Probleme Lumea 5

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început

DeletedUser184

O sa va rog sa postati aici daca aveti probleme in Lumea 5.

Toate posturile de aici trebuie sa se refere strict la componenta tehnica a jocului - bug-uri, merge greu site-ul, nu va puteti conecta, etc.

Orice post offtopic va fi sters.
Multumesc.
 

DeletedUser

am si eu o problema pe lumea 5.

mi-am faqt cont pe lumea 5 si astept de 5 ore codul de activare sa pot trimite msg si tot nu imi vine mail-ul.ce sa fac???ca m-am saturat sa tot astept.:mad::mad::mad::(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4610

tu ai facut alt cont pentru lumea 5 ?? adica : lumea a : cont zzz si lumea 5 : cont yyy ?? nu trebuia sa faci asa :D ..dar daca ai facut-o trebuia sa vina emailul . daca te-ai inscris pe lumea 5 de pe acelasi cont ( yyy ) nu trebuie sa vina nici un email . :)
 

DeletedUser

mi-am facut dupa alt mail

am alt mail.nu am facut dupa acelasi email.este un email nou.:confused::confused:
 

DeletedUser4610

aaa...deci ai facut un nou cont . pai poate ...nu stiu . poate ai scris gresit adresa . vezi setari>adresa de e-mail si o modifici de acolo .
 

DeletedUser

eu am 2 oameni care au atacat cu paladinul, in raport erau trecute resurse si cand s-au intors erau fara ele. (poate le-au vandut?)

la unu din ei s-a intors si cu o intarziere de 3 ore fata de timpul corect.

s-a depus deja un tichet si s-a confirmat greseala (pt primu membru). o sa depunem tichet si acum. speram sa se rezolve cat mai repede aceste mici neplaceri.
 

DeletedUser

Am trimis deja intrebarea la suport

Si ieri si astazi am avut aceasi problema de sincronizare, un atac calculat la secunda, si trimis exact atunci cand trebuia, imi ajunge cu 15 secunde mai tarziu decat ar trebui.
La prima intamplare am zis ca n-am fost eu atenta, a doua oara am zis ca sunt obosita si nu vad bine, dar la al treilea atac am fost foarte riguroasa, extrem de atenta la ora serverului si timpul care-l face armata mea pana la satul vizat si am obtinut aceasi eroare (un atac de 35 de minute fix, lansat la ora 12.19.48 ar fi trebuit sa ajunga la 12.54.48, in schimb el ajunge la 12.55.04). Da, o eroare de 1-2 secunde as intelege ca e din vina mea (proasta conexiune la internet de exemplu), dar sunt peste 15 secunde.
 

DeletedUser

mie imi da eroare de cateva secunde si cand construiesc sau recrutez, nu numai la atac
 

DeletedUser

la mine e din ce in ce mai aiurea, mai devreme imi arata un atac care in mod normal ajunge in 30 de minute in satul vecin ca facea vreo 30:05 pana acolo :eek::eek:
 

DeletedUser

Sunt probleme cu ora serverului sau ceva de genul acesta.
Nu pot sincroniza atacuri la secunda pentru ca ora serverului variaza intr-un mod foarte ciudat.

De exemplu, am cateva atacuri la "Piaţa centrală" si daca dau pe link-ul comenzi de mai multe ori, timpul in care ajung atacurile uneori creste in loc sa scada, variatia fiind de plus 15-20 secunde. La fel se intampla si cu ora afisata a serverului, variaza si aceasta.

In plus, am impresia ca spionii nu raporteaza trupele aflate in deplasare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

si cu resursele sunt probleme, am print screen real unde-mi arata ca intr-un sat am -4 fier :eek:!!
 

DeletedUser

Pe langa toate problemele mentionate mai sus si intampinate si de mine, aduc la cunostinta generala una cu mult mai grava intamplata unui om al meu si mie. Uneori cand trimit sprijin, serverul ia comanda ca fiind de atac...am zis ca poate o fi greseala mea, dar am verificat si nu e asa. E un bug si din pacate am uitat de el si am dat un sprijin fara sa ma uit la semn...ce dureros cand am observat ca l-a luat ca atac..prea tarziu insa ca sa mai pot face ceva...
 

DeletedUser

asta cu sprijinul n-am obesrvat-o, insa tot legat de sprijin, daca anulezi comanda de sprijin, cand se-ntoarce armata acasa nu-ti apare ca retragere sprijin ci ca retragere atac.
 

DeletedUser5716

Pe langa toate problemele mentionate mai sus si intampinate si de mine, aduc la cunostinta generala una cu mult mai grava intamplata unui om al meu si mie. Uneori cand trimit sprijin, serverul ia comanda ca fiind de atac...am zis ca poate o fi greseala mea, dar am verificat si nu e asa. E un bug si din pacate am uitat de el si am dat un sprijin fara sa ma uit la semn...ce dureros cand am observat ca l-a luat ca atac..prea tarziu insa ca sa mai pot face ceva...
Asta m-i s-a inamplat si mie, daca nu citeam aici ramaneam cu impresia ca am apasat gresit ...ca na se mai intampla.
 

DeletedUser5729

moko, cred ca mi s-a intamplat si mie asta odata, cand am trimis suport catre cineva din trib... Am observat la timp si am putut sa anulez atacul. Atunci am luat-o ca pe o greseala facuta din cauza oboselii dar... :confused:
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
104
Probleme

Vă multumim pentru ajutor. Vom verifica dacă avem un bug !
 

DeletedUser

Imi merge greu L5 in fiecare seara:|..e de la mine sau asa merge serveru seara?
 

DeletedUser

idem :) probleme privind timpul...
campeone: idem si la mine merge greu seara(mar surprinde sa fie de la mine ... am banda de 6MB) pe langa asta mai cunosc cativa la care le merg greu.
o alta chestie ar fi .. nush daca ati patit ... poate e corect sau ma insel eu ..
daca atac un sat si imi omoara oamenii(toti), cum poate sa imi arate ca eu am castigat ... ahh si nu e tot; mai arata ca am luat si resurse(mi-le aduce spiritele celor mortzi) :D scuzati daca nu e gresala.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus