Propunere pentru lumile inaintate

  • Autor subiect DeletedUser11275
  • Data de început

DeletedUser11275

Nu vreau sa va plictisesc dar vin cu o mica propunere in fata administratorilor

Referitor la paladin, este total depasit de situatia, faza cu un paladin pe cont mi se pare ceva ce nu te mai ajuta cu nimic cand esti foarte mare de aceea propun urmatoarea chestie..

fiecare sat sa aiba cate un paladin, care sa nu gaseasca arme ci pur si simplu sa iti dea un bonus de 3-5% la moral, iar paladinul care gaseste arme sa fie doar pe primul sat al jucatorului si sa se comporte ca joker, daca satul principal al jucatorului a fost cucerit acesta isi poate alege un nou sat principal unde sa isi creeze "generalul" adik paladinul ce gaseste arme..mi se pare o idee buna

bafta
 

DeletedUser

si eu contra ... motive..?
1.ce folos daca eu am deja moral 100% pe dusman
2. intr-o lume dezvoltata cu 100k lancii/spade/arcuri + cativa mii de grei poti sa iti dea bonus dublu la atac ca prea multe pierderi tot nu ii faci
 

DeletedUser15145

si eu contra ... motive..?
1.ce folos daca eu am deja moral 100% pe dusman
2. intr-o lume dezvoltata cu 100k lancii/spade/arcuri + cativa mii de grei poti sa iti dea bonus dublu la atac ca prea multe pierderi tot nu ii faci

si daca mii trimit sprijin pe toti :))))))
 

DeletedUser11275

si daca mii trimit sprijin pe toti :))))))

cam asta e si iddea ca poti beneficia de o unitate foarte puternica in timp relativ scurt care sa se descurce mai bine in aparare, iar trupele satelor pot ajunge mai repede in sprijin
 

DeletedUser

e o idee buna dar sa se poata gasi si arme pentru fiecare paladin. fiecare sat cu camera sa de arme si cu propilul paladin cu care sa nu poti sprijini.
 

DeletedUser11275

asta ar simplifica si mai mult.jocul..sa zicem ca paladinul din fiecare sat reprezinta eroul acelui sat iar in satul principal exista generalul armatelor care poate gasi arme..ceilalti nu pot gasi arme si ajuta doar la moral , s=-ar putea calcula un timp de trimitere al sprijinului astfel incat paladinul unui sat s anu influenteze timpul trupelor ci doar generalul sa poata face asta...chestia este ca daca ai 400 de sate iti poti strange 400 de paladini in aparare ar fi ceva foarte tare si ar ajuta mult..ganditi-va la zonele de conflict ale lumilor..intr-un trib cu 100 de membrii si peste 5 mii de sate..rezulta peste 5 mii de paladini care ar putea apara mai bine zonele de conflict
 

DeletedUser

ar fi bine dar nu cred ca lamine sau carmi ar implementa acest lucru. repet e o propunere excelenta.
 

DeletedUser8144

Lumea 17 sa aiba numa 4 continente :) Sa fie un macel bun si scurt :) in maxim 1-2 ani sa fie gata jocul :) Si viteza sa fie 0.5 la ambele :)
 

DeletedUser5809

ar fi bine dar nu cred ca lamine sau carmi ar implementa acest lucru. repet e o propunere excelenta.

Nu depinde de lamine sau carmi aceste lucruri,ci de cei din germania.Orice upgrade e facut de ei si implementat pe servere,administratorii au doar grija de bunul mers al serverelor si raporteaza la ei erorile care nu se pot rezolva de aici.
Oricum,chestia cu paladinii nu se va intampla niciodata,mai mult ca sigur.

Dar imi place ideea cu o lume numai cu 4 continente,sau ma rog,poate mai multe un pic,dar o idee super,sincer.
 

DeletedUser11275

banuiam ca nu adminii sau cei din conducerea serverelor romanesti nu au puterea sa faca asa ceva..oricum e bine de trimis un mail la nemti, poate asa or sa mai schimbe si ei cate ceva in joc, la nivel de trupe sau la orice altceva

ar fi fost marfa o lume cu ere, cu upgrade-uri mai multe la cladiri in functie de ere..dar e aproape imposibil
 
Sus