Propunere Lumea 21

  • Autor subiect DeletedUser34210
  • Data de început

DeletedUser

in comparatie cu ce e pe net,marii nostri jucatori sunt mai buni ca ei.

Insa,daca facem o medie per total al jucatorilor romani cu cei de pe net,iesim destul de slab.

Acolo,majoritatea stiu sa dea un atac la secunda,sa faca un dodge,pe cand la noi suntem inca in faza incipienta


cine nu ne lasa sa invatam si noi cate unul cand il gasim mai de doamne ajuta ?
 

DeletedUser

tine de bunul simt,al oricum,daca ii este cerut ajutorul de catre un incepator ,si accepta sau refuza.

Oricum,trebuie ca incepatorul sa stie cum sa ceara sfaturi,si la sfarsit un multumesc macar

Multi,insa nu fac asa..
 

pirates406

member
Scor reacție
0
din pacate andrei, nici macar nu cer sfaturi, si se cred ei mari ca descopera nu stiu ce chestii, si dupaia se lauda la altii mai mari si mai buni ca el; si fac scandal mai ales aici, pe forum!
 

DeletedUser

mda ai dreptate,na se trage de la viata reala.

Cand vezi ca nikita,tarki si mai stiu eu cine,devin faimosi prin asa ceva,ei de ce nu ar putea?
 

DeletedUser

din pacate andrei, nici macar nu cer sfaturi, si se cred ei mari ca descopera nu stiu ce chestii, si dupaia se lauda la altii mai mari si mai buni ca el; si fac scandal mai ales aici, pe forum!

acum o luna si ceva am bagat la interne un kinder care tot facea tam-tam ca el e super player... se lauda ca fraierul ca el stie sa atace, sa dea dodge si toate cele... l-am pus sa dea atacuri la secunda pe un barbar si sa imi dea sitter (ca din copy/paste orice n00b care stie sa scrie poate sa dea si 800 de atacuri la secunda)... culmea... 10-15 secunde intre atacuri... so... innobilat pe motiv ca dupa ce ca e prost se mai si lauda.
de mult nu am mai intalnit noobies care sa vrea sa invete si sa ceara sfaturi... asta cu toate ca in trib avem destule topicuri unde discutam de ce inseamna atacuri optime, le-am pus toate scripturile utile, linkuri la utilitare, filmulete din care sa invete cum se dau atacuri la secunda, explicatii cum sa dea dodge inclusiv la atacurile la secunda si alte alea... pacat ca multi nu merita sa iti pierzi timpul explicandu-le cum sa joace.
si, probabil fix pt ca a scazut cu mult nivelul de experienta si vointa al jucatorilor s-a ajuns la delasarea jucatorilor buni. incepe saptamana viitoare L21... si?!?! intram acolo ca sa fim iar bombardati cu mesaje stupide, sa fim inconjurati de jucatori care habar n-au sa dea un contraatac, dar care sunt capabili sa iti dea mesaje de 10 randuri de injuraturi in care sa nu se repete.
acum fara nici un fel de caterinca, toate propunerile de lumi noi sunt mai mult decat expirate... jocul deja nu mai are puterea sa atraga prea multi jucatori noi, piata fiind plina de jocuri asemanatoare. ceea ce ma mira, e faptul ca nu se incearca sa se faca o lume macar care sa ii atraga pe vechii jucatori si sa ii tina prinsi in continuare pe cei ce inca mai activeaza si au o experienta macar medie in joc. de-aia si insist sa se faca o lume elitista, un high performance, o incercare sa ne demonstram care e best of the best. pe mine una doar o astfel de lume ar reusi sa ma trezeasca din plictiseala si sitirul pe care il am in momentul asta in jos.
 

pirates406

member
Scor reacție
0
@mine; noi trebuie sa-i mustram pe cat putinta, si in limita noastra de bun simt; daca ei nu stiu sa respecte si mai ales sa se laude cu ce n-au, treaba lor...

dar cel mai important, noi nu trebuie sa tacem! daca ati observat in spate, cu mai multe pagini, toti imi spuneau sa termin odata cu astia si sa-i las in pace; ori nu! trebuie sa le bagi in cap odata sa termine pentru a nu avea probleme pe viitor (cu ei)!
 

DeletedUser

jocul ,devine plictisitor,din moment ce iti atingi scopurile,pe o lume.

Totul devine repetitiv,si bla bla bla,s a mai zis asta e o mie de ori.

Cert e,ca nu mai e farmecu de alta data,sau sunt eu mai melancolic
 

pirates406

member
Scor reacție
0
nu, nu... poti sa stii ca asa e...

si eu , cand m-am apucat de acest joc, totul mi se parea altfel, acum, cand ajungi la 50-100 de sate, deja te crezi boss; si oricum, daca nu incep razboaiele sa le arati ca cat de cat stii sa te bati, te lauzi aiurea pe la toti ca uite cine esti tu...
 

DeletedUser2821

acum o luna si ceva am bagat la interne un kinder care tot facea tam-tam ca el e super player... se lauda ca fraierul ca el stie sa atace, sa dea dodge si toate cele... l-am pus sa dea atacuri la secunda pe un barbar si sa imi dea sitter (ca din copy/paste orice n00b care stie sa scrie poate sa dea si 800 de atacuri la secunda)... culmea... 10-15 secunde intre atacuri... so... innobilat pe motiv ca dupa ce ca e prost se mai si lauda.
de mult nu am mai intalnit noobies care sa vrea sa invete si sa ceara sfaturi... asta cu toate ca in trib avem destule topicuri unde discutam de ce inseamna atacuri optime, le-am pus toate scripturile utile, linkuri la utilitare, filmulete din care sa invete cum se dau atacuri la secunda, explicatii cum sa dea dodge inclusiv la atacurile la secunda si alte alea... pacat ca multi nu merita sa iti pierzi timpul explicandu-le cum sa joace.
si, probabil fix pt ca a scazut cu mult nivelul de experienta si vointa al jucatorilor s-a ajuns la delasarea jucatorilor buni. incepe saptamana viitoare L21... si?!?! intram acolo ca sa fim iar bombardati cu mesaje stupide, sa fim inconjurati de jucatori care habar n-au sa dea un contraatac, dar care sunt capabili sa iti dea mesaje de 10 randuri de injuraturi in care sa nu se repete.
acum fara nici un fel de caterinca, toate propunerile de lumi noi sunt mai mult decat expirate... jocul deja nu mai are puterea sa atraga prea multi jucatori noi, piata fiind plina de jocuri asemanatoare. ceea ce ma mira, e faptul ca nu se incearca sa se faca o lume macar care sa ii atraga pe vechii jucatori si sa ii tina prinsi in continuare pe cei ce inca mai activeaza si au o experienta macar medie in joc. de-aia si insist sa se faca o lume elitista, un high performance, o incercare sa ne demonstram care e best of the best. pe mine una doar o astfel de lume ar reusi sa ma trezeasca din plictiseala si sitirul pe care il am in momentul asta in jos.

Ai dreptate :) . dar deja s-a propus daca interesa pe cineva a aflat ca vrem asta .

Sau o lume etilista ar mai merge...
 

DeletedUser30746

alte propuneri de lume chear daca nu are rost :))..

deci va spun de acuma sa nu va asteptati la viteza 2:)) va fi exact ca lumea 14 ;) lumea 21 exact ca lumea 14..
 

DeletedUser27279

Vreu o lume in care NU se va putea alege direcţia satului la început . Ce fain ar fi .... gata cu cei care vin cu triburi gata facute ... o sa fie mai greu sa ai conturi multiple .... + ar fi foarte interesant :)
 

DeletedUser

dap ,chiar ar fi frumos,sa nu se aleaga locul.

Maine sau poimaine,cred ca avem setarile
 

DeletedUser30746

imi place de voi ca aveti imaginatie:))) sa va trezesc: SUNTEM ROMANIII!!

unde o sa vedeti asea ceva in romania mah :|
 

DeletedUser24244

Eu as vrea sa se faca pe langa tabara militara si bordel...sa duci soldatii la femei. Cu cat ii duci mai mult cu atat sa fie moralu mai ridicat:D
 
Sus