Probleme generale triburile.ro

DeletedUser

Problema spionilor a fost rezolvata, conditiile de spionaj sunt aceleasi ca si pe lumile 1 si 2.
Un joc placut in continuare.
 

DeletedUser

din nou

acum este momentul pentru alte probleme... a durat 3 zile. merge extraordinar de prost pe toate lumile si nu este din cauza conexiunii de internet.
in afara de paginile legate de triburi( forum si joc propiu-zis) celelalte zboara... sper sa se rezolve repede
 

DeletedUser

Adrese server

Catre admini,

Vin la voi cu o intrebare si o rugaminte.
- recent ati schimbar adresele serverelor, respectiv le-ati mutat pe ignames.net;
- eu de exemplu joc mai mult "triburi" la locul de munca; aici avem o retea securizata care interzice accesul pe anumite site-uri sau domenii.

Astazi am incercat sa ma loghez pe triburile.ro si am primit mesajul de: "Blocked URL"...adica nu ma mai pot loga de la locul de munca, ceea ce inseamna ca ar trebui sa renunt la joc, deoarece am sa raman mult in urma (neputandu-ma loga decat ocazional)..


Rugamintea mea este sa-mi spuneti daca aveti si adrese alternative, numerice, care sa nu poata fi blocate si de pe care cei aflati in situatia mea sa se poata loga..

Astept raspunsul d-voastra.

Multumesc.
 

DeletedUser

Problema cu noul domeniu al serverului

Rog ca toti cei care au probleme cu noul domeniu al serverului sa posteze aici.
Ma refer la faptul ca unii jucatori joaca si de la locul de munca, unde reteaua internet este securizata, iar noul domeniu al triburilor, ignames.net este blocat...Astfel, jucatorii care fac parte din aceste retele nu se mai pot loga pe conturi, primind mesajul: Blocked URL.
Solicit pe aceasta cale revenirea la vechiul domeniu triburile.ro, care nu este restrictionat.
Imi argumentez solicitarea si prin faptul ca noul domeniu: ignames.net functioneaza foarte lent, paginile incarcandu-se de multe ori cu foarte mare greutate...


Va multumesc.
 

DeletedUser

am incercat adresa de mai sus. Nu merge.
Raspuns:
Your organization's Internet use policy restricts access to this web page at this time.

Reason:
The Websense category "Games" is filtered.


--------------------------------------------------------------------------------

URL:
http://..................................




Alte sugestii?
 

DeletedUser

Imi pare rau, dar administratorul de retea probabil restrictioneaza accesul la site-uri de jocuri.
In cazul in care nu poti obtine deblocarea adresei, nu cred ca ai cum sa accesezi triburile.ro
 

DeletedUser

Program anti-bot

Astazi am observat ceva interesant...mi-a aparut programul anti-bot...ala unde ma pune sa apas pe cercul intrerupt...din pacate mi-au aparut doua cercuri intrerupte...am dat click pe unul si ma pus sa mai dau odata click pe alt cerc intrerupt...am mers mai departe fara nici o problema....apoi dupa 30 de minute aceasi chestie....faceti ceva sa nu apara probleme in viitor :rolleyes:
 

DeletedUser574

Pe mine m.a enervat aseara..intrasem dupa telefon sa verific niste rapoarte si mi.a aparut Anti BOt Program...a trebuit sa aprin PC-ul ca sa citesc si eu rapoartele..altfel nu am putut intra.
 

DeletedUser

nu asta e buba....ca e bun programul ala...dar sa nu mai faca figuri cum mia facut mie :)
 

DeletedUser574

Nu e bun programul! E foarte bun! Ma rog trisori tot vor fi insa mai putini. Eu vreau doar sa zic ca uneori poate fi putin enervant.:D
 

DeletedUser

Pe mine m.a enervat aseara..intrasem dupa telefon sa verific niste rapoarte si mi.a aparut Anti BOt Program...a trebuit sa aprin PC-ul ca sa citesc si eu rapoartele..altfel nu am putut intra.

Dar tu n-ai mouse la telefon? :confused: :p

@HackMyAss. Ceea ce vrei tu nu cred ca se poate face de-aici din Romania.
 

DeletedUser

ba se poate...dak administratorii jocului au macar un access ssh sau telnet la server se poate :)
 

DeletedUser

hackmyass da tu de unde ai ieshit ca vad ca te dai cunoscator :eek:

(nu intentionez sa jignesc e doar o intrebare , scuze daca modul de adresare ti se pare o jignire sau vulgar/dur)
 

DeletedUser

:))...nu mi se pare jignire....si nu ma dau cunoscator....doar ca stiu ce e ala un script....
 

DeletedUser

Probleme cont premium lumea 3

Am dorit sa achizitionez premium prin sms si dupa ce am transmis mesajul corect,am primit raspunsul prin sms in care mi se comunica codul,am tastat click pe intra si nu am reusit-in josul paginii aparand error.Am repetat povestea...alte cifre,alt sms,alt click si alt intra si tot nu am reusit sa intru...iar error.Practic 2 sms-uri si 2 euro dusi.Nu stiu ce pot sa fac.Am 2 coduri trimise prin sms,in total pt. 6 pct. si nu pot sa-mi activez premium.Help me!
 

DeletedUser

Incearca sa cobori setarile de securitate la browser sau incearca sa instalezi un alt browser!
 

DeletedUser

ma enerveaza

nu stiu ce se intampla? pt k de azi de abia mai reusesc sa intru in triburi. in joc propriu zis. se logheaza foarte ,foarte greu.trb sa fac eu ceva? aceeasi problema o am pe toate cele trei lumi.:mad:
 
Sus