Profile amuzante Lumea 6 (jucatori si triburi)

DeletedUser

cum atmosfera p'aci este cam tensionata, impreuna cu tovarasa moderatoare Mater Dolores (sigur o sa scoata limba la mine ca am bagat-o si pe ea aci), ne-am gandit (mai mult ea ca io stau prost la acest capitol) sa facem acest topic.
nu toleram atacurile la persoane, doar ce gasiti amuzant dar in sensul bun al cuvantului.
o sa incep cu cel al tribului meu.


Si dupa cum spuneam, am inceput sa imbatranim p'aci pe triburi
("degeaba!!" ar spune cineva; "si ce?" am spune noi).

hop si noi incet, incet
ca romanu ie poiet
uite-asa din bere'n bere
in uischi nu punem miere
suntem multi da' chiar putini
dam cu basca dupa caini
ne distram ne veselim
cu palinca si cu vin
si p'aci pe net, prin joc
incercam sa facem loc
fara cleste si patent
unui trib numit chiar CHEMP
(n'am gasit alta rima)
Nici daca va chinuiti
betzivi mai mari nu gasiti.
Si chiar de voi veti gasi
tot la noi in trib vor fi.

Si nu uitati, singurul principiu dupa care se guverneaza lumea este:
principiul actiunii si reactiunii,
daca nu il stiti va recomand click aci cu incredere


va prezentam maneaua tribului

si va invitam pe toti sa ne simtim bine
 

DeletedUser

poti fi convins ca voi scoate limba la tine...sunt TANTI, nu tovarasa.
:p:p:p:p:p:p
voi cauta si eu profiluri, nu-mi fac reclama...
 

DeletedUser

buuun...daca si tu ai inceput cu tine...
...xyz

voi incepe si eu cu mititelu nostru

adica asta:


Noi suntem cei care au copiat la lucrarile de control din ABC... Acum am promovat la lumea 6...

Noi suntem cei care va vom ataca cu spade si arcasi (asa am invatat in primara). Noi suntem cei care ne vom apara cu topoarele.
Noi va luam satele cu trenuletul de paladini.
Asa ca...ar trebui sa va fie frica de noi.

Suntem noobi si vom ramane asa.

Si ca sa trecem la lucruri serioase (am auzit ca asta se face pe triburile...)

Recrutari: Unde e butonul de "recruteaza"?
Aliante: ce-s alea?
PNA: am chiulit si de la lectia asta.
Inamici: Da, aia cu albastru. Ii stim. Dar daca mai apar altii, ii tinem de vorba pana le fura negustorii satele.

Pentru intrebari, adresati-va lui Mater Dolores. O sa va raspunda ceva, dar nu se stie daca va avea legatura cu intrebarea.

Pentru invitatii la cafea, adresati-va lui mozoliciu

Nu va bateti capul sa ne invitati in triburile voastre, nu stim cum se accepta invitatia.

...si nici cu cereri de fuziune, nu gasim butonul pe care scrie "fuziune".

**************************

Cam asta era descrierea noastra. Dar dupa repetate presiuni si amenintari ca imi va publica adresa si nr de telefon, mozoliciu m-a convins sa mai adaug ceva la descriere:

Nu te bate gandu cum te batem noi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

asa....bine ca mi-ati amintit!

Descriere
STING a fost infiinţat de către Miguel2u4ever si MariaStuart. Dacă ai întrebări nu ii intreba pe ei:Miguel2u4ever si MariaStuart...sigur iti vor raspunde cu o alta intrebare!

Acest trib e format din:
100% noobi
100% betivi
100% fete vesele

FUZIONARI???Nu ne intrebati...nu intelegem acest cuvint...sintem cam batuti in cap...Dar daca vreti sa veniti la noi,va primim cu bere rece ca gheata!!!


Al' mai betiv din zona e Miguel2u4ever desi mai e una: cea mai batrana si betiva in trib :D MariaStuart...si mai e si o fata "vesela" mereu:tesis...momentan la astia trebuie sa trimiti sticluta cu mesaje... si daca ei nu raspund...mai trimiti una ;) (pe prima au baut-o)
Daca nimerim cumva din intimplare peste satul tau,aceasta este sigur din cauza ca eram prea beti...deci sa nu-ti faci probleme...nu te atacam,numai ca fiind prea beti n-am stiut sa mai ajungem acasa si am dat cu oistea in gard. ;)
Daca din intimplare ti-am darimat o caramida din gard,hic...nu te impacienta,vom veni noi s-o punem la loc...hic!
Apropos...te rugam nu ne injura...noi nu injuram...sintem beti tot timpul,hic...dar sintem civilizati...hic!
Noi nu vrem dusmani...vrem doar sa bem o bere cu tine...hic!

Daca vrei sa intri intr-un trib in care toti sunt prieteni si se bucura de joc, nu de puncte, sate si alte abureli, cere o invitatie!
Daca ne spionezi prin intrarea ta... speram ca vei transmite ca aici toti sunt fericiti si veselia e marele premiu :p
Pe noi nu ne intereseaza punctele tale! Ne intereseaza caracterul tau!

HAI NOROC!!!HIC!

Deviza noastra in viata !

Under Construction !

STING
 

DeletedUser706

Editat postul lui M.D

Profil jucator :

profil1ih7.png


Singura problema care persista cu acest village este ca inca nu am terminat de tras canalizarea , si de aceea nu am putut ridica zidul ...
Am pus sarma in jurul lui , si l am conectat la tabloul electric ..
Deci va rugam nu va apropiati
In plus pentru ca a trebuit sa depozitam materialele de constructii undeva ...ascunzatoarea este full cu saci de ciment .
Caini sunt tot dezlegati ...sincer nu i am vazut de 3-4 zile ..
Ori sunt beti , ori sunt turbati ...daca aflati , ne spuneti si noua .
Aaaa..
S a stricat si clopotelul deci bateti tare in poarta ca nu merge suneria !

Profil trib :

profil2au5.png

profil3zo5.png


Deja avem o clasa cu elevi foarte silitori .
Bv lor ca au aj intro institutie atat de bun cum ieste scoala noastra .
Pentru doritori ...mesaj in joc !
 

DeletedUser6054

╔══════════════════════════════════╗
~ASG~
All Star Game
╚══════════════════════════════════╝

a fost infiinţat de către
Prophettul & his friends

Lider:
๑๑๑۞ Prophettul ۞ ๑๑๑

Diplomatie:
๑๑๑۞ Prophettul ۞ ๑๑๑

In rolurile principale:
๑๑๑۞ Sisisi ۞ ๑๑๑
๑๑๑۞ Viorexus ۞ ๑๑๑
๑๑๑۞ Sekndlife ۞ ๑๑๑
๑๑๑۞ Doeion ۞ ๑๑๑
๑๑๑۞ Pericles ۞ ๑๑๑
๑๑๑۞ Tictac ۞ ๑๑๑
๑๑๑۞ Dustinthewind ۞ ๑๑๑
and the others...

Scenariul si Regia:
๑๑๑۞ Prophettul۞ ๑๑๑

Muzica:
http://www.youtube.com/watch?v=g0h-A05AQYg

Genul filmului: un thriller captivant, in care veti avea parte de multa actiune(actionam 24 din 24, fie zi, fie noapte); suspans(veti sta cu sufletul la gura pana trec atacurile noastre sa vedeti daca mai aveti satele sau nu); drama(cand constatati cu stupoare ca ati pierdut satele) si bineinteles comedie(ne amuzam copios, cand ne faceti cu mana de la margine de harta).

Acest film este interzis minorilor si nu este recomandat persoanelor cu probleme cardiace.

Va dorim: "Vizionare Placuta."


Invitatii: OFF
Mergem pe principiul, putini dar buni, buni dar rai.
 

DeletedUser

Scuze pentru lungimea postului, dar nu am reusit sa ma abtin :)

Din profilul tribului B M:

_______________________________
_______________________________

B M este infiintat de catre Pyu007

๑۩۞۩๑๑۩۞۩๑ ๑۩۞۩๑ ๑۩۞۩๑ ๑۩۞۩๑ ๑۩۞۩๑

The Great Family

~300~
B M
KOMURA
1a*

-Respecta disciplina, respecta pe sine insusi.
-Fi om si vei fi tratat ca om.
-Ataca si vei fi atacat.


۩۞۩~~~~~~~~~~~~~~~۩۞۩~~~~~~~~~~~~~~~۩۞۩

Suntem B M ! Nu avem nevoie de ajutorul nimanui! 1b* Trebuie sa fie o onoare pentru cei ce fac parte din tribul nostru, o onoare si pentru faptul ca au ocazia sa faca parte din B M !

۩۞۩~~~~~~~~~~~~~~~۩۞۩~~~~~~~~~~~~~~~۩۞۩

Nu cautam sa ne facem dusmani, insa daca vom avea, vom fi bucurosi de ei! 5*
Inainte sa ataci un membru al tribului, sfatuieste`te cu conducerea B M! , si gandeste`te daca se merita! 3*

Daca ataci, ataci intregu` trib! 4* De aici ... si poezia!!!
(cine n`o stie , o va invatza)

Nu dam niciodata inapoi,ORICE ar fi...asa ca aveti grija dusmanilor 5*


RECRUTORI:
steauadrogba
2a*

Pentru invitatie in trib, luati legatura cu unul dintre Recrutori 2b*

_______________________________
_______________________________

1* - Daca nu au nevoie de ajutorul nimanui, ce nevoie au sa faca parte dintr-o familie de triburi?

2* - Unul dintre singurul recrutor, sau recrutorul e mai multi? :D

3* - Colegii mei cand v-au farmat jucatorii, sigur nu s-au sfatuit cu conducerea tribului B M

4* - Colegii mei cand va ataca o ferma, inseamna ca ataca un intreg trib de ferme?

5* - Intemeietorul tribului vrea sa para zmeu, dar nu reuseste:


Pyu007 în data de 11.06. la ora 00:19
pe bune...veti fi dusmani atunci cu toata familia F T I...voi o vreti...nu mi mai atacatiu satele si vb cu xxxxxx sau cum il cheama sa si vada de treaba lui


Frumos mesaj trimis unui diplomat al unui trib cu care iei legatura pentru prima data pentru a incerca sa rezolvi un conflict local :)
Jucatorul xxxxxx din tribul meu, isi vede de treaba lui si va farmeaza un jucator inactiv.

Sa afle si familia FTI din care ati facut parte, si actuala voastra familie The Great Family ca vreti sa-i tarati intr-un rzboi cu tribul C.T. din cauza unei ferme.

Pyu007 în data de 12.06. la ora 00:08
..hai sa ti dau niste rapoarte...am o varsta nu 15 ani sau ceva de genu sa nu inteleg....vb frumos u toti nu sunt dusmanos....dar fratilor sunt disperat de domnul XXXXXXXam sa ti trimit rapoartele acum...va rog frumos sa luati masuri:)


Daca nu mai esti copil si ai mai mult de 15 ani, nu dispera din cauza unui joc. Urmeaza sfatul medicului! Cand vei avea cateva sute de atacuri pe un singur sat, ce vei face? Te va lasa inima sau vei ajunge la balamuc?

Pyu007 în data de 12.06. la ora 01:36
acest sat nu se poate dezvolta deoarece nu are cu ce...pt ca cei din tribul vostru il folosesc drept ferma...imi cer iertare dar eu sunt mai direct pt ca nu am asemenea rabdare sa scriu atat cat scrii tu:)

eu nu pot concedia acest sat deoarece ii sunt loctiitor intelegi?si pctj lui este scazut deoarece nu mai apuca sa construiasca pt ca ramane fara resurse..intelegi?dar daca voi vreti sa jucam pai sa i dam drumul atunci


Am inteles doar ca seful de trib este loctiitor la un jucator farmat de catre membri C.T. si doresti sa il aperi, dar nu esti in stare sa-l aperi.

Pyu007 în data de 12.06. la ora 01:57
bine mai vb...atunci..si apropo de aparare cum vrei sa i fac odata ce primesc atacuri de la X...de la Y ...care fura resurse si farma armata?vad ca esti cu capul pe umeri la asta nu te gandesti?si cu rugatul v-am zis frumos...trece ti ne la dusmani atunci:)o seara faina


Daca nu stiai, poti cere colegilor sa trimita trupe de sprijin jucatorului farmat.
Esti cel mai adevarat sef de trib de pe aceasta lume si este o onoare pentru ceilalti 215 membri B M sa faca parte dintr-un trib condus de catre un NOOB :D

Nu prea te bucuri sa ne ai ca inamici asa cum ai scris in profil, altfel nu ai fi stat atata la discutii cu mine si ati fii ripostat cu trupe, nu cu vorbe. Sau nimeni din tribul tau nu are armata? Aperi o ferma, inseamna ca tu conduci un trib de ferme.

Pyu007, daca ai putin respect fata de jucatorii buni din tribul tau si fata de celelalte triburi ale familiei din care faceti parte, da-ti demisia! :D
 

DeletedUser

pana acum am vazut doar laude ... laude si iar laude!
Cautati si voi jucatori/triburi care sa ne impresioneze... nu va mai laudati atat:p
 

DeletedUser

defaultsm4.png


Uitati aici un tanar potrivit pentru tribul aztecului!
Se vede ca ii place mult scoala!
 

DeletedUser706

Uitati aici un tanar potrivit pentru tribul aztecului!
Se vede ca ii place mult scoala!

Spartanii au fost stramosii nostri ?:confused::confused::confused::confused:
Banuiam ceva ...dar daca vine pe "surse" oficiale ....;)
Pacat ca numai traieste Burebista ...sa l trimita "sol" la Zeii , poate "pe drum " invata macar istoria tari "de bastina"....[bineanteles Sparta :D]
Serios :
Oare credeti ca sunt multi pusti care cred ca Spartanii erau un popor ?
Ca Sparta era o tara ?
Oare a auzit cineva de Atenieni ?
Chiar sunt curios ....
 

DeletedUser

Spartanii au fost stramosii nostri ?:confused::confused::confused::confused:
Banuiam ceva ...dar daca vine pe "surse" oficiale ....;)
Pacat ca numai traieste Burebista ...sa l trimita "sol" la Zeii , poate "pe drum " invata macar istoria tari "de bastina"....[bineanteles Sparta :D]
Serios :
Oare credeti ca sunt multi pusti care cred ca Spartanii erau un popor ?
Ca Sparta era o tara ?
Oare a auzit cineva de Atenieni ?
Chiar sunt curios ....

Aztecule..lasa Sparta..dar daca n-ai observat, numele satului lui cred ca e chiar capitala Spartei :eek:
Cum care capitala... Roma, desigur :D
 

DeletedUser

Spartanii au fost stramosii nostri ?:confused::confused::confused::confused:
Banuiam ceva ...dar daca vine pe "surse" oficiale ....;)
Pacat ca numai traieste Burebista ...sa l trimita "sol" la Zeii , poate "pe drum " invata macar istoria tari "de bastina"....[bineanteles Sparta :D]
Serios :
Oare credeti ca sunt multi pusti care cred ca Spartanii erau un popor ?
Ca Sparta era o tara ?
Oare a auzit cineva de Atenieni ?
Chiar sunt curios ....

Aztecule..lasa Sparta..dar daca n-ai observat, numele satului lui cred ca e chiar capitala Spartei :eek:
Cum care capitala... Roma, desigur :D

Pe mine ma distrug "desteptii" care-si numesc triburile Sparta.
Cum naiba cand scrie clar ca porcaria asta de joc are loc in EVUL MEDIU???
 

DeletedUser

Helyas, daca istoria mea nu ma inseala...in EVUL MEDIU nu mai exista organizarea pe triburi...Deja de acolo trebuie sa incepem. Plus ca ideea de "nobil" si "trib" apartin unor perioade istorice complet diferite.

Asta daca nu ma inseala slabele mele cunostiinte de istorie...


Cat despre SPARTA... au vazut prea multi tineri filmul "300"... in care barbati in bikini merg la razboi (sa fim seriosi...trebuie sa fii nebun sa te duci la bustul gol in lupta, n-are absolut nimic de-a face cu curajul si eroismul)
 

DeletedUser

Helyas, daca istoria mea nu ma inseala...in EVUL MEDIU nu mai exista organizarea pe triburi...Deja de acolo trebuie sa incepem. Plus ca ideea de "nobil" si "trib" apartin unor perioade istorice complet diferite.

Asta daca nu ma inseala slabele mele cunostiinte de istorie...


Cat despre SPARTA... au vazut prea multi tineri filmul "300"... in care barbati in bikini merg la razboi (sa fim seriosi...trebuie sa fii nebun sa te duci la bustul gol in lupta, n-are absolut nimic de-a face cu curajul si eroismul)

Iti dai seama, daca spartanii sunt in bikini... amazoancele sigur sunt in armura de jumatate de tona :D
 

DeletedUser

Helyas, daca istoria mea nu ma inseala...in EVUL MEDIU nu mai exista organizarea pe triburi...Deja de acolo trebuie sa incepem. Plus ca ideea de "nobil" si "trib" apartin unor perioade istorice complet diferite.

Asta daca nu ma inseala slabele mele cunostiinte de istorie...


Cat despre SPARTA... au vazut prea multi tineri filmul "300"... in care barbati in bikini merg la razboi (sa fim seriosi...trebuie sa fii nebun sa te duci la bustul gol in lupta, n-are absolut nimic de-a face cu curajul si eroismul)

E clar. Trebuie sa depunem plangere la InnoGames. :D
 

DeletedUser

nici eu nu le am cu istoria dar...Sparta a fost o tara. mai bine zis un stat. a fost desigur si capitala statului respectiv. Sparta a fost un stat format din capitala (Sparta desigur :p) si regiunile invecinate Laconia si Messenia.
 
Sus