Propunere Paladin

  • Autor subiect DeletedUser11275
  • Data de început

DeletedUser11275

Ce ati zice daca paladinul nostru frumos ar avea capacitatea de a strange sate de atac, respectiv de aparare sub "comanda" sa, apoi sa poata ataca sau sprijini dupa caz?
Ex: Ai paladinul in satul x ( satul in care este mutat), sa ai optiunea de "strange armata", astfel oriunde se deplaseaza paladinul se va deplasa si armata respectiva impreuna cu el.In functie de nivelul paladinului poti debloca sloturi aditionale la numarul de sate din care poate strange armata.Pleci din satul x ( sat de atac) prin "muta paladinul" spre satul y, ajuns acolo iar click "strange armata" mergi mai departe.Astel poti strange o adevarata armata care sa loveasca intr-un singur punct, lucru care cred eu ca ar fi benefic si pentru un atacator, dar si pentru un aparator.Ganditi-va la blindaje masive unde este nevoie de zeci de atacuri doar sa zgarii un zid, sau de un sat unde esti slab aparat si ai nevoie de trupe multe.Eu cred ca ar fi ceva nou si destul de util.As mai adauga ca aceasta armata care ar fi la "comanda" paladinului nu poate contine nobil si s-ar deplasa cu viteza celei mai lente unitati atat in atac cat si in sprijin.
Astept comentarii sau completari!
 
Sus