Propunere setari lumea 81!

ebytzu

member
Scor reacție
0
o sa fiu un pic offtopic , dar asta e treaba. Tribul Squad tradeaza orice aliat daca are un castig din asta, cat de mic o fi el ! Este un trib cu o conducere de oameni fara onoare ! Eu nu pot sa inteleg cum un om sau un grup de oameni poate trada pe altii pentru un castig propriu chiar daca si-a dat cuvantul si a facut o intelegere care un om cu onoare nu o poate incalca. De asta merg asa prost lucrurile si in lumea reala in acest moment, cred ca a inceput sa lipseasca onoarea la multi oameni , banuiesc ca multi nci nu mai stiu sensul acestui cuvant, noroc de google ca afla ce inseamna si se mira tare de asa o "minune"!

P.S. ma refer in primul rand la cum au procedat cu aliatii pe lumea 78

+1 te sustin in toate, iar referitor la sertarile pentru 81 fac chestia asta tot in avantajul lor, pentru toti suportii sau jucatorii la pp ce urmeaza sa intre sa le creasca sate. ei asa procedeaza pe orice lume pe care joaca. prea multe "smecherii" se fac pe serverul RO numai in favoarea triburilor precum Squad, WOC sau mai stiu eu care. de le faci ticket pentru multi account il faci degeaba "vom verifica si vom lua masurile necesare daca se incalca vreo regula" sunt satul de raspunsul asta si atat sa nu se ia masuri deloc in favoarea acestor "mari jucatori"
 

Flavy1

member
Scor reacție
0
Cred ca ar trebui sa va spuneti parerea despre setari in sinea lor. Se pare ca parerea voastra este cam afectata de faptul ca au fost propuse de cineva din Squad. Daca propuneati voi aceleasi setari era bine?

Nu inteleg ce setari se pot face sa fie in avantajul celor care intra cu "toti suportii sau jucatorii la pp ce urmeaza sa le creasca sate". Sprijin in trib este printre propuneri, ceea ce inseamna ca poti tu sa bagi 100 de suporti, nu poti primi sprijin de pe conturile respective daca nu sunt in trib cu tine. Si daca vrei sa ai un trib doar cu suporti, si mai bine, o sa stearga adminii tot tribul dintr-un click. De asemenea, sprijin in trib inseamna si mai putine tradari, sau mai greu de executat.

Considerati ca universitatea are vreo setare speciala unde lumea o sa joace fara suporti/tradari? Ba chiar la universitate sunt sanse si mai mari, pentru ca oricine poate trimite resurse la o universitate, indiferent de trib, si alfi si mai greu cine trimite la inamici in loc sa trimita la aliati.

Ar fi frumos daca v-ati pune frustrarile legate de anumite triburi la o parte si ati discuta despre setari, indiferent de cine sunt ele propuse.
 

Emmy95

member
Scor reacție
0
De acord cu Flavy, vad ca majoritatea sunt impotriva setarilor doar ca au fost propuse de cineva din Squad.
Sunt sigur ca nici nu s-au obosit sa le citeasca, au vazut =Mihnea= si a fost de ajuns sa dea -1. Mi se par niste setari foarte decente ce descurajeaza tradarile/suportii etc.
 

cefs21

member
Scor reacție
0
De acord cu Flavy, vad ca majoritatea sunt impotriva setarilor doar ca au fost propuse de cineva din Squad.
Sunt sigur ca nici nu s-au obosit sa le citeasca, au vazut =Mihnea= si a fost de ajuns sa dea -1. Mi se par niste setari foarte decente ce descurajeaza tradarile/suportii etc.
din pacate e normal sa gandim asa, au tradat pe toti oamenii care au fost in jurul lor. Setarile sunt ok in general, eu personal am vrut universitate ca nu am jucat niciodata pe o lume cu universitate ! Si mi se pare mai logic sa poti trimite sprijin si intre trib si academiile tribului, doar sunt in aceeasi familie ! De ce sa nu fie un pic altfel, de ce sa fie exact ca pe 78, unde se putea trimite sprijin numai in interiorul tribului ? Ce rost mai au academiile asa ?
 

=Mihnea=

member
Scor reacție
1
din pacate e normal sa gandim asa, au tradat pe toti oamenii care au fost in jurul lor. Setarile sunt ok in general, eu personal am vrut universitate ca nu am jucat niciodata pe o lume cu universitate ! Si mi se pare mai logic sa poti trimite sprijin si intre trib si academiile tribului, doar sunt in aceeasi familie ! De ce sa nu fie un pic altfel, de ce sa fie exact ca pe 78, unde se putea trimite sprijin numai in interiorul tribului ? Ce rost mai au academiile asa ?
79 80 au setarea pe care o doresti, ambele sunt deschise.
Spor la joc!
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Setarile mi se par ok, singura care probabil nu are sansa sa fie este cea cu distanta nobililor, 90 campuri sunt multe pt o lume cu viteza 1.5, desii ar fi o setare interesanta. Lumile cu universitate trebuiesc regandite. In felul in care sunt acum castiga tribul care se apuca primul de trimis resurse si care trimite constant si stie cat te costa nivelurile (se pot calcula din primele 3 nivele cat o sa te coste si cat dureaza pana la finalul lumii). De atacat o universitate stiu si Squad si NG ca nu e posibil si nu rezolvi nimic, nu ai sanse sa spargi o universitate, ori se blindeaza ori se gaseste o strategie de a "limita" atacurile.

Sper doar sa nu fie lume cu biserica, indiferent de celelalte setari
 
Sus