Propunere imbunatatire joc

DeletedUser

Propun ca in lumile vechi de exemplu 1,2,3,4 sa se realizeze si avansul tehnologic al lumii
Adica in fierarie sa se poata construi arme noi (de exemplu arbalete in loc de arcuri) iar mai tarziu arme de foc (muscheta,tunul,etc)
Odata cu avansarea lumii sa apara si progresul tehnologic al lumii respective
Asa jocul ar fi mult mai atractiv
 

DeletedUser

Propun ca in lumile vechi de exemplu 1,2,3,4 sa se realizeze si avansul tehnologic al lumii
Adica in fierarie sa se poata construi arme noi (de exemplu arbalete in loc de arcuri) iar mai tarziu arme de foc (muscheta,tunul,etc)
Odata cu avansarea lumii sa apara si progresul tehnologic al lumii respective
Asa jocul ar fi mult mai atractiv


Jocul e destul de complex . Daca s-ar introduce si asta ar fi obositor.


nu-mi place, o sa fie TribalQuake

quake = tremur / cutremur
Nu inteleg legatura.

E "TRIBURILE" nu "POPOARE"

Nu are nici o legatura .
 

DeletedUser

ar fi bine din ce in ce lumi mai rapide si mai dese...

Lumi mai rapide sunt lumile speed.
Cat despre numarul lumilor : lumea clasica+ 18 lumi + speed = 20 lumi . Daca iti faci cont pe toate nu osa faci mai mult de 10 k puncte pe una deoarece nu o sa ai timp sa te concentrezi pe toate.

Lumi mai dese - ca sa exista mai multe lumii trebuie echipament ( servere ) , iar pentru asta trebuie bani.

si adaugarea unor lumi speciale..

Noile lumi speed sunt speciale ( Speed , Cat , Bash , Cat Vs Bash ).

Rog moderatorii sa ma scuze de off.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser431

mah da faza e ca te plictisesti repede pe o lume...

Cum poţi să te plictiseşti repede pe o lume? Ce înţelegi prin repede? În ce fel te plictiseşti?

Eu nu înţeleg frate cum poţi să te plictiseşti pe o lume. Dacă te plictiseşti, presupun că te plicitseşti de joc, în general.
Sau voi sunteţi jucători de Sims, care cresc satul la 12.000+ puncte şi apoi sunteţi atacaţi, satul cucerit şi v-aţi plictisit de lumea aceea. Sau sunteţi jucători care cuceresc sate la umbra unui trib, începeţi să fiţi atacaţi, nu sunteţi sprijiniţi, că de, nu a auzit nimeni de voi deşi sunteţi în acel trib de 2-3 luni, şi le pierdeţi pe toate. Şi iar v-aţi plictisit de lumea aceea.

Lămuriţi-mă şi pe mine. Nu vreau să trăiesc cu o impresie greşită sau să creadă lumea că am prejudecăţi :rolleyes:.
 

DeletedUser30746

:)) nici chear asea ,iti iei cateva sate si dupa te cam plictisesti.. mai ales daca e viteza mica.... compari lumea 13 cu lumea 18,17?

Iti vine sa mori primile zile:))pe lumile slabe...


Eu sper ca lumea 19 sa fie rapida ca nu a mai fost o lume rapida de **** cand....?.
 

DeletedUser6558

De fapt, ideea e foarte buna, avind in vedere ca se deschid lumi noi tot timpul. E cam lipsit de sens sa deschizi o lume noua, cind se joaca foarte bine si pe alea vechi, la fel cum s-ar juca si pe aia noua.
 

DeletedUser

idee proasta...jocul se complica prea mult si poate miscora nr. de jucatori care si asa este in scadere
 

DeletedUser6558

Cine se gindeste doar la profit o sa piarda din start. Calitatea atrage profitul, parca asa e, nu? Pe mine ma enerveaza groaznic justificarile pe baza vinzarilor. Pe linga ca nu sunt adevarate, sunt si enervante. E ca si cum ai zice, Steaua e pe locul 1 in clasament , deci e cea mai buna. E invers, e pe locul 1 pt. ca e cea mai buna, nu e cea mai buna pt. ca e pe locul 1. Aţi înţeles?
 

DeletedUser16039

Propun ca in lumile vechi de exemplu 1,2,3,4 sa se realizeze si avansul tehnologic al lumii
Adica in fierarie sa se poata construi arme noi (de exemplu arbalete in loc de arcuri) iar mai tarziu arme de foc (muscheta,tunul,etc)
Odata cu avansarea lumii sa apara si progresul tehnologic al lumii respective
Asa jocul ar fi mult mai atractiv


Am mai zis intr`un post ca, jocul se inspira din Evul mediu ! Ce sa caute muscheta, tunul aici?
Iti recomand Medieval Total War, sau alte jocuri de strategie!
 
Sus