Propunere "lume plictisitoare"

DeletedUser

Salut, ideea mea constă în crearea unei lumi în care jucătorii care doresc să se dezvolte paşnic, să o facă fără să îşi facă griji că vor fi atacaţi de alţi jucători.

Unele întrebări ale voastre ar suna ceva de genul

- "Ar fi foarte plictisitoare o astfel de lume"
-"Dacă ar creea o asemenea lume, nu ar juca nimeni"
-"După ce facem totul maxim, ce facem apoi?"

Şi multe alte întrebări ar fi legate de astfel de probleme.

Păi în primul rând, cine nu ar vrea să joace cu un regat unde să fie paşnici cu oricine, vecini şi multe altele.
De ce să nu se creeze o astfel de lume? După atâtea servere private care apăruseră la un momentdat ar fi cazul să se creeze o astfel de lume pentru a eradica astfel de apariţii chiar şi în lan.

Dacă facem totul la maxim, să existe o opţiune în care plăteşti o sumă de bani pentru a-ţi muta satul creat de tine în acest timp, pe un teritoriu unde se poate lupta şi cucerii.

Unii poate că vor râde de asemenea idee, alţii ar injura, iar 2% dintre voi ar dorii o astfel de lume, puţină lume, nu?

Ar trebuii să se creeze un sondaj în care lumea să aleagă dacă vor prefera aşa sau aşa.

Totuşi, pe această lume să fie totul cu 15%-30% mai multă viteză decât pe lumile celelalte.


Unele setări ar fi de genul :

- Odată satul trecut în altă lume, să fie doar un ultimatum, să nu se mai poată trimite satul niciunde în altă lume după transfer.

- Transferul în altă lume să fie făcut în maxim 10 zile.

- Transferul să coste în jur de 7/10 euro prin sms şi mai ieftin cu cardul.

- Timpul de creare să fie redus cu 5% pentru orice clădire, orice nivel ar avea.

- Să existe chat în forumul triburilor create pe lumea paşnică şi aliaţi.

- Să existe protecţie anti-pvp până când vei dorii să transferi satul într-un teritoriu de luptă.

- Să existe eventuri paşnice şi concursuri care să nu implice bătălii şi cuceriri.

- Ultimele 5 nivele de la orice clădire să le poţi dezvolta doar pe teritoriul de luptă.

Şi multe altele care ar putea fi dezvoltate.

Poate nu este o idee strălucită, dar măcar am spus-o pentru că eu ştiu sigur că ar întrece orice server privat care ar putea apărea din neant.

Dacă nu ar fi interzis, probabil că şi eu aş face un server, dar nu vreau să risc.
 

DeletedUser42487

Lume casual
Triburile este unul dintre cele mai competitive jocuri - probabil chiar cel mai competitiv. Te înscrii ca jucător, munceşti din greu o lună pentru a construi satul, şi toată munca ta poate fi luată într-o clipă de către cineva care cunoaşte mai bine acest joc. Aceasta e ideea de bază a jocului şi reprezintă motivul pentru care mulţi joacă triburile.
Am adăugat o opţiune în favoarea celor care preferă jocul ocazional - fie din cauza unui program zilnic încărcat, a necunoaşterii jocului, ori a unui stil mai relaxat de a juca : Lumea casual.
Lumile casual pot fi accesate de către jucători care şi-au pierdut satul pe una dintre celelalte lumi. Jucătorii vor putea controla satul pe care l-au pierdut pe altă lume şi care va fi recreat pe aceasta Lume casual. De asemenea, setăarile atacurilor precum şi alte modificări vor contribui la crearea unui mediu de joc mult mai relaxat.
- control asupra ultimului dvs sat de pe altă lume, recreat în această Lume casual
- nu afectează startul programat al altor lumi normale
 

DeletedUser

Lume casual
Triburile este unul dintre cele mai competitive jocuri - probabil chiar cel mai competitiv. Te înscrii ca jucător, munceşti din greu o lună pentru a construi satul, şi toată munca ta poate fi luată într-o clipă de către cineva care cunoaşte mai bine acest joc. Aceasta e ideea de bază a jocului şi reprezintă motivul pentru care mulţi joacă triburile.
Am adăugat o opţiune în favoarea celor care preferă jocul ocazional - fie din cauza unui program zilnic încărcat, a necunoaşterii jocului, ori a unui stil mai relaxat de a juca : Lumea casual.
Lumile casual pot fi accesate de către jucători care şi-au pierdut satul pe una dintre celelalte lumi. Jucătorii vor putea controla satul pe care l-au pierdut pe altă lume şi care va fi recreat pe aceasta Lume casual. De asemenea, setăarile atacurilor precum şi alte modificări vor contribui la crearea unui mediu de joc mult mai relaxat.
- control asupra ultimului dvs sat de pe altă lume, recreat în această Lume casual
- nu afectează startul programat al altor lumi normale

Cum pot juca si eu pe aceasta lume? trebuie neaparat sa am sat distrus sau ?
 

DeletedUser42487

Lumile casual pot fi accesate de către jucători care şi-au pierdut satul pe una dintre celelalte lumi.

Asta inseamna ca poti accesa aceasta lume doar cand ti se innobileaza satul pe lumea pe care joci.
 
Sus