Profile amuzante Lumea 6 (jucatori si triburi)

DeletedUser

mdany a spus:
nici eu nu le am cu istoria dar...Sparta a fost o tara. mai bine zis un stat. a fost desigur si capitala statului respectiv. Sparta a fost un stat format din capitala (Sparta desigur :p) si regiunile invecinate Laconia si Messenia.
Ce'ai zici vere?..daca nu ma inseleaza constiintele mele historice Roma e Capitala la statu' Portugalia ..sau asa zice unu din idolii la bajetii astia contemporani.Daca interpretu cu nume sustras din mezeluri interpreteaza constient ca a adus slagarul sau din Roma..capitala Portugaliei de unde sa stie baiatu ca Roma nu e si capitala Spartei ?..Manelizarea Geografica e un fenomen complex care nu are limite geo-politice si are o arie de acoperire mai mare decat Vodafone ..si in incheiere o incheiere pe care sa o inteleaga toti..Hausss
 

DeletedUser7072

roma nu a fost pt o vreme capitala portugaliei?:confused: acum pe bune. portugalia a fost sub ocupatie romana.

si daca te intereseaza roma e capitala suediei si islandei in acelasi timp(si mai a unui stat pitic din america de sud, brazilia parca) deci nici urma de portugalia cum ai zis tu. capitla portugaliei e copenhaga. ai uitat?:eek:
 

DeletedUser

adevarul e ca nu or stii ei geografie da au cunostiinte vaste in marketing (canta despre bani) , sunt specializati in curentul romantic (dragoste) si sa nu uitam ca sunt doctoranzi in strategii militare si tehnici de combatere a inamicilor ( dusmanii).
 

DeletedUser

totusi nu vreti sa revenim la subiect? Asteptam sa mai gasesc pe aici si alte profile interesante... dar pana acum cam slabut!
 

DeletedUser

mr.southside desi am inteles ce ai scris in post nu inteleg ce vrei sa zici. nu crezi ca am dreptate?:confused: sau faci doar bascalie pe seama sarmanilor care cred ca noi ne tragem din spartani si persi?:|
 

DeletedUser

Ca sa vezi, se pare ca s-a cernut bine de tot lumea pe-aici.. Mai dai si de oameni care stiu bazele istoriei. Hehe. Ma-nchin, ma-nclin... Sper sa ne distram pe Lumea 6.
 

DeletedUser

mdany a spus:
mr.southside desi am inteles ce ai scris in post nu inteleg ce vrei sa zici. nu crezi ca am dreptate? sau faci doar bascalie pe seama sarmanilor care cred ca noi ne tragem din spartani si persi?:|
Normal ca am facut misto de ei..de fapt de cultura lor generala :)
 

DeletedUser6054

Diplomatii tribului sunt:
Maddblondegirl
Benilika
Undertaker3
District02
Bigv
Daliana
Bogdan Mic
Big Sexy Anti
Negroteiu
Hunguru San
 

DeletedUser

E bine :))..au mai diplomati ca parlamentul Romaniei ! Daca imi da si mie ,,fonctie" ma duc si eu la ei :))
 

DeletedUser

Si fiecare diplomat are norma: 3 aliante/zi. Daca nu...va fi luat altul in loc :D:D:D
 

DeletedUser

iei au si functia speciala de PNA-ist. nu te baga daca nu stii :p

Am facut academia buey! E cam asa "Noi vrem sa ne dezvoltam pasnic. Vrem sa crestem ferme pentru UE. Nu ne atacati si nu va atacam. Ne atacati si nu va atacam. Incheiem un PNA?" Vezi? Irezistibil domne!:D
 

DeletedUser

Membri best
» mind01
Porecla Rang Puncte Sate
mind01 1 340 1
rumburac68 (CONDUCATOR PERMANENT) 2 330 1
ingerul milos (CONDUCATOR PERMANENT) 3 322 1
KinSaRaS (CONDUCATOR PERMANENT) 4 318 1
ionutz8808 (CONDUCATOR PERMANENT) 5 315 1


Nu stiam unde sa pun.. cred ca e ok aici.. e vorba de tribul best :D

Descriere
best a fost infiinţat de către mind01sub deviza "IMPREUNA PENTRU O LUME MAI BUNA!".


Primii 10 jucatori care ating punctaj minim 250 puncte ,
vor primi automat drept de conducator permanent.

Orice jucator calificat in top 10 va fi cooptat in conducere.

Dacă ai întrebări adresează-te mind01.
Dacă ai întrebări adresează-te mind01.
Textul acesta poate fi modificat de către diplomaţii tribului.
 

DeletedUser

da', nenea, daca am mai mult de 250 de puncte primesc functia de conducator temporar???
...pana ajung din nou la 250 de puncte, sa o primesc pe aia de conducator permanent!
 

DeletedUser

da', nenea, daca am mai mult de 250 de puncte primesc functia de conducator temporar???
...pana ajung din nou la 250 de puncte, sa o primesc pe aia de conducator permanent!

as da si eu inceput nou..dar daca pana ajung al 250 de pcte nu mai sunt locuri? :(( ce ma fac ?? :)))
 
Sus