Propunere setari L93

Scor reacție
0
Si pe viteza 0.1 si pe viteza 100 cine sta 20 de ore pe zi are avantaj vs. log-in la 8 ore. :) Mai mic sau mai mare.

Setarile sunt proaste nu din cauza vitezei, lumile lente sunt lumi lente si se accepta, nu toti vor viteze mari si e de inteles. Dar cu restul setarile ce au avut?
Avem Biserica + Turn de veghe + Paladin (cu skilluri) + Gap 200ms + No Barbs 30d

Acum in maretia ta de jucator, cum vezi tu o lume asa, nu ti se pare cam plictisitoare? Cat se mai poate favoriza apararea, mai e vreo setare de pus pentru ei (poate doar mema cu randomize landing time).


Ce inseamna pentru tine "hardcore" ? :) Ca pana si speciala a ajuns special-meme. ^_^ Acum toate lumile sunt "soft" :D

Intr-adevar turnul ala si gap-ul de 200 ms nu sunt tocmai pe placul meu, dar nici nu pot sa zic ca mi se par o tragedie. Chiar daca sunt departe de a fi un jucator defensiv sau genul de jucator care sa incurajeze jocul defensiv. Pot sa ii inteleg pe altii si imi face cea mai mare placere sa toc un trib testoasa organizat de organizat pana pana nu mai are cu ce sa se apere... :))


Plictisitoare? Farmul se face la fel, curatarea la fel, placerea jocului e aceeasi. Singura diferenta e ca nu sunt nevoit sa pierd zile pe organizare si nopti pe actiuni comune in fiecare saptamana, ci la 3-4 saptamani. Asta e de fapt cel mai mare avantaj pentru mine, ma bucur si de joc si de viata :)
 

Marmo

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Intr-adevar turnul ala si gap-ul de 200 ms nu sunt tocmai pe placul meu, dar nici nu pot sa zic ca mi se par o tragedie. Chiar daca sunt departe de a fi un jucator defensiv sau genul de jucator care sa incurajeze jocul defensiv. Pot sa ii inteleg pe altii si imi face cea mai mare placere sa toc un trib testoasa organizat de organizat pana pana nu mai are cu ce sa se apere... :))


Plictisitoare? Farmul se face la fel, curatarea la fel, placerea jocului e aceeasi. Singura diferenta e ca nu sunt nevoit sa pierd zile pe organizare si nopti pe actiuni comune in fiecare saptamana, ci la 3-4 saptamani. Asta e de fapt cel mai mare avantaj pentru mine, ma bucur si de joc si de viata :)
Ce spui tu in a doua parte este adevarat, viteza e dupa placul fiecaruia si eu personal joc si viteza 1 si viteza 6, ambele au "flavor"-ul lor.

Partea cu plictisitoare ma refeream in principal la turn si biserica, schimba jocul destul de mult, mai ales biserica. Nu mai merge agresiune la distanta, nu mai merg sate in spread si hardcore farming (asa usor).

Ramane de vazut cat de "fun" o sa fie lumea, pana atunci raman pp farmer si suport cu setarile astea de moscaiti.
 
Sus