Propunere: O lume noua

DeletedUser40272

in primul rand conducatorii de triburi gresesc ca nu recruteaza incepatori, care chiar au pofta de joc si sunt activi.
a luat unul sat pe l25 de 44 puncte, ce au facut expertii? au inceput sa rada de el, implicit de tribul din care face parte, nu tot noi gresim prin toate astea?

multi dintre cei ce stiu cu ce se mananca jocul asta prefera sa se mandreasca ca au mai luat 2-3 sate de la noobi in loc sa ii ajute si sa ii sustina pentru ca pe o lume viitoare sa aiba adversari capabili . eu asta imi doresc , adversari capabili nu carora le iau satul in gluma .

probabil ai dreptate, eu nu gandesc asa...nu ai cum sa ataci doar experti in start pentru ca nu-i gasesti pe harta decat la distante destul de mari, sa ajungi la ei ai nevoie si de niste sate de deff, daca iei un sat incerci sa-l si pastrezi, daca nu le ai apropiate iti vine greu, si eu imi doresc adversari pe masura, dar nu e vina mea ca nu sunt langa mine.

CEI CARE CONDUC TRIBURI AR TREBUI SA SE GANDEASCA MAI MULT CAND REFUZA SA ACCEPTE SI 10-20 INCEPATORI IN TRIB, SA AIBA DE UNDE INVATA, CHIAR SI SPRIJINUL CU TRUPE PANA INCEP SA SE DESCURCE SINGURI
IAR GRESESC, CEI CE RAD DE CEI CE RECRUTEAZA SI NOOBI, AI RAS O DATA, A 2-A DATA NU ITI MAI DA OCAZIA SA RAZI DE EL...SI UITE UNDE SE AJUNGE.

asta ar trebui sa o citeasca multi conducatori de triburi bunisoare daca mai vor sa joace triburile pe .ro...eu unul nu mai joc din placerea de a juca, joc pentru prieteni.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

L1 deschisa pe Data de start 02.03.07 ...deci stai atata timp sa se inchida o lume ? sunt deja 4 ani din viata pierduti si inca atatia sau poate mai multi pana s-ar alege un castigator , daca se ajunge acolo...Cred ca nimeni nu ar sta atata timp sa piarda pe un joc, mai ales ca dupa 1 an ,2 jocul devine monoton prin prizma faptului ca este o mare albastra peste tot
 

DeletedUser

axtrek , in romanii vs turcii castigator a fost stefan cel mari ori au fost toti romanii ? fiind conducatorul moldovei istoria e plina de fraze de genul 'stefanel i-a invins pe turci' dar nu a facut-o singur . sa fie 1 singur castigator este ilogic
cat despre timpul necesar inchiderii unei lumi pe triburile intradevar este prea mare
 

DeletedUser

in primul rand conducatorii de triburi gresesc ca nu recruteaza incepatori, care chiar au pofta de joc si sunt activi.
a luat unul sat pe l25 de 44 puncte, ce au facut expertii? au inceput sa rada de el, implicit de tribul din care face parte, nu tot noi gresim prin toate astea?

Am fost un mic lider de trib pe L21, dar cu alt nick. Chiar nu sunt un jucator bun, nici nu am mult timp pe care sa-l pot dedica triburilor, joc ca sa-mi mananc putinul timp...
In fine, chestia e ca acolo, pe L21 am luat un incepator in trib... Da' incepator... Nu stia nimic, facea sate mixte, nu stia care-s trupele de atac in afara de topoare, catapulte si berbeci si numai cu aia ataca. Si stiu ca era deosebit de activ, apropape 19/24, fara sa exagerez... Ataca omu' ala cu trupe mixte, da' lua sate cu tona. Nu stia ce-i aia aparare, eu ii dadeam sprijin mereu. Da' daca il ataca cineva, dadea atacuri pe ala pana il baga in draci si-l facea sa dea inceput nou. Treptat l-am invatat pe asta si trupele la ce se folosesc, cum e cu TGV-u' de nobili, ce stie Twstats-u' si ce mai stiam eu... Dupa asta, pot spune ca a fost inima tribului, avea o gramada de sate si milioane la inamici invinsi, pe cand eu frecam menta cu 10 sate mici, si sincer, daca mai gaseam inca 5 oameni ca el, iar eu aveam timp sa ii coordonez putin, am fi rupt zona respectiva... Un incepator nu e neaparat prost.
Acum vad ca nu mai joaca triburi... Dar daca nu-l lasam balta acolo(a facut bum calculatoru') si am fi avut succes cu tribul cred ca ar fi ajuns un mare jucator, si asta fara macar un an de experienta.
 

DeletedUser39696

Unu la mana , in orice batalie, lupta cum vrei tu sa o iei trebuie sa existe un singur castigator,ceea ce in acest moment pe triburile.ro nu gasesti acest lucru doar prin simplul fapt ca tu poti reincepe ori de cate ori esti inobilat .
Am multi prieteni care joaca travian, un joc aproape indentic cu triburile insa de cate ori le-am facut propunerea de a juca triburile m-au refuzat doar pentru ca triburile nu au un sfarsit. Inca odata intrb de cand este L1 deschisa ?

de vreo 4 ani si 2-3 luni daca nu gresesc ........
 

DeletedUser39627

corectie

Contra... daca asa numitii de voi 'noobi' intra pe o lume de asta nu fac nimic. Nu invata sa atace , sa se apere , sa dea la recuperare deci va fi tot la fel de "inutil" pe o lume normala ;)

MARE NEATENTIE! Cam aici :
- jucatorul x ataca pe jucatorul y, dar fara sa-l cucereasca, chiar daca a trimis si nobili
-jucatorul z cucereste sau ataca satul de barbari
 

DeletedUser24788

MARE NEATENTIE! Cam aici :
- jucatorul x ataca pe jucatorul y, dar fara sa-l cucereasca, chiar daca a trimis si nobili
-jucatorul z cucereste sau ataca satul de barbari

daca e la fel gandeste-te vei fi tinut ca ferma vei fi curatat si vei da restart :)) si mai napsa, ar fi ca o lume in care doar ataci jucatori fara sa ii innobilezi CONTRA CONTRA CONTRA CONTRAAAA
 

DeletedUser39627

Uite cum facem ca sa fie mai usor si pentru moderatori si pentru noi: Postati PRO sau CONTRA prin Quick Reply, si fara semnatura, ca sa se vada clar. Nu adaugati nimic. Incep eu.
 

DeletedUser

in primul rand conducatorii de triburi gresesc ca nu recruteaza incepatori, care chiar au pofta de joc si sunt activi.
a luat unul sat pe l25 de 44 puncte, ce au facut expertii? au inceput sa rada de el, implicit de tribul din care face parte, nu tot noi gresim prin toate astea?



probabil ai dreptate, eu nu gandesc asa...nu ai cum sa ataci doar experti in start pentru ca nu-i gasesti pe harta decat la distante destul de mari, sa ajungi la ei ai nevoie si de niste sate de deff, daca iei un sat incerci sa-l si pastrezi, daca nu le ai apropiate iti vine greu, si eu imi doresc adversari pe masura, dar nu e vina mea ca nu sunt langa mine.

CEI CARE CONDUC TRIBURI AR TREBUI SA SE GANDEASCA MAI MULT CAND REFUZA SA ACCEPTE SI 10-20 INCEPATORI IN TRIB, SA AIBA DE UNDE INVATA, CHIAR SI SPRIJINUL CU TRUPE PANA INCEP SA SE DESCURCE SINGURI
IAR GRESESC, CEI CE RAD DE CEI CE RECRUTEAZA SI NOOBI, AI RAS O DATA, A 2-A DATA NU ITI MAI DA OCAZIA SA RAZI DE EL...SI UITE UNDE SE AJUNGE.

asta ar trebui sa o citeasca multi conducatori de triburi bunisoare daca mai vor sa joace triburile pe .ro...eu unul nu mai joc din placerea de a juca, joc pentru prieteni.

Nu e chiar asa. Pot spune cu sinceritate si o mandrie infantila ca sunt un noob. Nu joc de foarte mult timp acest joc dar de fiecare data am reusit sa invat cate ceva, si nu mi-a parut rau niciodata ca am jucat pe o lume si am fost cucerit. Orice experienta in joc e oarecum benefica, chiar si cele negative. Daca esti sincer si vorbesti frumos cu oamenii nu au cum sa te refuze, poate doar sa profite si sa isi bata joc de tine, apoi sa te puna la mesaje amuzante pe extern, in cel mai rau caz. Mi se pare cea mai stupida propunere, daca stai sa analizezi chiar si tie ti se pare o tampenie, dar la prima vedere suna bine....eu ca noob, nu as juca pe o astfel de lume "moarta", pentru ca nu as invata nimic si mai rau as pierde timpul....
 

DeletedUser24788

the alphabet de ce ai sters topicul in care iti dadeai singur pro ma rog?
 

DeletedUser39627

Pro la ideea mea? Ha, radeam nitel de voi. Haide, pana acum ar fi... un scor de 4-3 (PRO-CONTRA)
 

DeletedUser39627

Contra clar.....nu inveti sa joci daca te lupti cu barbarele....nu cred ca te-ai gandit prea mult la propunerea asta

pro . dar daca nu poti innobila jucatori logic ca nici nu ii poti ataca si atunci ar fi super tare ca barbarii sa te poata ataca/innobila la randul lor . dupa fapta si rasplata .

inchideti tampenia asta ca ma iau dupa el si mai spun si eu altele si mai mari

si eu sunt pro, chiar de nu m-as inscrie pe o lume ca aceasta, dar ar juca mai mult timp si cei "incepatori"...sa intri pe o lume ca l25 unde se fac 3-5 triburi mai bunisoare, pentru ca majoritatea se cunosc de pe alte lumi, iar incepatorii chiar nu au nici o sansa, cele 3-5 triburi nu recruteaza incepatori, decat din greseala...ce sanse au jucatorii noi pe o lume ca l25 spre exemplu?

lasati-i si pe ei sa joace, de ce nu? nu te obliga nimeni sa intri daca nu iti plac setarile, cum a zis cel ce a deschis tema, "NoobWorld"...daca nu esti noob ar trebui sa nu intri pe o lume ca aceasta, dar sa fii contra nu vad rostul

intr-un fel ai si tu dreptate ;)





..... mie greu sa zic dar ... pro :confused:

Contra... daca asa numitii de voi 'noobi' intra pe o lume de asta nu fac nimic. Nu invata sa atace , sa se apere , sa dea la recuperare deci va fi tot la fel de "inutil" pe o lume normala ;)




Numarati singur cate pro si cate contra ca trb sa ies pa.
 
Sus