat intre contul BKZeuS si v4lly cu resurse sprijin atacuri de orice fel daca ma intelegeti si va promit ca acest lucru nu se mai repeta va multzumesc frumos astept raspuns

Mater Dolores 06.10.08 12:21
Bună ziua BKZeuS,


Regulamentul se aplica indiferent daca dumneavoastra sustineti ca il cunoasteti sau nu. Pedeapsa a fost stabilita, jucatorul nu are decat sa o accepte. Acest cont ramane inchis, conform intelegerii avute.

Nu mai insistati cu tickete, decizia este definitiva.

O zi placuta in continuare!

Mater Dolores

Tycket 5 :

da domnule eu inteleg asta ... dar pentru faptul ca am intrat dupa alt calculator sa+mi blocati contul numai pentru atata ? doar nu am interactionat intre ele ca sa incalc regulile cum spune acolo eu daca intru dintr-o sala de internet de pe un calculator si de acolo mai intra inca 10 in ziua aia le blocati conturile ? cu toate ca ei nu interactioneaza intre ei nu ganditi rational domnul meu ... trebe sa priviti din alt punct de vedere problema ... si cand timp va fi blocat contul ? voi ramane fara toate satele dupa atata timp de lucru si etc ? ... ma gandeam ca imi luati 1-2 sate pentru o asa greseala minora dar nu toate satele blocate fara sa incalc regula de a nu interactiona intre conturi si eu am fost baiat anuntandu-va problema ca daca nu va spuneam dumneavoastra nu stiati eu am vrut sa va intreb ca sa stiu sa nu se mai repete si dumneavoastra ma blocati permanent cine stie cati fac asa fara ca dumneavoastra sa aflati...

Mater Dolores 06.10.08 13:17
Bună ziua BKZeuS,

§1) Un cont pro jucător

Fiecarui jucător îi este permis să administreze un singur cont pe lume de joc. Excepţie fac conturile care sunt administrate ca sitter, prin intermediul opţiunii Mod de Vacanţă. Transmiterea parolei unui alt jucător este interzisă
Exemple:

* Este permis să joace mai mulţi utilizatori pe un singur calculator. În schimb, jucătorilor le este permisă logarea numai pe contul lor, nu si pe al celorlalţi membrii ai familiei, pe al prietenilor, si trebuie respectate regulile specificate la § 2. Fiecare jucător trebuie să-şi aleagă propria parola, şi nu are voie sa o spună altor jucatori.
* Nu aveţi voie să vă logaţi pe un alt cont folosind parola jucatorului respectiv. Pentru a va putea loga pe alte conturi, trebuie să fie folosită opţiunea de Mod de Vacanţă ( Setări -> Mod de Vacanţă). Nu va fi tolerată absolut nicio abatere de la aceasta regulă.


Conectarea nu s-a facut de la o sala de internet, ci de pe acelasi calculator, si ati intrat mai mult de odata la intervale extrem de scurte de timp pe mai multe conturi:

BKZeuS în data de 02.10. la ora 22:36 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 02.10. la ora 22:39 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 02.10. la ora 22:40 83.103.186.121 ()
BKZeuS în data de 02.10. la ora 22:46 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 02.10. la ora 23:09 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 04.10. la ora 15:28 83.103.186.121 ()
BKZeuS în data de 04.10. la ora 15:31 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 04.10. la ora 15:37 83.103.186.121 ()
BKZeuS în data de 05.10. la ora 10:45 83.103.186.121 ()
BKZeuS în data de 05.10. la ora 10:45 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 05.10. la ora 10:46 83.103.186.121 ()


Contul dumneavoastra este inchis definitiv. V-am rugat sa nu mai depuneti tickete. Decizia nu se schimba.

O zi frumoasa in continuare!

Mater Dolores


Deci cu toate ca eu am fost de acord ca contul meu sa fie blocat adica BKZeuS si sa fie deblocat v4lly fara a-i lua din sate , acest suport admin ce e ca nu stiu tot vrea sa-i ia 30 de sate lui v4lly , eu doresc deblocarea ambelor conturi BKZeuS si v4lly rog ca nu numai Mater Dolores sa scrie aici ci si alti admini mai mari in grad si mai mici sa-si dea cu parerea si sa ne deblochezi noi jucand de 1 an pe srv timp pierdut etc ... conturi premium si altele multzumesc astept pareri de la oricine
 

DeletedUser

un nou tycket unde Mater Dolores vrea sa scape de noi usor incercand sa nu ia in considerare toate faptele comise ca sa nu-si bata capul cu problemele imi spune ca o sa ignore noile tyckete

Draga domnule ce treaba am eu cu contul mafia13 cum a spus si jucatorul v4lly el a luat satele deoarece acel jucator i le-a lasat lui ... eu am intra de la jucator v4lly si HykEEE deoarece nu am un calculator acasa acesta mi s-a ars si mai intram de la acesti 2 jucator fara a interactiona intre v4lly , daca am interactionat cu jucator HykEEE doresc sa accept o pedeapsa pentru trimitere de resurse in valoare de 45000 din fiecare deci nu e o frauda prea mare ... v4lly nu a putut fi lasat sitter la mine deoarece aceasta chestie incalca politica triburilor noastre lasand sitter pe alt jucator din alt trib eram innobilati intern ... noi am fost oameni cu bun simt anuntand aceasta chestie ca dumneavoastra sa aveti al cunostinta si sa stiti nu am fost magari sa jucam ilegal ca sa ne prindeti dumneavoastra ... jucator HykEEE a zis ca e de acord sa ii stergeti contul el nestiind ca nu are voie cu resursele , nici eu nu stiam asta , dar eu sunt dispus sa primesc o pedeapsa dar nu sa imi luati 35 sate din 39 ... pentru ca nu am incalcat regulile prea mult eu am vrut sa joc si am intrat de unde am putut pt ca nu am comp si va rog sa-i reduceti pedeapsa lui v4lly ca el nu are nicio legatura cu mine si HykEEE el nestiind ca eu ii trimit resurse deci noi suntem 3 persoane total diferite iar intre contul v4lly si BKZeuS si HykEEE nu au avut loc interactiuni de resurse sprijin sau atacuri deci el nu are legaturi cu noi 2 cat despre atacurile acestuia pe contul mafia13 acel jucator s-a lasat de joc pentru ca are examenul de bacalaoreat anul acesta si i-a cedat lui satele fiind prieteni buni in joc ... si el ca sa nu joace pe 2 conturi a intrat ca sa goleasca satele etc si sa le atace daca intelegeti ce vreau sa zic ... deci rog deblocarea contului BKZeuS si v4lly , astept raspuns , cu stima si respect BKZeuS

06.10.08 19:25
Noi 3 nu am incalcat aceste reguli : pe care le-am gasit pe forum :

Este interzis să folosiţi un cont pentru a aduce profituri de orice fel altui cont care foloseste aceeaşi reţea.
Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unul altuia
Este interzis ca jucatorii ce folosesc aceeasi reţea să atace, trimită suport sau resurse unui al treilea jucător. Jucătorilor care folosesc aceeaşi legătură de internet nu le este admis să sprijine sau să livreze un al treilea jucător care nu foloseşte aceeaşi legătură de internet. În acest caz, toate cele 3 conturi incalca regulamentul.

Cand eu m-am logat pe contul meu de la calculatorul lui v4lly si HykEEE acestia nu imi stiau mie parola deci nu am incalcat iarasi nicio regula si nici nu am interactionat intre v4lly si BKZeuS ci doar intre BKZeuS si HykEEE pentru aceasta aleg ca HykEEE sa fie sters

Nu am incalcat urmatoarele reguli :

Este permis să joace mai mulţi utilizatori pe un singur calculator. În schimb, jucătorilor le este permisă logarea numai pe contul lor, nu si pe al celorlalţi membrii ai familiei, pe al prietenilor, si trebuie respectate regulile specificate la § 2. Fiecare jucător trebuie să-şi aleagă propria parola, şi nu are voie sa o spună altor jucatori.
Nu aveţi voie să vă logaţi pe un alt cont folosind parola jucatorului respectiv. Pentru a va putea loga pe alte conturi, trebuie să fie folosită opţiunea de Mod de Vacanţă ( Setări -> Mod de Vacanţă). Nu va fi tolerată absolut nicio abatere de la aceasta regulă.


Mater Dolores 06.10.08 19:38
Bună ziua BKZeuS,

Acestea sunt doar o parte din logarile dumneavoastra comune.

BKZeuS în data de 02.10. la ora 22:36 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 02.10. la ora 22:39 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 02.10. la ora 22:40 83.103.186.121 ()
BKZeuS în data de 02.10. la ora 22:46 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 04.10. la ora 15:28 83.103.186.121 ()
BKZeuS în data de 04.10. la ora 15:31 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 04.10. la ora 15:37 83.103.186.121 ()
BKZeuS în data de 05.10. la ora 10:45 83.103.186.121 ()
BKZeuS în data de 05.10. la ora 10:45 83.103.186.121 ()
v4lly în data de 05.10. la ora 10:46 83.103.186.121 ()

Ati ales sa continuati jocul de pe contul v4lly, acceptati pedeapsa pe acel cont. Urmatoarele tickete depuse de pe acest cont nu vor fi luate in considerare.

Spor la joc in continuare!

Mater Dolores


deci noi avem logari comune eu si v4lly pentru ca nu am calculator repet pentru toti noi nu am interactionat intre conturile BKZeuS si v4lly cu resurse sprijin sau atacuri de orice fel
 

DeletedUser

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

2.8 Este interzis a se posta copia totala sau partiala a unui mesaj privat primit pe forum, in joc, sau in orice sistem de mesagerie,care contine insulte, jigniri sau acuze aduse echipei de admini/moderatori.
Postarea discutiilor purtate cu membrii echipei de suport (ticketele) fara acordul scris al adminului respectiv, se sanctioneaza direct cu ban

Ergo, unu la mana, de pe forum iei pauza.


Doi la mana.... "connexsiune"??? Asta da semn de brand puternic. 1-0 pentru connex :))))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus