Probleme generale triburile.ro

DeletedUser

Am fost online apoi mi-a dat o eroare si spune ca nu gaseste serverul.
Chiar si daca dau login din nou.:mad:
 

DeletedUser

Identic

Aceasi problema, insa alti colegi sint conectati.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mda .. iar fac astia serverul praf .. iar mai intarzii cu o zii o innobilare .. sau poate chiar nu o mai iau deloc .. ca nah ... poate primeste suport server de kkt ... cum naiba pe .net nu se intampla .. sau daca se intampla se rezolva imediat si aia au 11 lumi +speed
 

DeletedUser

damn..

nici eu nu pot sa ma conectez :mad: si culmea ca altii sunt conectati si le merge perfect!:mad: si nu merge nici cu alt browser :eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da .. dar observati ce tacuti sunt moderatorii .. nu comenteaza nimik cand nu merge serverul .. dar in resty fac mai mult spam decat toti useri
 

DeletedUser2122

criteriile de succes la spioni trebuie reconfigurate

Salut,

In urma disparitiei upgrade-urilor am spionat cu 16 spioni un sat inamic fara sa am pierderi (au supravietuit 100% din unitati). Conform sistemului de lupta in L3
Ajutor > Sistemul de lupta În momentul în care se întoarce un spion, poate da informaþii despre puterea trupelor duºmane. Aceastã informaþie se poate obþine ºi prin atacuri împotriva satelor duºmane, dacã puterea de luptã proprie este cel puþin pe jumãtate atât de mare ca cea duºmanã.

Dacã trãiesc cel putin 50% ºi dezvoltarea spionilor în fierãrie este la nivelul 1, primeºti un raport despre materiile prime ale duºmanului. Supravieþuiesc 70% ºi toþi spionii sunt deja la nivelul 2, primeºti informaþii despre clãdiri ºi nivelul de construcþie al acestora. Dacã supravieþuiesc 90% din spioni care se aflã deja la nivelul 3 de dezvoltare, afli care din trupele satului atacat sunt stationate în afara satului ºi care sunt pe drum.
trebuie sa am lvl 2 sa aflu info despre cladiri sau lvl 3 sa aflu info despre trupe in miscare.... Puteti sa rectificati conditiile in care se obtin informatiile avand in vedere ca spioni lvl 2 si 3 nu sunt accesibli?
 

DeletedUser

wake up!

Si inca nu zice niciun moderator/admin care e problema si de ce unii colegi sunt conectati.:mad:
 

DeletedUser

Si Lumea 2!

Eu nu ma pot loga pe L2! :eek: Ma redirecteaza pe un site megaclick.com unde scrie: "Cannot find "http://ro2.triburile.ro/login.php?user=Sir-NyCkY" "DNS Error - Server cannot be found" !
 

DeletedUser

Server not found

Firefox can't find the server at ro1new.triburile.ro.


* Check the address for typing errors such as
ww.example.com instead of
www.example.com

* If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.
:mad: :mad: :mad:
si am incercat si cu IE si Opera si tot nu merge.
DE CE NU MERGE:confused: :confused:
 

DeletedUser184

da .. dar observati ce tacuti sunt moderatorii .. nu comenteaza nimik cand nu merge serverul .. dar in resty fac mai mult spam decat toti useri

sa inteleg ca eu am spamuit....?
ce vrei sa comentam daca nu avem informatii clare...?sa ma bag aiurea in discutie?...
se pare ca e o problema la o parte din jucatori si se lucreaza la remedierea ei in acest moment...ca eu sunt logat de exemplu acum ...
si pe langa toate astea mai avem si noi casa, masa, nevasta, amanta,serviciu, nu ne-am insurat cu forumul....nu putem sa fim atenti la orice problema...

chiar daca suntem moderatori sau admini nu avem cunostinta directa cu serverul si nu suntem anuntati "live" cu problemele intalnite - singura care ne mentine informati este carmi - care daca nu este on nu poate sa ne anunte.

pot sa va zic cu siguranta ca se lucreaza la remedierea problemei.
 

DeletedUser

sal

:mad: a cita oara se intimpla sa nu ne putem loga pe lumea 1 , nimeni nu da un raspus clar avem adresele de mail in baza de date , ma gindeam ca se pot trimite E-mail de genul : Scuze ptr. probleme dar facem curatenie la server , stergem praful pe platanele HDD ?!:eek:
 

DeletedUser

La naiba cu el de server!Astazi am pierdut un sat la un jucator unde sunt loctiitor!Treaba cu serverul plus faptul ca fostii lui colegi din GD au retras suportul...a facut posibila chestia!M-am logat putin...si acum iar nu mai merge!
 

DeletedUser184

speram ca in cel mai scurt timp problema se va remedia. in acest moment problema este sub atentia tehnicienilor de la innogames.
 

DeletedUser

Dar macar opriti serverul! Mie nu mi se pare corect ca unii sa poata sa intre si altii nu. Luati exemplul dat de timonieru.A pierdut un sat din cauza ca el nu a putut sa intre si cel care a dat atacul a putut! :mad: :mad: :mad:
 

DeletedUser

suntem in 17 e zii impara deci cred ca nu o sa se dea restart .. asa cum ar fii normal .. ca doar e ok ca unii sa aiba anumite avantaje .. ca asa e aici pe server .. prima data s-a dat restrt .. a douo oara nu ( ca era zii impara) si cred ca nici acum nu o sa se dea restrt .. ca asa e e pe serverul asta .. o bataie de joc
 

DeletedUser

Faza faina este ca nu pot intra nici pe L2!Si acum daca tot am pus pe forum chestia asta...invit ,,prietenii''sa profite!
 

DeletedUser

Eu un singur lucru nu inteleg
De ce nu se inchide lumea cu probleme imediat si sa se rezolve si sa fie tot playerii in avanataj?? Sunt curios daca problema e la toti sau doar la cei fara CP.
 
Sus