Propunere conturi preinregistrare

DeletedUser

Nu stiu daca e posibil din punct de vedere tehnic dar ar fi benefic pentru noi ca puzderia de conturi folosite la preinregistrare , care nu sunt accesate niciodata dupa ce se deschide efectiv lumea sa se stearga automat dupa 5 zile nu 14.
- marea lor majoritate sunt multiconturi
-nu cresc 14 zile pana se barbarizeaza
-pe lumile cu proportie atacat -atacator nu le poate farma nimeni ,deci sunt degeaba pe harta
 

DeletedUser

asta ar presupune ca si si in late game conturile sa se stearga tot in 5 zile ceea ce nu este ok .
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Da, nu se pot face diferente momentan, dar este o idee buna de transmis.
Ca un fapt divers...pe 41 nu e activata protectia aceea, orice sat poate fi atacat. ( singurul impediment este moralul aici )>

Date lume : Raport maxim atacatori : apărători - inactiv
 

DeletedUser

Da,dar e garda asa ca de cate ori se "trezeste" ferma ca ar mai avea un cont iti rupe caii.Eu cred ca se poate tine evidenta conturilor care au folosit functia de preinregistrare,ele ar putea fi considerate " in stergere" pana la accesarea efectiva a jocului.Majoritatea sunt conturi facute in scopul "hai sa vad cine intra pe lumea n"

Nici de ferme nu sunt bune pentru ca nu au mine,in afara de resursele pe care le iei prima oara nu se aduna aproape nimic in ele.Sunt multe,sunt degeaba si nu aduc nici un beneficiu nimanui
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pro lilith
Am vazut si eu pe majoritatea lumilor,la preinregistrare se inscriu multi,apoi din astia multi..jumatate nu misca 1 loc in clasament
Nu poti farma,te mai incurca si pe harta ca e langa tine,as prefera sa fie unul care creste sa pot farma,sa ma pot simti bine :))
Asa nici nu ii poti ataca si chiar daca i-ai ataca,nu ai ce sa gasesti :)
 

DeletedUser

Nu sunt progamator dar ideea ar fi destul de simpla fara sa afecteze cu nimic jocul.Conturi preninregistrate la startul lumii sa intre in mod de stergere 5 zile,intra pe cont se dezactiveaza automat,nu intra ..se sterge.Nu poate fi foarte greu.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Depinde si de modul stergerii :p

Poate s-ar accepta o astfel de propunere si poate s-ar seta ca la stergerea contului sa se stearga si satul (doar exista situatii, in cazul conturilor invitate si inactive o perioada) - situatie care probabil nu ar mai conveni nimanui :D
 
Ultima editare:

DeletedUser

Interesant:p s-ar accepta o propunere care sa le stearga de tot dar nu una care sa ne imbunatateasca noua farmu in start

Daca cineva vrea sa isi faca barbari oricum ii poate obtine instant prin inceput nou.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ar fi extraordinar sa se barbarizeze dupa 5 zile conturile de 26 de puncte... Nu fac nimic altceva decat sa incurce farmul...
 
Sus