Propunere: O lume noua

DeletedUser24788

s-a propus o lume pentru incepatori, atat

cand o sa se ceara cate o lume pentru fiecare-cele spuse de tine mai sus cu siguranta vor fi toti contra, sau 99%, poate se mai gaseste cate unul sa fie pro


O dupamiaza placuta tuturor !

pentru incepatori adica nu chiar pentru un jucator dar neah nu ma mai iau in gura cu tine ... iti respect parerea si astept ca si tu la randul tau sa o respecti pe a mea si gata
 

DeletedUser40272

iti respect parerea, dar intelege ca nu s-a propus cate o lume pt fiecare in parte: gay, domnisoare, doamne, sugari (la copii aia mici ma refer), baieti, mosnegi, barbati, smecheri, fraeri...etc.

si daca s-ar propune o lume pt. gay tot as fi pro, de ce sa nu joace doar ei, nu ma obliga nimeni sa intru daca nu-s gay:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39696

:) nu dar s-a propus o lume pentru Noob .. sa isi dezvolte capacitatea sa devana ''ExpertNoob''
 

DeletedUser

Eu unul as propune pentru toate lumile existente sa se introduca o setare in care, daca esti cucerit sa nu mai poti da inceput nou .Poate asa intr-un final s-ar putea inchide lumile mai repede si de ce nu , ar exista si un castigator.
 

DeletedUser24788

Eu unul as propune pentru toate lumile existente sa se introduca o setare in care, daca esti cucerit sa nu mai poti da inceput nou .Poate asa intr-un final s-ar putea inchide lumile mai repede si de ce nu , ar exista si un castigator.

m-ai spart:)))=))))) adica eu voi fi cucerit pe toate cele 25 de lumi ... ce fac? astept 3-4luni pana apare 26-le ca sa mai pot juca triburile?
 

DeletedUser

m-ai spart:)))=))))) adica eu voi fi cucerit pe toate cele 25 de lumi ... ce fac? astept 3-4luni pana apare 26-le ca sa mai pot juca triburile?

daca nu esti in stare sa te aperi si sa supravietuiesti , astepti . Eu unul mi-am spus parerea mea si daca vrei iti dau N argumente...iar o lume nu apare dupa 3,4 luni
 

DeletedUser24788

daca nu esti in stare sa te aperi si sa supravietuiesti , astepti . Eu unul mi-am spus parerea mea si daca vrei iti dau N argumente...iar o lume nu apare dupa 3,4 luni

mai "inteligentule" uimeste-ma

si ps: dupa cat timp apare o lume ma rog?
 

DeletedUser39696

o lume apare cam in 3 luni mi se pare ...... + ca nu poti sa iti faci un alt cont daca vrei sa nu iesi de pe lumea respectiva?
 

DeletedUser40272


adevarul e ca nu prea au de la cine invata daca intra doar noobi:)
mai grav e ca pe o lume noua multi sunt nobi care pe alte lumi (mai avansate) sunt experti, difera mult jocul in start, in primele saptamani conteaza mai mult cat de bine te descurci ca jucator, dupa 3-4 luni de zile poate juca orice noob, pentru ca tribul il poate blinda, in start nu prea poti blinda prea multi.

Am intalnit jucatori care imi dadeau peste nas cu tw-stats-ul cu conturi de milioane de puncte pe lumi avansate care in start erau noobi de noobi(acelasi nick) e greu sa treci de start daca nu cunosti jocul bine, nu esti activ, nu ai echipa buna...din cauza asta multi renunta pe lumea respectiva, chiar si la joc, cei incepatori (noi pe joc, sunt multi care nu cunosc jocul chiar de il joaca de 2-3 ani)
am incercat sa joc travian, cum mi s-a terminat protectia ma calarea unul cu 1000 si ceva cai, ce pofta de joc sa mai am?:)) cand nu am nici o sansa...dar nici nu mi-a placut, poate incercam pe o alta lume dar am lasat-o balta

de unde invata noobii pe o lume noua? majoritatea daca dau de un noob incep sa rada de el in loc sa-l ajute, daca e in stare

de aia a scazut triburile .ro, in opinia mea
 

DeletedUser

Prietene sa iti spun pe scurt . Nu vreau sa ma prinda 70 de ani pe triburile iar pe patul de moarte sa dau ca mostenire nepotilor mei contul dupa triburile ( nu de alta , dar ar fi bataie pe el , s-ar ajunge prin tribunale , destramarea familiei , etc :)) )
O lume apare c-am la 2 , hai sa zic 3 luni . Daca s-ar face aceasta setare cu siguranta ar aparea mai multe lumi, cred . Dar acum te intreb eu pe tine , ce farmec are pentru tine jocul daca esti inobilat si incepi din nou . Joc pe o L24 si am un sitter de 1 luna de zile la marginea harti , crede-ma ca am acolo 200 lanci si nu am intrat deloc pe cont insa nu am fost atacat deloc , deci cred ca daca ai intra pe o lume dupa o perioada de timp nu ai avea mari probleme in dezvoltare daca sti cat de cat jocul . Satisfactia cucerii mele a unui player este partiala, deoarece dupa o perioada ma reintalnesc din nou cu acel cont . Acest joc, este pentru cei buni , pentru cei care reusesc sa supravietuiasca , nu este pentru toata lumea
 

DeletedUser24788

Prietene sa iti spun pe scurt . Nu vreau sa ma prinda 70 de ani pe triburile iar pe patul de moarte sa dau ca mostenire nepotilor mei contul dupa triburile ( nu de alta , dar ar fi bataie pe el , s-ar ajunge prin tribunale , destramarea familiei , etc :)) )
O lume apare c-am la 2 , hai sa zic 3 luni . Daca s-ar face aceasta setare cu siguranta ar aparea mai multe lumi, cred . Dar acum te intreb eu pe tine , ce farmec are pentru tine jocul daca esti inobilat si incepi din nou . Joc pe o L24 si am un sitter de 1 luna de zile la marginea harti , crede-ma ca am acolo 200 lanci si nu am intrat deloc pe cont insa nu am fost atacat deloc , deci cred ca daca ai intra pe o lume dupa o perioada de timp nu ai avea mari probleme in dezvoltare daca sti cat de cat jocul . Satisfactia cucerii mele a unui player este partiala, deoarece dupa o perioada ma reintalnesc din nou cu acel cont . Acest joc, este pentru cei buni , pentru cei care reusesc sa supravietuiasca , nu este pentru toata lumea

ma deci tu vrei lumi cam 1 / saptamana gresec??? raman CONTRA nu m-ai convins deloc cu aceste 'marete argumente'

@john leguizamo bine punctat :D
 

DeletedUser

adevarul e ca nu prea au de la cine invata daca intra doar noobi:)
mai grav e ca pe o lume noua multi sunt nobi care pe alte lumi (mai avansate) sunt experti, difera mult jocul in start, in primele saptamani conteaza mai mult cat de bine te descurci ca jucator, dupa 3-4 luni de zile poate juca orice noob, pentru ca tribul il poate blinda, in start nu prea poti blinda prea multi.

Am intalnit jucatori care imi dadeau peste nas cu tw-stats-ul cu conturi de milioane de puncte pe lumi avansate care in start erau noobi de noobi(acelasi nick) e greu sa treci de start daca nu cunosti jocul bine, nu esti activ, nu ai echipa buna...din cauza asta multi renunta pe lumea respectiva, chiar si la joc, cei incepatori (noi pe joc, sunt multi care nu cunosc jocul chiar de il joaca de 2-3 ani)
am incercat sa joc travian, cum mi s-a terminat protectia ma calarea unul cu 1000 si ceva cai, ce pofta de joc sa mai am?:)) cand nu am nici o sansa...dar nici nu mi-a placut, poate incercam pe o alta lume dar am lasat-o balta

de unde invata noobii pe o lume noua? majoritatea daca dau de un noob incep sa rada de el in loc sa-l ajute, daca e in stare

de aia a scazut triburile .ro, in opinia mea


Mereu am spus si eu acelasi lucru , toti am fost necunoscatori si am invatat de la altii iar la randul nostru , ar trebui sa invatam si noi pe unii care chiar se merita sa ii inveti si care progreseaza repede
 

DeletedUser

De cat timp este lumea clasica si lumea 1 deschisa ? ca sincer nu stiu si nici nu mai stau sa caut .?
 

DeletedUser24788

De cat timp este lumea clasica si lumea 1 deschisa ? ca sincer nu stiu si nici nu mai stau sa caut .?

ma ... de ce vrei sa se inchida lumile?? eu de exemplu nu vreau ca L 5 sa se restarteze... am legat multe prietenii si imi va fi extrem de greu la sfarsit sa renunt la ele .. dar tu care bnuiesc ca esti genul de jucator care a ajuns la maxim 10 sate si se simte stapanul tuturor
 

DeletedUser

john , realitatea este cam cea prezentata de tine , multi dintre cei ce stiu cu ce se mananca jocul asta prefera sa se mandreasca ca au mai luat 2-3 sate de la noobi in loc sa ii ajute si sa ii sustina pentru ca pe o lume viitoare sa aiba adversari capabili . eu asta imi doresc , adversari capabili nu carora le iau satul in gluma .
uite un jucator luat de mine sub aripa anul asta in ianuarie , intr-o perioada in care el ataca cu lanci/cai si catapulte :(
http://ro.twstats.com/ro19/index.php?page=player&mode=conquers&id=1583688&type=gain&pn=-1
in afara satelor luate de la mine pe care i le dau eu intrucat ma retrag din zona respectiva eu zic ca are un tw super frumos .
de ce iti arat asta ? pentru ca pe lumile deschise recent au sanse de supravietuire reduse daca nu au zona 'calma' , daca nu au o aripa protectoare si nu vor cu tot dinadinsul sa invete . pentru ca il pot biciui tu zilnic daca de el nu se lipeste nimic ... nu ai ce ii face . atunci o lume cum am zis in postul acela cu niste tutoriale sau avertismente in caz de actiuni gresite bine puse la punct are mai multe sanse de ai ii face sa devina captivati de joc si impliciti ulterior i-ar ajuta sa creasca in calitate .
ok si propunerea mea are hibe si inca destule dar daca ar exista intentie si nu din partea noastra a jucatorilor ci din partea lui carmi si a adminilor solutii/setari in beneficiul noobilor s-ar gasi . din pacate insa nu tine de noi realizarea acesti lumi , cineva recomanda beta ca replica la propunerea mea cu restartul . cum ii poti cere unuia care nu stie ce este 1 paladin sa joace pe viteaza 3 ?

le :
l25 - Data de start 2011-05-31
l24 - Data de start 2011-02-28
l23 - Data de start 2010-12-07
l22 - Data de start 2010-09-29
l21 - Data de start 2010-07-14
http://help.triburile.ro/wiki/Lumi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Prietene joc triburile de ceva timp si crede-ma ca am depasit pe toate lumile unde am jocat 10 sate . Am legat si eu prieteni si poate unele foarte mari ...am fost in vizita la colegi din alte orase si au si venit la mine , deci nu cred ca asta este problema . Problema este ca daca setarile jocului iti permite crearea unui cont pe o anumita lume , ori de cate ori vrei , acea lume nu are si ea un sfarsit . Nu spun sa se restarteze lumea dar dupa o perioada sa se inchida si sa nu iti fie permisa reinceperea in cazul in care esti inobilat . Cu aceste setari ar fi o singura regula ca in toate luptele .... Supravietuiesti si castigi , cei buni raman cu capul sus , etc ....
 

DeletedUser24788

Prietene joc triburile de ceva timp si crede-ma ca am depasit pe toate lumile unde am jocat 10 sate . Am legat si eu prieteni si poate unele foarte mari ...am fost in vizita la colegi din alte orase si au si venit la mine , deci nu cred ca asta este problema . Problema este ca daca setarile jocului iti permite crearea unui cont pe o anumita lume , ori de cate ori vrei , acea lume nu are si ea un sfarsit . Nu spun sa se restarteze lumea dar dupa o perioada sa se inchida si sa nu iti fie permisa reinceperea in cazul in care esti inobilat . Cu aceste setari ar fi o singura regula ca in toate luptele .... Supravietuiesti si castigi , cei buni raman cu capul sus , etc ....

eu sunt contra... nu ai reusit sa ma convingi si inca astept argumentele tale
 

DeletedUser

Prietene joc triburile de ceva timp si crede-ma ca am depasit pe toate lumile unde am jocat 10 sate . Am legat si eu prieteni si poate unele foarte mari ...am fost in vizita la colegi din alte orase si au si venit la mine , deci nu cred ca asta este problema . Problema este ca daca setarile jocului iti permite crearea unui cont pe o anumita lume , ori de cate ori vrei , acea lume nu are si ea un sfarsit . Nu spun sa se restarteze lumea dar dupa o perioada sa se inchida si sa nu iti fie permisa reinceperea in cazul in care esti inobilat . Cu aceste setari ar fi o singura regula ca in toate luptele .... Supravietuiesti si castigi , cei buni raman cu capul sus , etc ....

de aia se inchid lumile la inscriere ...
 

DeletedUser

eu sunt contra... nu ai reusit sa ma convingi si inca astept argumentele tale

Unu la mana , in orice batalie, lupta cum vrei tu sa o iei trebuie sa existe un singur castigator,ceea ce in acest moment pe triburile.ro nu gasesti acest lucru doar prin simplul fapt ca tu poti reincepe ori de cate ori esti inobilat .
Am multi prieteni care joaca travian, un joc aproape indentic cu triburile insa de cate ori le-am facut propunerea de a juca triburile m-au refuzat doar pentru ca triburile nu au un sfarsit. Inca odata intrb de cand este L1 deschisa ?
 
Sus