propunere de lume high performance

  • Autor subiect DeletedUser34840
  • Data de început

DeletedUser34840

Propun ca urmatoarea lume sa fie identica cu lumea high performance de pe tribalwars.net. Vreau in special parerea adminilor, dar si a altor playeri. Pentru cei ce nu cunosc datele puteti intra pe tribalwars.net. Sigur o sa va placa, mai ales viteza de server 3. Dupa cate am observat sunt si admini care joaca acolo...( rakanishu, lord adex). Astept parerile voastre...
 

DeletedUser24860

Am auzit ca o lume high performance se reseteaza dupa cateva luni............:-S
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34845

cred ca o lume asemanatoare cu 19 ar fi f buna !!! Chiar cand se deschide lumea 21 ???
 

DeletedUser32426

Lumea high performace dureaza cateva luni si daca jucatorii intr-un sondaj aleg daca sa nu se reseteze mai dureaza cateva luni...acest lucru se repet de 2 ori apoi lumea se reseteaza automat... PRO
 

DeletedUser

Stati linistiti, peste vreo 1 an 2, va fi si aici HP, pana atunci bucurati-va de speed 1 :) .
 

DeletedUser9103

Propun ca urmatoarea lume sa fie identica cu lumea high performance de pe tribalwars.net. Vreau in special parerea adminilor, dar si a altor playeri. Pentru cei ce nu cunosc datele puteti intra pe tribalwars.net. Sigur o sa va placa, mai ales viteza de server 3. Dupa cate am observat sunt si admini care joaca acolo...( rakanishu, lord adex). Astept parerile voastre...

pai numai rakanishu ii admin, lord ii moderator :)
 

DeletedUser13224

Imposibil eu m-am lasat d .Ro , fac niste EDITAT TT d lumi gen viteza 1 sau cel mult 1,5 incredibil asa ceva !!! Pierdeti jucatori dupa jucatori , eu si cu multi alti prieteni joc pe .net unde sunt niste lumi superbe.. sunt foarte multi romani acolo , pana cand nu se fac si aici niste lumi atractive nu o sa mai intru deloc !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34840

parerea mea e ca o lume hp ar fi de un real castig atat pentru persoanele care administreaza jocul cat si pentru playeri. Primul avantaj ar fi faptul ca se vor atrage foarte multi jucatori. Cred ca cei care administreaza jocul asta si vor,nu? ;). Avantajul nostru, al jucatorilor, ar fi acela ca ne putem bucura de o lume cu date fara precedent pe .ro. Adica daca la englezi se poate, la noi de ce nu s ar putea? Dupa cate am vazut la ei tot romanii sunt printre cei mai buni. Eu zic ca meritam si noi o lume hp :). Vreau si parerea unui admin...
 

DeletedUser

Cum sa vrei HP, cand aici vreo 3-4 servere au fost doar viteze in bataie de joc gen 1,1,1,1 . Voi vreti HP ? Pai stati cuminti ca nu vom avea, nu sunt in stare sa ne dea 2, si cerem HP. In plus, aceasta lume necesita timp, daca nu ai timp sa joci, in 2-3 zile te lasi de joc lejer . Pe .ro, nu strangi nici jumate din cati s-au strans pe .net . Avand in vedere ca pe .net s-au strans dupa vreo 3-4 zile 5000 de jucatori pe hp, aici estimez 2000 de jucatori, din care 1500 se lasa dupa 1 luna de server .
 

DeletedUser

exceptand faptul ca oricum viteza 3 n-or sa vada nici nepotii lu' nepoata-mea, hp-ul e o chestie care ar mai scoate ceva banuti cinstiti:
"The high performance world requires premium to play, but the first 5000 players to join will be able to play without premium." - fiind criza, sa o faca romanul la 500-1000 limita celor neplatitori de taxe si impozite. stiu ca s-a mai discutat asta la un moment dat si a ramas tot in faza de discutie. cu toate ca, faza cu plata e cam aiurea... bag ppremium pt facilitati, bag premium pt a juca... dar ce mi se ofera in schimb?! pagini generate in sute de ms, delogari din joc atunci cand i se scoala serverului sa mai ia pauza de o tigare... acum serios, pentru o lume high performance e nevoie si de un server la fel de performant.

2000 de jucatori oricum sunt multi, ganditi-va la lumile proaspat incepute ca lipsesc jucatorii cu desavarsire, cu toate ca si 19 si 20 au setari acceptabile. pe 20 de exemplu, membrul de la pozitia 2000 are 5 sate. rang 1 are 60... daca p-ala cu 5 sate il pui sa bage si premium ca sa joace, pai isi baga p...remiu cu coronita. asa cum am mai spus, s-a mai vorbit acum ceva vreme de o lume selecta, unde sa intre (daca am retinut eu corect) primii 100 jucatori dupa fiecare lume mocca si restul sa fie platitoti. asta s-ar putea face si pe viteza 0.5 si cred ca ar tenta pe multa lume sa intre sa joace doar cu jjucatori de la un anumit nivel in sus, pentru ca nu ar mai intra atat de multi pustani sa plateasca iesirea la marginea hartii. parca tot atunci se spusese ca cine e innobilat sa nu mai poata intra pe lumea respectiva sub nici o forma, iar e un lucru ok.
s-ar putea totusi incerca o lume mai ca pentru romani... avem servere proaste, asta e... nu avem oameni capabili sa rezolve problemele, ne conformam... dar sa pui putin neuronul in functiune si sa vi cu idei care sa mai trezeasca jucatorii din letargia actuala, nu cred ca e greu... cica trebuie doar sa vrei.
 

DeletedUser31820

viteza 3 ,sincer e prea mult!

Nici la viteza 1 nu te poti descurca,din cauza timpului,la viteza 2 nici nu mai zic.

Pai la viteza 3 inseamna sa avem calculatorul dupa noi,sa nu mai dormim...e prea mult!
 

DeletedUser

un coplayer bun si te linistesti... inca un sitter de calitate si poti sa si dormi cateva ore pe noapte. la o nebunie de genu asta se vad echipele bine sudate :D
 
Sus