Propunere Setari L91

Scor reacție
0
Cum spuneai ?
Momentan nu am anuntat oficial lumea, e un thread de propuneri din ce stiam eu.
Am o intrebare,atunci lumile clasice de ce mai sunt daca pentru lumile normale se cer setari fara depozit?
Bine avand in vedere ca pe ultima lume clasica care era normal sa fie fara depozit este chiar invers ne asteptam si la o lume normala fara depozit,fara curatare si ar putea sa fie chiar si fara farm sa fie tacâmul complet.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Noi cerem, ca se aproba sau nu e alta poveste.
De ultima clasica am aflat cu 4 zile inainte sa o anunt...deh, a fost o surpriza ( neplacuta ) pentru toti de pe toate marketurile, nu doar pt mine si noi.
Vedem, gasim o cale de mijloc si cu 91 asta sau cu ce mai urmeaza.

Singura unde avem libertate deplina e speciala, o lume care paradoxal, nu este asa populata de cei care cer continuu lumi fara premium.
 

stou

member
Scor reacție
0
Raka pe langa ce sa cerut ai scos si curatarea ai cerut scoaterea si a depozitului premium ai marit sprijinul doar in trib la 45 de zile ai marit de la 48h la 72 h Am specificat macar cu farm progresiv daca nu se poate cu farm normal
Acuma ce rost mai au specialele si lumele clasice ?
Ca nu se inghesiue nici drq acolo daca e sa fie bagate pe lume o lume normala
oare ce o sa se intample dupa voi ?
Acum serios vorbind sunt putine lumi unde se arata un interes mai ridicat din partea mai multor triburi acesta este una dintre ele chiar daca ne mai balacarim intre noi jucatorii(taberele) dar asta arata dorintza de a juca nu e nevoie sa faceti experimente de joc fix pe aceste lumi ca nu mai intra nimeni sa joace pe astfel de setari .
Stiti voi mai bine ce aveti de facut raka o zi buna
 
Scor reacție
0
Farm limitat si fara curățare in conditiile in care nu exista depozit mi se pare o prostie.

Sunt de acord cu o lume fara depozit in conditiile in care farm-ul si curatarea raman la liber.

Altfel mi se pare ca setarile astea limiteaza jucatorii activi. Cum pot evolua jucatorii activi cu o astfel de configuratie a serverului?

Asa nu ar fi necesar decat sa facem farm-ul pe zi si bagam tare in minaj ... in rest nani bun, mai intram a doua zi :))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Cred ca am specificat destul de clar - cu depozit si/ fara curatare, sau fara depozit si/fara curatare.
Dar, repet...este topic de discutii si propuneri. Eu am venit cu o propunere, ca si voi.

Am specificat doar :

- Farm limitat si cu/fara curatare ( lamurim in cateva zile acest aspect ).
Ar mai fi si posibilitatea de blocare triburi pentru 14-21 zile, dar trebuie sa ma lamuresc cum e cu preregs, daca se tine cont de la momentul prereg sau de la inceperea efectiva a lumii. Daca e ciudata, trecem peste.


Nu am zis nicaieri ca sunt setari definitive, daca nu am trecut in dreptul fiecareia "daca".
 
Scor reacție
0
Cred ca am specificat destul de clar - cu depozit si/ fara curatare, sau fara depozit si/fara curatare.
Dar, repet...este topic de discutii si propuneri. Eu am venit cu o propunere, ca si voi.

Am specificat doar :

- Farm limitat si cu/fara curatare ( lamurim in cateva zile acest aspect ).
Ar mai fi si posibilitatea de blocare triburi pentru 14-21 zile, dar trebuie sa ma lamuresc cum e cu preregs, daca se tine cont de la momentul prereg sau de la inceperea efectiva a lumii. Daca e ciudata, trecem peste.


Nu am zis nicaieri ca sunt setari definitive, daca nu am trecut in dreptul fiecareia "daca".

Eu nu inteleg mai sus ai zis:

Poate scoatem depozitul pe lumea asta, vedem in cateva zile.
Daca printr-o minune ne aproba fara depozit....lasam fara curatare, daca nu, o bag.

Acum spui ca cu depozit si fara curatare sau fara depozit fara curatare.
 
Scor reacție
0
Eu nu inteleg mai sus ai zis:



Acum spui ca cu depozit si fara curatare sau fara depozit fara curatare.
@Rakanishu am o curiozitate, daca se poate baga limita la farm, oare nu se poate baga si limita la depozit? , eu cred ca o lume cu farm, curatare , si o limita setata pe depozit ar prinde f bine..exact cum spune toata lumea, s ar face o diferenta intre juc activi si cei inactivi.

Cu restul setarilor eu unul sunt de acord( 45 zile restrictie sprijin si vizita in trib , inclusig cu 3 zile restrictie de la intrare) insa o lume fara depozit ar trebui sa aibe atat farm cat si curatare, iar o lume cu depozit premium limita de farm pare ok desi e cu 2 taisuri( intr un fel ii avantajeaza pe cei cu pp mult) iar curatarea trebuie obligatoriu.
 

Deleted User - 743756583

Baga lume normala cu depozit, farm si curatare, oricum e inutil sa multumesti pe toti, asa suntem noi neam prost sa ne contrazicem pe orice inseamna nou!
Se anunta o lume foarte interesanta, nu are rost sa strici toata configuratia lumii normale, uite aici o poza dupa lumea clasica, aici a fost lume cu 2 sate si depozit activat, acum pe lume normala vrei sa dai jocul peste cap ca ti-au propus xyz, vreti lucruri noi, intrati pe speciala !
 

stou

member
Scor reacție
0
Prostii mai mari nu am auzit da cand se fura curent se fura grav
Fara depozit premiu pe naiba se echilibreaza harta atata timp cat sunt eventurile ca cei ce au pp uri vor baga acolo si vor lua bonusuri parca ati inceput de ieri joaca
Iar pt inceputul de lume 20 25 k pp nu are nimeni scuza sa nu le aiba ca sa bage sa isi dezvolte satul fara sa bage bani
Daca nu le ai insemna ca ori esti prea lenes si inactiv sa intri pe alte lumi la pp iri
Ori intri pe toate lumile sanchi sa joci serios poate poate prinzi vreun atibild
Farm si curatare la liber ( am spus cu farm progreziv daca era vreo setare impusa de inno ) Farmul a fost dintodeauna un aspect al jocului de la prima lume
Fara farm si curatare sau cu limite tot conturile asa zise cu pp uri sunt avantajate ,dai din buza daca nu ai suficiente pp uri
30 de zile cu deff doar in trib e mai mult decat suficient ce e peste nu mai are deaface cu suportii ci cu aliantele asa ca lasati o moarta cu 45 de zile nare rost
Un trib pe o lume normala trebuie sa poata fi parasit
2 zile sa nu poti trimite deff mai milt decat suficient
Bonusul de la 00 la 08 40% DIN JUCATORI SUNT DIN DIASPORA nu poti baga mai devreme de 08, ora care pt unii e 06 dimineatza
SUNT LUMI NORMALE ezista speciale pt setari noi si ciudate dar nu intra nimeni oare de ce ?
Jucatori ce se lasa din cauza depozitului vrajeala ieftina (prea rapid jocul pt ei ) ca nu au fugit sa joace speciale doar o arnca ca motiv gen intemeiat de ce nu mai joaca
Aviz amatorilor ce invoca Vechile lumi ce erau fara depozit premium diferentza se facea prin FARM SI SUPORTI iar mai recent si SCRIPTURI
Iar cand spun suporti pe primele lumi cei de acum sunt pantaloni scurti
Asa ca lasati cerintelele prostesti si sa se bage niste setari decente fara prea multe idei de speciale si lumi clasice ca sunt din 2 in doua lumi speciale se poate juca linistiti acolo
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Sa inteleg deci ca exista un consens la limitarile la sprijin pe 30 de zile si la 2 zile de la aderare. S-a marcat, de asta exista dezbaterile si propunerile.

Ca sa se inteleaga mai bine ca poate m-am exprimat si eu ambiguu... depozitul va fi activ ( acestea sunt impunerile pentru lumi normale la noi, doar DE si PL parca au deschideri simultate de lumi - 1 cu premium si 1 fara ).

Avem 2 variante pentru farm/curatare :"

1. Farm normal / fara curatare
2. Farm limitat / curatare activa
 

Mihaitza84

member
Scor reacție
0
Sa inteleg deci ca exista un consens la limitarile la sprijin pe 30 de zile si la 2 zile de la aderare. S-a marcat, de asta exista dezbaterile si propunerile.

Ca sa se inteleaga mai bine ca poate m-am exprimat si eu ambiguu... depozitul va fi activ ( acestea sunt impunerile pentru lumi normale la noi, doar DE si PL parca au deschideri simultate de lumi - 1 cu premium si 1 fara ).

Avem 2 variante pentru farm/curatare :"

1. Farm normal / fara curatare
2. Farm limitat / curatare activa

A doua propunere e ok, farm limitat si curatare activa.
 

Donryf46

member
Scor reacție
0
Ce ne mai place sa ne faultam singuri,sa propunem anumite restrictii ...Dece va place sa va complicati existenta, va place sa jucati sub anumite limite? Dece lume de lume vin noi reguli,noi restrictii de parca suntem prea multi jucatori si hai sa vedem cum facem sa-i mai triem putin..Lasati prostiile si nu mai impuneti atatea restrictii ,cine vrea sa joace joaca in orice conditii dar sa ne batem cuie in tapla singuri sau sa acceptam raul mai putin rau propus de rakanisu mi se pare sincer va zic o prostie...Cui ii place jocul o sa joace in orice conditii cum am zis mai sus dar lasati jocul sa fie placut ,nu-l mai restrictionati atat de parca am fi inainte de 1989 cand erai restrictionat in tot si toate..spor celor care vor juca acest joc .
 
Ultima editare:
Sus