Proiectul Optimus

DeletedUser

Ce e asta? :confused:
Cu ce se mananca? :eek:
Va las sa va dati cu parerea :rolleyes:

1. Se instaleaza Opera.
2. Se face un folder pe hard (de exemplu: twscripts pe partitia C).
3. In acest folder se face un fisier (de exemplu: optimus.js ... nu optimus.txt sau optimus.js.txt) si in el se copiaza urmatorul text

PHP:
// ==UserScript==
// @name          Optimus.1.0.0
// @namespace     http://www.marketshop.ro/triburile/optimus/index.php
// @description	  Script optimizare pentru triburile.ro made by rookmaster
// @include       *triburile.ro*
// ==UserScript==

window.onload = function() {
	versiune = 'Optimus.1.0.0';
	autor = 'rookmaster';
	site = 'http://www.marketshop.ro/triburile/optimus/index.php';
	$.getScript("http://www.marketshop.ro/triburile/optimus/00-core.js")
}

4. Se seteaza la Unelte -> Preferinte -> Avansat -> Continut -> Optiuni javascript... -> Alege...
(se selecteaza dosarul respectiv: C:\twscripts)

Si cam asta e tot.
 

DeletedUser18437

iti baga un virus in pc si peste o ora va bate sri la usa si te vor baga in puscarie :)))
 

DeletedUser

Hai sa va lamuresc despre ce e vorba.
Este vorba de un userscript (doar pentru opera) care adauga sau modifica automat dupa incarcarea paginii a unor elemente, informatii suplimentare.
Ca de exemplu:
Daca aveti marcate atacurile cu denumirea in romana a unitatii cu care sunteti atacat o sa va apara iconul respectiv



O alta adaugare este totalul de trupe sprijin pe un sat: ca numar, populatie, aparare in general, aparare contra cavalerie si aparare contra arcasi.



Scopul lui este de a personaliza interfata dupa dorinta si este de un real ajutor in anumite situatii.
Astept sugestii referitoare la alte implementari
 

DeletedUser

rook , posibilitatea de a avea iconul ce reprezinta unitatea cu care esti atacat e ok , practic nu mai citesti cu ce unitate esti atacat ci o vezi direct ( o porcesezi mai rapid ) dar e deja prea multa informatie pe ecran si o parte din ea se pierde daca folosesti scriptul tau de redenumire atacuri , daca faci scriptul ala sa nu mai adauge distanta - data / ora lansarii ci doar unitatea/jucatorul/satul de pe care ataca va fi mult mai utila chestia asta de mai sus .
 

DeletedUser

rook , posibilitatea de a avea iconul ce reprezinta unitatea cu care esti atacat e ok , practic nu mai citesti cu ce unitate esti atacat ci o vezi direct ( o porcesezi mai rapid ) dar e deja prea multa informatie pe ecran si o parte din ea se pierde daca folosesti scriptul tau de redenumire atacuri , daca faci scriptul ala sa nu mai adauge distanta - data / ora lansarii ci doar unitatea/jucatorul/satul de pe care ataca va fi mult mai utila chestia asta de mai sus .

ba m-ai tampit de cap cu cererea ta :D
o sa o fac ca sa scap de gura ta :rolleyes:
 

DeletedUser39703

buna idee si utila...as avea unele sugestii.. daca se pot implementa cred ca ar fi bune...parerea mea...
-numarul de atacuri pe satele atacate ( mai devreme sau mai tarziu tot trebuie sa stabilesti asta-nu stiu daca se poate dar daca e posibil, poate chiar o diferenta intre ce s-a trimis la o anumita data si numarul de atacuri la verificarea curenta-in felul asta poti stabili cu cat a crescut numarul de atacuri pe acel sat ) si numarul de sprijine ce vin pe fiecare sat...iar pt trupele proprii si numarul total de trupe care ar urma sa ajunga in satul sprijinit (chiar daca nu au ajuns inca) pt a vedea cat "se strange" intr-un sat si cat mai e nevoie de trimis
-numarul de atacuri trimise de pe satele de pe care se ataca... adica un fel de attack counter pt agresor ( pt a vedea cate atacuri trimite de pe fiecare din satele de pe care ataca)
Felicitari!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@ rook : :):):) e o informatie care nu ma intereseaza , imi pare inutil sa o vad . in locul ei mai util este iconul unitatii agresoare :p
@ akerono : pt 2 e un script deja dar nu merge prea bine sau nu l-am testat eu suficient ca sa vad de ce , unui coleg din 43 de atacuri ii arata ca are 42 doar iar mie din vreo 200 imi arata aproximativ jumate sa zicem . poate scriptul nu arata de pe ce sat vine fiecare atac ci cate sate sunt folosite pentru a te ataca . nu stiu , o sa-l mai testez . il gasesti la linkuri - scripturi noi

@ rook : ar fi super daca ar contoriza si numarul comenzilor de sprijin ce vin pe un sat poate asa va implementa si inno marcarea sprijinului pe harta ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41608

imi poate spune si me cineva cum pot sa creez un fisier optimus.js? ca habar nu am cum sa-l creez.
 

DeletedUser40250

De cand Optimus e legal :))))?

Ma rog,JOEMAN daca esti pe aicea dane si noua explicatii doamne de ce,de ce?
 

DeletedUser39500

Cum se poate face acest fisier optimus.js ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35131

V-AM PRINS!!! :)))) - eu te am prins pe tine :) ai uitat sa verifici si pe clascia partea de calcul a trupelor suport
 

DeletedUser8140

am facut exact cum ai spus, am opera 10.53 dar nu imi apar modificarile tale...dc?
 
Sus