Propunere: mutare NOBILI / autokill NOBILI

DeletedUser

salve,

pentru lumile cu taleri ar fi interesant o schimbare la organizarea nobililor...

ar fi super daca am putea trimite/muta nobilii in alte sate... asa ca si paladinul...

alternativ sau aditional ar fi frumos de a avea posibilitatea de autokill a nobililor... un fel de decazarmare in curtea nobililor...

n-ar strica... asa ca idee pentru 2015 :))

Ralf10 / CarlaDaimler
 

DeletedUser

aici in mod special e vorba de mutarea nobililor dintr-u n sat in altul... ca la tema de autokill vad ca faceti pielea gainii :)))
 

DeletedUser

salve,

pentru lumile cu taleri ar fi interesant o schimbare la organizarea nobililor...

ar fi super daca am putea trimite/muta nobilii in alte sate... asa ca si paladinul...

alternativ sau aditional ar fi frumos de a avea posibilitatea de autokill a nobililor... un fel de decazarmare in curtea nobililor...

n-ar strica... asa ca idee pentru 2015 :))

Ralf10 / CarlaDaimler
ar fi super! asa ceva...

cine voteaza contra, n-a jucat cu cont de peszte 1000 de sate...

cand am 100 de sate cu cate un nobil, distrug nobilii in 2 minute maxim, daca ar exista un buton de autokill... sa dau de pe fiecare sat comanda sa stric 100 de nobili, imi ia o jumatate de ora...

treaba cu steagurile nu o cunosc... dar cu siguranta se poate modifica si acolo situatia...

PRO!
doar mie mi se pare ca ai postat aceeasi idee in 2 locuri diferite ?
 

DeletedUser

revenim la tema!

Mutarea Nobililor ca si cu Paladinul!

Ce ziceti?
 

DeletedUser45166

Nobil

Sunt de acord cu aceasta propunere deoarece unitatea despre care e vorba e costisitoare si nu reusim uneori sa ii avem recrutati in satele dorite asa repede cum am putea sa-i folosim daca ar putea fi trimisi...
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Eu sunt contra!
Nobili sunt cele mai importante unitati (dupa paladin) trebuie sa ganditi bine inainte sa-i faceti unde nu va trebuie

Dar sunt de acord cand vine vorba de o "decazarmare" ale acestor unitati
 

DeletedUser

mutarea nobililor

Sunt de acord cu aceasta propunere deoarece unitatea despre care e vorba e costisitoare si nu reusim uneori sa ii avem recrutati in satele dorite asa repede cum am putea sa-i folosim daca ar putea fi trimisi...
mi se pare corect sa fie asa:)
 

DeletedUser44459

Eu acum pe 40 trebuie sa sparg nobilul ca sa il pot muta si iar trebuie sa consum resurse (40k,50k,50k) si sa astept inca 1:57 sa se faca ceea ce ar insemna o zi ( fara farm )...

E o idee buna sper sa se ia in considerare. ;)
 

DeletedUser20436

Eu acum pe 40 trebuie sa sparg nobilul ca sa il pot muta si iar trebuie sa consum resurse (40k,50k,50k) si sa astept inca 1:57 sa se faca ceea ce ar insemna o zi ( fara farm )...

E o idee buna sper sa se ia in considerare. ;)

idee de nota 10 ,sper sa se aprobe
 

DeletedUser

Eu sunt contra!
Nobili sunt cele mai importante unitati (dupa paladin) trebuie sa ganditi bine inainte sa-i faceti unde nu va trebuie

Dar sunt de acord cand vine vorba de o "decazarmare" ale acestor unitati

banui ca nu ai jucat pana acuma cu mai mult de 1000 sate proprii... nu ma refer la lucrul ca ai preluat un cont... ma refer ca nu-mi pot imagina ca ai crescut un cont peste 1000 de sate si l-ai dus pana la capatul unei lumi/server... (Raspuns pe privat daca e nevoie...)

ok, iti dau dreptate ca trebuie sa gandesti bine unde faci nobilii... dar acuma citeste bine ce scriu si incearca sa intelegi...

1. sa zicem ca ai 100 de sate si vrei sa iei intr-o zona 10 sate la un organizat... cand zic organizat, atunci ma refer ca ataca mai multi jucatori si se iau sate simultan intr-un timp cat mai scurt...

2. acuma tu faci pentru 10 sate minim 40 pana 50 de nobili sa participii la organizat... de acord? sau m-ai pierdut deja? :))

3. vine organizatul, dai nobilii la secunda, spargeti adversarul si albastriti zona! SUPER, felicitari!

4. acuma acea zona s-a albastrit si tu ramai cu 30-40 de nobili intr-o zona albastra... cam nasol, nu?

5. acuma conducerea stabileste urmatorul organizat intr-o saptamana in alta zona... ce faci? strici nobilii pe sate proprii, sa-i refaci in zona noua... muti resursele pe satele noi sa faci acolo noi nobili... etc... cam nasol, nu? puteai farma in timpul asta, sau puteai iesii cu nevasta la un suc...

6. nu e vorba de a economisii resurse, mai mult e "timpul pierdut" in focus...


va aduc aminte celor care au trecut prin introducerea asistentului de farmare! cine mai zice azi ca a fost o prostie?

ca sa ma intelegeti, trebuie sa va ganditi la un cont cu mai mult de 100 de sate... e clar, ca la 2-3-20 de sate e aproape indiferent...

dar de aceea suntem aici, sa discutam :))

o seara buna!
 
Sus