propunere resurse

DeletedUser

Propunerea mea este urmatoarea: cand dai un atac asupra unui sat sa o optiune in care sa alegi lemn argila fier sau toate 3.Cu aceasta optiune trupele tale se vor concentra pe resursa selectata (vor lua numai din acea resursa).Daca satul nu are destula materie prima trupele vor lua din restul .

Avantaje: Cu aceasta optiune nu va mai trebuii sa dai multe atacuri pentru fier argila sau lemn.
 

DeletedUser

asta da propunere...
ca la magazin cand te duci sa cumperi un costum , ala iti vinde numai manecile si cracii la pantaloni
 

pirates406

member
Scor reacție
0
lol... da... stupida propunere...

daca s-ar aplica chestia asta; jocul nu s-ar mai chema triburile... :))
 

DeletedUser

Eu as spune mai degraba ca la croitor, poti sa iti faci costumul pe marimea ta;)
 

DeletedUser

Corect. Sustin, daca nu o propunea Gh0s7d4n, eram de gand sa o fac eu. Da acord in totalitate. Adica daca ai de gand sa iei lemn sa nu vi acasa cu argila. Nu inteleg de ce nu sunt unii de acord
 

DeletedUser

Corect. Sustin, daca nu o propunea Gh0s7d4n, eram de gand sa o fac eu. Da acord in totalitate. Adica daca ai de gand sa iei lemn sa nu vi acasa cu argila. Nu inteleg de ce nu sunt unii de acord

pentru ca daca ai plecat la furat furi ce gasesti nu biciclete rosii ca-s mai frumoase ca alea verzi
 

DeletedUser

@Chevyx: Daca intri prin efractiw in casa vecinului, iei tot ce iti place si tot ce ai nevoie, de ce sa nu faci asta pana la urma....
Adica daca stii ca ai nevoie de lemn si in satul x se gaseste din plin asa ceva, de ce sa nu iei lemn si sa iei altceva?
 

DeletedUser

man ... revin . cand te duci la vecinul sa furi nu furi doar televizorul pentru ca al tau este stricat sau al lui are diagonala mai mare . furi si televizorul si combina audio si fierul de calcat si........pana mea , bricheta ca-i anti vant a lui , i-ai fura si amanta sau nevasta daca ai putea samd . tu vrei sa spui ca intri in casa vecinului si furi doar un obiect ?
 

DeletedUser6558

De fapt, ideea e buna. E binestiut ca la inceputul lumii mori dupa lemn, si apoi dupa fier. Ar schimba in bine chestiile astea. Ai putea sa ignori magazia si sa faci in loc lancieri, de exemplu. Oricum, mai multe optiuni nu strica niciodata.
 

DeletedUser

@Chevyx: Daca tu ai nevoie de bani si ti-e jena sa cersesti, si te teleportezi in casa vecinului, atunci evident ca mai intai cauti bani si iei cat mai multi, daca nu are destui, iei si altceva.... dar daca tu ai nevoie de x lei, iei frate x lei si daca n-are destui ii mai iei si sotia, si amanta si ce mai vroiai tu....
 

DeletedUser

pai eu plec in primul rand dupa amanta lui ca de a mea=s satul :))

k , sa zicem ca se aproba cererea ta . bun . tu furi tot lemnul din sat iar x care vrea sa ia din toate ? sau care si el vrea lemn ?
 

DeletedUser

Daca nu gasesti destul lemn sau nu gasesti de loc, iei argila si fier...iar daca unul vrea sa ia din toate, si daca nu gaseste, sa zicem, lemn destul, ia lemn cat poate si argila si fier ia in cantitati egale.
 

DeletedUser17342

lasati furatu :)) nu v-a zis nimeni ca satele de barbari isi dezvolta cladirile diferit? vrei lemn, ataci pe ala cu mina de lemn mai mare, si tot asa. vrei sat de barbari cu mina de lemn maxim, ti-l 'faci' tu
 
Sus