Propunere pentru nobili

DeletedUser

Vin si eu cu o propunere, posibil sa se fi discutat inainte dar nu am stat sa caut.
Ca sa nu ne chinuim cateodata cu locuri in ferma sau sa trebuiasca sa omoram nobilii sa existe posibilitatea ca acestia sa fie decazarmati.
 

DeletedUser

Exista situatia cand nu ai ce farma, cand nu ai destui nobili, cand ai 7-8 nobili in total si poate vrei sa ii muti din alte zone. Exista multe situatii.
 

DeletedUser

indiferent de situatie eliberezi loc in ferma sau disponibilizezi nobilii pentru alte sate mult mai rapid daca omori 1 nobil ( sau mai multi ) pe un sat apropiat ( 35 , 49 minute , 1.10 ore ) . pe server 2 nobilul se recuteaza in 1.34 ore , mai mult timp decat daca il omori pe un sat alaturat .
 

DeletedUser

ar fi super! asa ceva...

cine voteaza contra, n-a jucat cu cont de peszte 1000 de sate...

cand am 100 de sate cu cate un nobil, distrug nobilii in 2 minute maxim, daca ar exista un buton de autokill... sa dau de pe fiecare sat comanda sa stric 100 de nobili, imi ia o jumatate de ora...

treaba cu steagurile nu o cunosc... dar cu siguranta se poate modifica si acolo situatia...

PRO!
 

DeletedUser39777

Autokill? Unde te crezi, la Counter-Strike? Vreti sa se automatizeze totul, oricat de multe implementari s-ar face, tot ati mai vrea altele. Pana la urma, o sa se ajunga sa intri doar sa dai click pe un buton care va ataca satele rezervate la secunda, va face splituri, etc.

Contra!
 

DeletedUser

Contra. Asta ar fi o fabrica de steaguri
se pot elimina steagurile date ca rasplata pentru recrutarea unui nobil . mi se pare aiurea sa renunti la resursele necesare pentru un nobil ca sa obtii un steag care de multe ori nu-ti va folosi decat poate pentru upgrade
ar fi super! asa ceva...

cine voteaza contra, n-a jucat cu cont de peszte 1000 de sate...

cand am 100 de sate cu cate un nobil, distrug nobilii in 2 minute maxim, daca ar exista un buton de autokill... sa dau de pe fiecare sat comanda sa stric 100 de nobili, imi ia o jumatate de ora...

treaba cu steagurile nu o cunosc... dar cu siguranta se poate modifica si acolo situatia...

PRO!
decazarmarea in masa exista deja dar nu se aplica nobililor . timpul necesar decazarmarii este mai redus decat recrutarea insa decazarmare instanta nu cred ca va fi introdusa vreodata .
 
Sus