Probleme Yahoo Messenger

DeletedUser

Baieti si fete am o problema foarte importanta si nu gasesc solutionare...

Am avut o adresa de yahoo...
Contul meu de yahoo era dj.misu23

Am vazut ca un id de messenger se poate sterge urmand acest link
https://edit.yahoo.com/config/delete_user

NU FACETI SI VOI ACEASTA PROSTIE!


Problema mea e acum ca as vrea sa pot reintra pe acel id, am avut persoane importante si id-uri care acum mi-s necesare.

Daca ma poate ajuta careva sa resetez parola, sa reactivez contul, as ramane indatorat.


PS: Ma pricep la calculatoare dar pana nici eu nu ma descurc, nu reusesc nicicum sa reactivez acel id.


Intrebat-ti prieteni sau postati pe forumuri, ar insemna enorm pentru mine sa-mi pot reactiva/recupera id-ul.


Sper sa se poata face ceva macar la Suport la Yahoo! ca le-am mai scris de 2 ori dar nu am reusit nimic.Citisem undeva ca nu se poate face nimic, sper sa nu fie asa...



Multumesc anticipat si raman dator
 

DeletedUser

Mishule, degeaba faci tiket la yahoo, ca nu-ti vor da parola.

Parola e criptata. Ca sa intrii pe ID daca ti-ai uitat parola trebuie sa ceri parola noua (click aici)

Daca nu mai stii intrebarile secrete, adio ID...
 

DeletedUser

misulica cand ai facut id-ul nu ti-au cerut un alt mail pentru siguranta ? daca mai stii mailul ala rezolvi usor , altfel nu stiu ce-ai putea face
sai intrebarile alea 2 ...
 

DeletedUser

se poate clona id-ul :)
daca nu mai stii parola si intrebarile (dar e un pic ilegal)
 

DeletedUser7708

Dacă ai dat delete user, e pa, că se șterge din baza de date. :) Eventual, dar slabe șanse, îți vor recupera id-ul dintr-un back-up.
 

DeletedUser28514

Ba da dar declara ca i-a fost furat si geniu malefic care i-a spart contul i-a dat stergere. Simplu:))
 

DeletedUser

Ba da dar declara ca i-a fost furat si geniu malefic care i-a spart contul i-a dat stergere. Simplu:))

Daca cei de la yahoo nu sunt asa de n00bi, vor vedea login-urile si ip-urile...

Oke, s-a spart id-ul, dar culmea cel care a spart IP-ul avea acelasi IP ca mishu :)))
 

DeletedUser39696

Daca cei de la yahoo nu sunt asa de n00bi, vor vedea login-urile si ip-urile...

Oke, s-a spart id-ul, dar culmea cel care a spart IP-ul avea acelasi IP ca mishu :)))

pai ce face tichet de la el de acasa? :D ? .. oricum eu am IP dinamic .. daca sterg coki-urile ... nu ma tinee ''minte'' nici un server :D ....
 

DeletedUser

N-are treaba cu cookies , daca tu faci o prostie pe net .Se duc direct la provider si se ia direct ip-ul si se afla intre orele x-y la data z cine la utilizat , datele astea raman in centrala stai linistit chiar daca tu stai in timisoara , arad si ip-ul tau arata ca esti in constanta . Se poate afla cine a utilizat si cand . Daca vrei sa nu fi vazut asa de usor foloseste un 1,2,3 VPN-uri mai serioase , ip-ul dinamic e ca frectia la piciorul de lemn .
 

DeletedUser39696

iti stergi un cont daca ai un motiv intemeiat .. ca si cum ai jaca triburile ... ai fi rank 1 .. nici un atac ... aida stergere cont si dupa 5 zile vrei sa ti-l dea inapoi :D ....
 

DeletedUser

@b3stialu am incercat cu link ala si inainte sa-l pui tu dar n u am rezolvat nimic
 
Sus