Profiluri Amuzante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Adenauer

member
Scor reacție
105
Numele tribului: Cite sate va Lasam?
Prescurtare: ZER0

Pentru ca cererea ta de a intra la noi in trib sa fie luata in considerare, trebuie sa raspunzi la intrebarile de mai jos...

Partea I: Informatie generala
Intrebarea 1: Ce loc ai in clasament?
-Puncte - Lume:
-Puncte - Continentul de baza:
-ODA:
-ODD:
-OD:
-Numarul de sate:

Intrebarea 2: Ce folosesti ca sa farmezi si cite resurse ai farmat pina in acest moment? Cit de des farmezi?

Intrebarea 3: Care e statistica cuceririlor tale? (in procente!)
- Cite sate barbare?
- Cite sate bonus si ce bonus?
- Cite innobilari interne?

Intrebarea 4: Ce site-uri de tipul ro.twstats.com cunosti si ce unelte folosesti pe aceste site-uri?

Intrebarea 5: Ai cont premium sau planifici sa cumperi puncte premium?

Intrebarea 6: Cit timp petreci pe triburi?

Intrebarea 7: Ce browser folosesti pentru a juca triburile si care sunt avantajele lui? De ce e mai bun decit alte browsere?

Partea a II-a: Experienta anterioara
Intrebarea 1: Ce lumi ai mai jucat si ce performante ai avut? Ai ocupat vreodata o pozitie in conducere?

Intrebarea 2: Cum construiesti satele de atac si cele de aparare? Care e raportul intre ele?

Intrebarea 3: Cum planifici un atac? Poti da un atac la secunda? Cit de rapid e trenuletul tau?

Intrebarea 4: Stii ce este un "script"? Care scripturi folosesti?

Partea a III-a: Divers
Intrebarea 1: La ce distanta esti de cel mai apropiat membru al tribului nostru?

Intrebarea 2: Domini zona in care te afli? Cum crezi ce-l face pe un jucator sa fie dominant intr-o zona?

Intrebarea 3: In ce triburi ai fost pe L25? De ce le-ai parasit?

Intrebarea 4: Sa zicem ca ocupi un "cluster" de 5-6 sate din prima linie de razboi. Ce faci cu ele? Cite vor fi sate de atac, cite de aparare?

Intrebarea 5: Esti activ pe forum? Cit de important este sa fii activ pe forum? Dar pe cel extern?

Intrebarea 6: Ce va cistiga tribul nostru daca ni te vei alatura?

Intrebarea 7: Care este scopul tau pe L25?

Intrebarea 8: Cit timp planifici sa joci pe aceasta lume?

Intrebarea 9: Care sunt primele tale actiuni dupa ce innobilezi un sat? (3-4 actiuni)

Intrebarea 10: Care cladiri sunt cel mai bine de distrus daca vrei sa opresti putin inamicul?

Ultimul efort: Compune o poezie.

Daca nu vrei sa depui efort ca sa intri in trib, atunci noi de ce sa depunem efort sa va conducem pe voi?


P.S. Inainte de a primi o invitatie in trib, vom face o verificare de 5-10 minute prin "modul de vacanta".


Aventura ca sa intri in tribul lor :)
 

DeletedUser28514

Să înţeleg că pe tine dacă te întreabă cineva de cât timp joci triburile o sa spui ca ai jucat 1 an triburile 5 luni tribalwars şi vreo 7 luni die-staemme? Eu cred că o să spui 2 ani:).
 

Jason.Statham

member
Scor reacție
0
Da, joc de 5 luni triburile si de 2 sapt tribalwars. Am dar un exemplu. Dar, sa zici ca joci "Triburile" de 5 ani, e chiar penal. :confused:
 

DeletedUser28514

Ce ţi se pare aşa "penal"? Eu am descoperit jocul triburile (nu contează pe ce sv) în 2007, din 2007 până în 2011 fă şi tu caculu cam câţi ani sunt. Vreo 4 ani jumate. Jocul este idtentic în toate ţările dacă ar exista diferenţe atunci ţi-aş da dreptate.
 

Jason.Statham

member
Scor reacție
0
Nu, penal mi se pare modul cum se lauda ca a jucat 5 ani triburile. Sa fim seriosi, te bati cu pumnii in piept ca joci de cand te nasti, si dupa 5 zile esti ferma. ( **`ind in cazul lui )
 

DeletedUser28514

Faptul că e îngânfat şi narcisit e altă mâncare de peşti :)). Eu mă refeream strict la faptul că un jucător poate să spună că joacă triburile de mai mult de 4 ani chiar dacă acum 4 ani nu era încă sv pe .ro.
 

DeletedUser

Chiar nu conteaza de cat timp joci triburile , degeaba ai tu 4-5 ani de triburi daca vine unu cu cateva luni care a jucat alaturi de jucatori cu experienta si a invatat jocul asa cum trebuie .
 

Jason.Statham

member
Scor reacție
0
Faptul că e îngânfat şi narcisit e altă mâncare de peşti :)). Eu mă refeream strict la faptul că un jucător poate să spună că joacă triburile de mai mult de 4 ani chiar dacă acum 4 ani nu era încă sv pe .ro.

E diferenta in vorbe, pe care vad ca nu o sesizezi.
E impropriu spus, joc "Triburile" de 5 ani, cand jocul a aparut de 3 sau de 4, de cand e.
Daca zici, joc triburile de 5 ani pe serverul strain sau tribalwars, sau "n" specificatii, atunci inteleg. Dar trebuie adaugat. Nu sa te lauzi ca joci triburile de 5 ani cand la noi e de 4 ani, si dupa 5 zie esti ferma. Cred ca l-a asta s-a referit respectivul, cand a comentat.
 

DeletedUser

Nu conteaza de cat timp joci, important este daca ai descoperit sa te simti bine pe acest joc, daca joci de 5 ani si esti nervos ca trebuie sa ajuti un coleg (pt ca el este un incepator), atunci degeaba joci
 

DeletedUser40629

Mulţi sunt nubi pentru că nu au avut de unde învăţa , un joc nu se învaţă singur !
 

DeletedUser39696

dar faza e ca multi ... multi se dau ''experti'' si cum s-a mai spus mai sus ajung ferme dupa ce dispare protectia .. insa un jucator adevarat care sa zicem ca joaca tw.net de 5 ani , dupa parerea mea .. ar trebuii sa se prefaca putin noob si sa zica ,: ''am descoperit si eu jocul acum 2 saptamani'' astef neparand o amenintare pentru un jucaotr ''intermediar'' si dupa ce esti ''noob'' ii cam termini pe aia din k tau ....

pentru ca daca sa zicem ca pe viitor pe lumea 28 o sa fi cu cel mai mare punctaj , cel mai mare ODA si tot asa .. pe lumea 29 ar trebuii s intrii cu alt nick ... ca nu te va lasa nimeni sa ajungi la 300 de p :D
 

DeletedUser

Nu are mportanta Nickul, atata timp cat esti intr-un cerc de oameni
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

dar faza e ca multi ... multi se dau ''experti'' si cum s-a mai spus mai sus ajung ferme dupa ce dispare protectia .. insa un jucator adevarat care sa zicem ca joaca tw.net de 5 ani , dupa parerea mea .. ar trebuii sa se prefaca putin noob si sa zica ,: ''am descoperit si eu jocul acum 2 saptamani'' astef neparand o amenintare pentru un jucaotr ''intermediar'' si dupa ce esti ''noob'' ii cam termini pe aia din k tau ....

pentru ca daca sa zicem ca pe viitor pe lumea 28 o sa fi cu cel mai mare punctaj , cel mai mare ODA si tot asa .. pe lumea 29 ar trebuii s intrii cu alt nick ... ca nu te va lasa nimeni sa ajungi la 300 de p :D

un jucator adevarat nu e ala care se joaca tw.net de 5 ani,ci ala care intelege jocul rapid,urmand ca ulterior sa-l aprofundeze(nicio legatura cu numarul de ani jucati)..e destul de greu sa le spui la vecini ca esti incepator si sa ai 12k cand ei au 3k..sanse mici sa te creada..mai departe,daca esti un jucator adevarat,intri cu ce nick vrei tu,si faci fata...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus