Profiluri Amuzante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser19202

un jucator adevarat nu e ala care se joaca tw.net de 5 ani,ci ala care intelege jocul rapid,urmand ca ulterior sa-l aprofundeze(nicio legatura cu numarul de ani jucati)..e destul de greu sa le spui la vecini ca esti incepator si sa ai 12k cand ei au 3k..sanse mici sa te creada..mai departe,daca esti un jucator adevarat,intri cu ce nick vrei tu,si faci fata...

O mica corectie daca se poate

jucator adevarat e ala de intra cu nickul lui pe orice lume si face fata;)

in momentul cand ai schimbat nickul deja trebuie luat in calcul si faptul ca toti astia de teoretic sunt buni pleaca cu 2 sau mai multe conturi si opresc pe cel pe care are cea mai avantajoasa zona.
ori asta nu inseamna ca e bun ca la 10 conturi sigur pica cu unu bine(si au fost destui pe 25 care au facut asa)
 

DeletedUser17308

O mica corectie daca se poate

jucator adevarat e ala de intra cu nickul lui pe orice lume si face fata;)

in momentul cand ai schimbat nickul deja trebuie luat in calcul si faptul ca toti astia de teoretic sunt buni pleaca cu 2 sau mai multe conturi si opresc pe cel pe care are cea mai avantajoasa zona.
ori asta nu inseamna ca e bun ca la 10 conturi sigur pica cu unu bine(si au fost destui pe 25 care au facut asa)

tin sa te contrazic:)
eu am avut vreo 20 nick-uri asta ma face jucator slab?:)
 

DeletedUser

O mica corectie daca se poate

jucator adevarat e ala de intra cu nickul lui pe orice lume si face fata;)

in momentul cand ai schimbat nickul deja trebuie luat in calcul si faptul ca toti astia de teoretic sunt buni pleaca cu 2 sau mai multe conturi si opresc pe cel pe care are cea mai avantajoasa zona.
ori asta nu inseamna ca e bun ca la 10 conturi sigur pica cu unu bine(si au fost destui pe 25 care au facut asa)

scuza-ma tin sa te contrazic.
Eu, unul, pe fiecare lume ( sau cel putin asa cred ) imi schimb nick-ul, partea ciudata e ca nu sunt singurul care face asta, nu poti afirma ca este cineva un jucator slab daca isi schimba numele de joc e impropriu spus ; pot fi diverse motive ( cedari de cont, elementul surpriza... etc ).
 

DeletedUser

O mica corectie daca se poate

jucator adevarat e ala de intra cu nickul lui pe orice lume si face fata;)

in momentul cand ai schimbat nickul deja trebuie luat in calcul si faptul ca toti astia de teoretic sunt buni pleaca cu 2 sau mai multe conturi si opresc pe cel pe care are cea mai avantajoasa zona.
ori asta nu inseamna ca e bun ca la 10 conturi sigur pica cu unu bine(si au fost destui pe 25 care au facut asa)

motivele schimbarii de nick sunt suficiente...
unii isi schimba nick-ul de joc pur si simplu pentru a regasi adrenalina jocului.. de exemplu daca te numesti superpandev, omul de pe locul 4 pe L20(repet ... doar un exemplu)... pe L25, daca te verifica vre-un vecin ii piere cheful de a te ataca... insa daca te vede nou, zice ca esti o paine de mancat, si ataca fara jena...

mai crunt e insa cand schimbi nickul, si dintr-o data dupa 2 saptamani vezi ca nu iti merge, si pui ca titlu fostul nick, sa vada x si y ca desi tu ai doar 8-9 sate, esti defapt un jucator bun, ca pe alta lume esti in top5...
 

DeletedUser17308

motivele schimbarii de nick sunt suficiente...
unii isi schimba nick-ul de joc pur si simplu pentru a regasi adrenalina jocului.. de exemplu daca te numesti superpandev, omul de pe locul 4 pe L20(repet ... doar un exemplu)... pe L25, daca te verifica vre-un vecin ii piere cheful de a te ataca... insa daca te vede nou, zice ca esti o paine de mancat, si ataca fara jena...

mai crunt e insa cand schimbi nickul, si dintr-o data dupa 2 saptamani vezi ca nu iti merge, si pui ca titlu fostul nick, sa vada x si y ca desi tu ai doar 8-9 sate, esti defapt un jucator bun, ca pe alta lume esti in top5...

+1 :) mare adevar ai spus
 

DeletedUser25287

O mica corectie daca se poate

jucator adevarat e ala de intra cu nickul lui pe orice lume si face fata;)

in momentul cand ai schimbat nickul deja trebuie luat in calcul si faptul ca toti astia de teoretic sunt buni pleaca cu 2 sau mai multe conturi si opresc pe cel pe care are cea mai avantajoasa zona.
ori asta nu inseamna ca e bun ca la 10 conturi sigur pica cu unu bine(si au fost destui pe 25 care au facut asa)

Uite ceva la care sunt total de acord cu tine, ai pus punctul pe proverbialul I, strategia asta cu multiconturi la inceput de joc este f populara si des utilizata de multi jucatori mai vechi, care cont pica mai bine ala ramane de baza, asta nu ar fi f grav daca celelalte ar fi sterse, insa nu se intampla asa din pacate, ci sunt pastrate pentru divesre scopuri gen suporti, spionaj, etc, asta este o grava incalcare de regulament care insa nu prea poate fi eradicata.

Personal sunt total impotriva schimbarii nick-ului de joc, asa cum si pandev spune, ai un nick foloseste-te de ala, daca esti in stare faci fata oriunde intrii daca nu.. ei bine asta este, nu e o tragedie, se prea poate ca sa fii experimentat si totusi ghinionul sa te bage la inceput intr-o zona nefavorabila daca nu reusesti sa te impui asta nu inseamna ca esti un jucator slab neaparat, se mai intampla pur si simplu sa ai si ghinion, problema insa ar fi cu orgoliul supradimensionat al multor jucatori aparent mari care nu concep ideea de a nu accede cel putin in top 5 pe o lume, mai ales starterii, pentru ei singura satisfactie din joc este sa fie pe primele locuri in top pana se plictisesc, si se plictisesc rapid devreme ce doar asta conteaza pentru ei, relatiile inter jucatori sunt mai putin importante, se joaca solitar.
 

DeletedUser17308

Uite ceva la care sunt total de acord cu tine, ai pus punctul pe proverbialul I, strategia asta cu multiconturi la inceput de joc este f populara si des utilizata de multi jucatori mai vechi, care cont pica mai bine ala ramane de baza, asta nu ar fi f grav daca celelalte ar fi sterse, insa nu se intampla asa din pacate, ci sunt pastrate pentru divesre scopuri gen suporti, spionaj, etc, asta este o grava incalcare de regulament care insa nu prea poate fi eradicata.

Personal sunt total impotriva schimbarii nick-ului de joc, asa cum si pandev spune, ai un nick foloseste-te de ala, daca esti in stare faci fata oriunde intrii daca nu.. ei bine asta este, nu e o tragedie, se prea poate ca sa fii experimentat si totusi ghinionul sa te bage la inceput intr-o zona nefavorabila daca nu reusesti sa te impui asta nu inseamna ca esti un jucator slab neaparat, se mai intampla pur si simplu sa ai si ghinion, problema insa ar fi cu orgoliul supradimensionat al multor jucatori aparent mari care nu concep ideea de a nu accede cel putin in top 5 pe o lume, mai ales starterii, pentru ei singura satisfactie din joc este sa fie pe primele locuri in top pana se plictisesc, si se plictisesc rapid devreme ce doar asta conteaza pentru ei, relatiile inter jucatori sunt mai putin importante, se joaca solitar.

faza e ca unii le sterg , asta fac eu , nu am jucat niciodata cu suport si nici nu o voi face , dar unii totusi o fac (problema lor)
 

DeletedUser25287

Kimo, logic ca nu am facut referire la tine, eu vorbeam la modul principial, si intr-adevar chiar se intampla des asta, cunosc multe detalii dar n-are rost sa insist, nu ar ajuta pe nimeni.

Eu spre exemplu nu am jucat nicaieri decat cu nick-ul asta, nici pe extern nu mi-am facut alt utilizator decat cel de pe joc, asa mi se pare normal, de la lumea 8 de cand am inceput jocul nu am jucat decat cu merlin, uneori a mers, alteori nu, dar asta face parte din joc, nu intotdeauna te impui, nu intotdeauna esti cel mai tare, dar asta e si farmecul jocului, ca daca te folosesti de tot felul de stratageme care sa asigure impunerea in clasamentul general atunci jocul este plictisitor si inert, stii deja deznodamantul, stii bine ca n-ai cum sa nu urci in top 5, to 3, sau chiar pe locul 1, si stii bine ca te vei plictisi si vei renunta devreme, de ce? pai nu este nici o provocare sa joci cu rezultatul deja stiut, si oricum sunt destui cei care n-ar face fata sub nici un chip la jocul avansat.
 

DeletedUser30910

ce va mai place voua sa va credeti mari jucatori daca intrati cu acelasi nick si sa aruncati cu noroi in cei care isi schimba nick-urile... v-ati gandit vreodata ca cei ce isi schimba nick-urile poate au dat conturile de pe lumile precedente?

o fi adevarat despre unii, nu pot sa vorbesc cand nu cunosc, dar nu pot sa ii bag pe toti in aceeasi oala cum nu ii pot baga nici pe cei care intra cu acelasi nick si si-o iau in freza pe fiecare lume:)
 

DeletedUser25287

Nu am afirmat niciodata ca as fi unul din marii jucatori, si nici nu o voi face vreodata, sunt destui altii mult mai buni ca mine la acest joc, nu am tintit niciodata cu scop precis locul 1 in clasament, stiu bine ca sunt destule motivele pentru care nu am loc acolo si de aceea nici nu-mi fac iluzii, in schimb ma multumesc cu ce obtin de fiecare data, ca sunt pe locul 100, 50, 20 este mai putin important, conteaza sa joci cu placere.
 

DeletedUser30910

Nu am afirmat niciodata ca as fi unul din marii jucatori, si nici nu o voi face vreodata, nu am tintit niciodata cu scop precis locul 1 in clasament, stiu bine ca sunt destule motivele pentru care nu am loc acolo si de aceea nici nu-mi fac iluzii, in schimb ma multumesc cu ce obtin de fiecare data, ca sunt pe locul 100, 50, 20 este mai putin important, conteaza sa joci cu placere.

crezi ca cei din top 20 se cred mari jucatori?

Noi suntem in top 5 si nu ne credem mari jucatori, avem avantaj ca jucam 2 pe cont, stiu multi asta...am avut noroc si de harta, colegi, aliati, dusmani mai slabi, insa nu vom spune niciodata ca suntem cei mai buni...chiar de am demonstrat pe mai multe lumi, asta nu ne face sa ne consideram mari jucatori...ce stim noi sa face stiu alte "cateva" mii de jucatori... daca vom fi innobilati nu ne va fi rusine sa ne felicitam adversarii, este un joc in care trebuiesc luate in calcul multe lucruri ca sa ajungi in top: activitatea, colegii de trib, aliati, vecinii din triburile adverse si nu in ultimul rand si un pic de cunostinte in ceea ce priveste jocul, degeaba esti activ daca esti bata

Cei care se cred mari zei sunt niste dobitoci, fara sa vreau sa jignesc pe careva...oricand poti fi innobiat, nu trebuie facultati ca sa stii cum sa ataci sau sa te aperi, e simplu jocul asta, oricand/oricine poate ajunge la margine, trebuie doar sa ai adversari pe masura.

Mai sunt zei pe forumul asta, chiar de au fost innobilati pe alte lumi, ei se cred invincibili, e asa de greu de felicitat adversarul? in loc de mii de scuze, gen: "nu am avut net, am viata personala, am fost la gagici, bla, bla..." , pentru mine acesti zei sunt niste....oameni nu-i pot numi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25287

Pe lumea 19 primul sat pierdut a fost destul de devreme in joc, aveam un adversar destul de activ si ceva mai dezvoltat decat mine in zona, eram si destul de expus fata de tribul sau cu care pe atunci eram in razboi si cand el s-a decis sa-mi ia satul ala nu am reusit sa ma impotrivesc, mi-a rupt apararea, iar recuperarea nu am reusit-o desi nobilul meu sosea la nici o secunda dupa trenuletul sau, am avut ghinionul ca nobilul sa fie lenes, a 2-a incercare de recuperare a fost esuata, tipul de blindase, ei bine indata i-am trimis meaj in care l-am felicitat pentru cucerirea satului evitand sa folosesc scuze, am zis doar ca a fost mai bun ca mine si a castigat, el a fost placut impresionat de chestia asta si am dezvoltat apoi o buna relatie de joc cu el, si am castigat un amic pe triburi.

Nu spun asta ca sa ma laud, ci ca sa subliniez faptul ca sunt de acord cu tine cu privire la acest aspect, si eu la randul meu am intalnit astfel de adversari, chiar si aici pe 25, acel marfrul dupa ce i-am luat satul principal la primul asalt m-a felicitat, un astfel de jucator merita respectat mai presus de numarul de sate/puncte acumulate.
 

DeletedUser

FAMILIA Heaven

O ADEVARATA echipa.


De retinut:

Recrutam doar jucatori cu un
bun simt al umorului, obsedati de
armata si dornici de afirmare.




Contact Player:

xBuldogx




Echipa heaven va informeaza ...Daca nu suntem on, cautati-ne la 00!..


:))

Nu eu eram intemeietorul :)) aveam doar drept de invitatie si diplomatie :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus