"Probleme" cont premium dupa trecerea la MindMatic

marakesh

member
Scor reacție
0
pe site cand doresti sa cumperi cont premium pentru 14 zile scrie ca cele 3 puncte costa 1,99 eur cu TVA inclus.
cand doresti sa faci plata prin sms costul este defapt de 2,50 euro!

aici aveti dovada:

Plată per SMS

Trimiteţi vă rog un sms cu următorul text

INNO (ascuns)

(Mod de scriere: INNO spaţiu ascuns)
la număr 1445

Fiecare SMS te costă 2,50 EUR. inclus TVA

ATENŢIE: Acest cod este valabil numai pentru UN SMS. Te rog deschide fereastra aceasta din nou, dacă doreşti să cumperi de mai multe ori.
Te rog notează codul în caz că apar probleme

Powered by MindMatics AG
 

DeletedUser

pai ca de obicei romanu` e mai hot si uita sa afiseze adevaratu pret :rolleyes:
 

DeletedUser

Din cate stiu de pe ds s-a mai adaugat ceva la pretul CP-ului acum ceva vreme si probabil cei de pe triburile au uitat (sau nu) sa editeze asta.
 

DeletedUser

Deci eu am o problema ! Sunt cumparator al Contului Premium de cativa ani de jucator de Triburile.ro .
Inafara ca noul cost al CP prin SMS este de 2.50 , si echipa Team Triburile a "uitat" sa precizeze adevarata suma , am trimis 3 mesaje pt cumparare de CP , creditul mi-a fost consumat , iar reply la mesaje cu codul nu am primit .
Am sunat la relatii clienti la Orange , si mi s-a spus sa astept 72 de ore , si daca nu voi primi reply la SMS-uri , se va face o sezizare .
Deci 2,50 x 3 mesaje = 7.50 euro ..
De catre cine voi fi despagubit ? de Orange sau de Triburile.ro ?
Astept raspuns , si sper saa nu stergeti aceasta tema :|
 

DeletedUser

Niciodata sa nu incepi o fraza cu, cuvantul "deci" ... nu vei primi raspuns la ea :))
 

DeletedUser10925

pe site cand doresti sa cumperi cont premium pentru 14 zile scrie ca cele 3 puncte costa 1,99 eur cu TVA inclus.
cand doresti sa faci plata prin sms costul este defapt de 2,50 euro!

La pretul SMS sunt adaugate unele taxe ale operatorilor de telefonie. Acest lucru este anuntat si pe pagina de cumparare a premium.
În toate preţurile este inclus TVA. La unele moduri de plată se mai adaugă şi alte taxe din motive tehnice. Aceste taxe vor fi arătate în fereastra de plată.
Deci eu am o problema ! Sunt cumparator al Contului Premium de cativa ani de jucator de Triburile.ro .
Inafara ca noul cost al CP prin SMS este de 2.50 , si echipa Team Triburile a "uitat" sa precizeze adevarata suma , am trimis 3 mesaje pt cumparare de CP , creditul mi-a fost consumat , iar reply la mesaje cu codul nu am primit .
Am sunat la relatii clienti la Orange , si mi s-a spus sa astept 72 de ore , si daca nu voi primi reply la SMS-uri , se va face o sezizare .
Deci 2,50 x 3 mesaje = 7.50 euro ..
De catre cine voi fi despagubit ? de Orange sau de Triburile.ro ?
Astept raspuns , si sper saa nu stergeti aceasta tema :|
Din moment ce SMS-urile au fost transmise, vei primi (cu o intarziere datorata operatorului de telefonie) contravaloarea a 3 SMS, deci 9 puncte premium.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu mi se pare corect sa se scumpeasca
cand o sa vedeti ca nu o sa mai cumpere multi cont premium o sa scada la loc
 
Sus