propunere deschidere sate

  • Autor subiect DeletedUser42383
  • Data de început

DeletedUser42383

As propune ca la privirea generala sa fie un buton care sa iti dea posibilitatea de a deschide fiecare sat in tab nou pe brwserul pe care esti.
sa fei o casuta pt a bifa satele pe care vrei sa le deschizi in partea stanga a fiecaru_i sat , iar mai sus sau mai jos sa fie o casuta "selecteaza toate salete"
si sa fie un buton langa "selecteaza toate satele" "deschide satele selectate in pagini diferite"

ar fi mai usor si pt istia care nu au si pt ce-i care au cp
decat sa dai stnga dreapta mai bine ai sus deschis 20-40 (chiar mai mult) de pagini, ar fi mai usor pt ce-i care au mai multe sate

pro sau contra?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Este functia asta in fiecare browser ( Opera, mozilla, chrome, IE... )...click dreapta si "open in new tab".
Deci propunerea ta este inutila din punctul meu de vedere.

"selecteaza toate salete"
si sa fie un buton langa "selecteaza toate satele" "deschide satele selectate in pagini diferite"


Si ce se intampla in cazul in care ai x mii de sate si dai din greseala aia, trebuie sa dai restart la PC, corect ?
 

DeletedUser

el nu vrea click dreapta pentru fiecare sat

parerea mea e ca este mai usor de ajuns la satul 121 deruland cu scroll decat cu next tab indiferent ca ai 20 sau 2000 sate
era un script care deschidea toate satele in cate un tab , nu-l mai stiu care e :(
 

DeletedUser

CONTRA ...
Din cate stiu eu nu poti sa fii doar pe un sat , si anume pe ultimul deschis , daca dai o comanda se face doar din ultimul deschis ...
Cel putin eu asta patesc tot timpul , oricum raman contra , cum spunea si rakanishu , daca dai din greseala pe butonul ala ce faci ?
 

DeletedUser42383

Este functia asta in fiecare browser ( Opera, mozilla, chrome, IE... )...click dreapta si "open in new tab".
Deci propunerea ta este inutila din punctul meu de vedere.
, da, dar ar fi mai repede decat open open open etc


Si ce se intampla in cazul in care ai x mii de sate si dai din greseala aia, trebuie sa dai restart la PC, corect ?
nu cred ca nu se intampla nimik cu 1000 de taburi se blocheaza in cel mai rau caz si ctrl+alt+delete task manager si gata la calculatoare mai slabe da daca ai peste 2 ram nu face nimik+ viteza buna

ar fi un mod mai eficient, poate ii nu o sa-i foloseasca da ii folosesc ceilalti
 
Sus