Propunere setari pentru urmatoarea lume !

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Teoretic eu, carmi a ramas in urma...doar i-am zis sa lase sitter sa ma ocup de farm :D
 

DeletedUser

1 Rakanishu test 202 1 202
2 carmelio test 82 1 82

pare inactiva , mai bine o farmezi :p
 

DeletedUser

pe elmatze l-ati vazut mai mic si nu il mai bagati in seama, sau este ferma lui raka???:p:p
 

DeletedUser

ala e departe de ei la 1k , pana le ajung lor lancile ...
ce de trofee are rakanishu , mai lasa-ne bre si noua cateva
 

DeletedUser

Problemele acestui joc sunt urmatoarele :
Multicontul si enormul avantaj pe care il ofera PC

Daca intrati pe l27 o sa vedeti ... doar barbare ...in conditiile in care este o lume lenta...

Cateva propuneri care mai mult ca sigur vor fi irealizabile.
1. Siter : - Un jucator poate avea pe alt jucator sitter maxim 48 de ore, dupa 48 ore fiind necesara schimbarea jucatorului altfel se dezactiveaza automat , limita maxima fiind de 30 de zile
2. Un traker de ip care sa autosesize dualitatile la IP ( ceva mai greu de realizat dar nu imposibil )
3. Pedeapsa pentru multicont : inchiderea ambelor conturi si interzicerea accesului pe toate lumile.
3. Contul premium : Prima luna sa fie gratuit ( odata ce te obisnuiesti cu el , greu mai renunti la el ... )
Treaba cu ' injumatare , constructii rapide' este o aberatie! ( precizez ca imi permit oricate PC dar tot mi se pare o aberatie )
4. Distanta pe care o pot parcurge nobili : nelimitata ( ar aduce un + important sub aspect strategic )
5. Premii anuale in PC pentru ODA etc si nu doar la sf lumii...in final investind PC trebuie sa ai o motivatie ca poti recupera ceva din ele ( Tribul de pe locul 1 la sf an toti membri 200PC etc )
 

DeletedUser

1. Siter : - Un jucator poate avea pe alt jucator sitter maxim 48 de ore, dupa 48 ore fiind necesara schimbarea jucatorului altfel se dezactiveaza automat , limita maxima fiind de 30 de zile
contra - am o colega de trib care de ieri a plecat la o clinica din bucuresti pentru 4-5 zile cu fetita . in afara de asta mai sunt concedii + altele , le ingradim oamenilor dreptul de a face ceva mai important in viata decat a sta pe joc sau le ingradim dreptul de a si juca ? vom ramane pe fiecare lune 50 playeri cei cu timp mai mare la dispozitie si mai putine probleme . de ce sa se schimbe contul care sta siter , ca sa dau unuia in care nu am incredere ori unui player mai slab ? nu toate cazurile de siter sunt pe timp de pace .
2. Un traker de ip care sa autosesize dualitatile la IP ( ceva mai greu de realizat dar nu imposibil )
n-as zice nu dar crezi ca cine triseaza foloseste 2-3-n conturi de pe un singur ip ? asta o fac copii ce folosesc legatura de net pentru trisat . de ce sa nu interzicem proxy mai bine , sunt mii de cazuri de multicont de care se stie foarte clar dar nu se poate face nimic pentru ca proxy este legal . ah da , dpdv al inno nu conteaza cat de incorect este jocul si cei ce il joaca ci cat de mare este castigul realizat de ei . nimeni nu ma poate convinge ca numarul celor ce se logheaza de pe proxy ( doar pentru ca nu au acces la joc altfel de la job ) este mai mare decat al celor ce il folosesc pentru multicont .
3. Pedeapsa pentru multicont : inchiderea ambelor conturi si interzicerea accesului pe toate lumile.
primul punct se aplica dar nu in toate cazurile . al 2 lea insa nu are rost sa fie aplicat si stii de ce ? nimeni si nimic nu ii impiedica sa isi faca alte 2 conturi .
3. Contul premium : Prima luna sa fie gratuit ( odata ce te obisnuiesti cu el , greu mai renunti la el ... )
Treaba cu ' injumatare , constructii rapide' este o aberatie! ( precizez ca imi permit oricate PC dar tot mi se pare o aberatie )

paranteze valabile si in cazul meu si un mare PRO
4. Distanta pe care o pot parcurge nobili : nelimitata ( ar aduce un + important sub aspect strategic )
un mare pro AGAIN
5. Premii anuale in PC pentru ODA etc si nu doar la sf lumii...in final investind PC trebuie sa ai o motivatie ca poti recupera ceva din ele ( Tribul de pe locul 1 la sf an toti membri 200PC etc )
si din nou PRO
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Schimbarea siterul e necesara pentru a echilibra jocul.
Cred ca intr-un trib se gasesc persoane care sa preia pe rand un cont " ce lipseste "
Totodata sun multi care tin conturile moarte in sitter etc ..
Chestia cu ip-urile ...trebuie doar bunavointa....
Interzicerea contului pe toate lumile....e necesar pentru jucatori orgoliosi care vor sa isi duca nikul mai departe dar sunt obisnuinti sa triseze.


Sa nu ne facem iluzii....o lume perfecta fara cei ce folosesc ajutoare nu va fi ...dar macar sa ne apropiem de ea.
 

DeletedUser

Cum sa-ti spun :
N 1. Limita fake - in primul rand cu topoare dai tu cu cine vrei tu fake , si mie mai usor sa atac cu 1 berbec/catapulta per sat ... pt ca poate nu vreau sa arunc resursele la gunoi ...
0 2.E o prostie bonusul de noapte ... Bonusul de noapte incetineste foarte mult lumea ... Se vede ca nu ai jucat pe primele lumi :)
0 3.Nu vreau ferma cu 35 de nivele ... ar fi in plus 5 nivele , deci mai multe resurse pierdute :)))) , si e mult mai rapid jocul cu CN cu 3 lvl pt ca daca iei un sat automat mai poti face 3 nobili ... cu talerii stai si te rogi sa-ti vina resursele mai repede in sat ..
B 4.Pentru ce iti trebuie tie comert liber ?
Stau sa pierd resurse pentru copii ? Nu mersi ... mult mai simplu joc pt mine si pt tribul meu .....
U 5.Vezi ca pe l12 parca e restrictionat la 50 :) nu e panica ... se poate face clasamentul pe cei mai buni 20 ... 30 ...
L 6.Urmeaza sapte .
E 7. Citeste in stanga pe verticala !
:rolleyes:

:))esti un mare retard....
scuze ca zic dar...ai cam esuat cand ai fost fabricat....
bonusul de noapte nu incetineste lumea , dar exista un anumit lucru , ce se intampla noaptea cu omul , si anume ii vine somnul , prin urmare omul noaptea doarme....ai retinut?omul noaptea doarme
asta a fost lectia 1
lectia 2 e ca triburile daca au limita de membri , si au mai multi decat trebuie , pe cei mici ii trimit in triburile numite academii , si pe care trebuie sa ii ajute sa se dezvolte , cum ziceai si tu stai si lupti pentru tribul tau , dar si academia e tot din tribul in care esti tu.... si o academie nu e vazuta ca o academie in setarile triburile , ci doar un alt trib care nu se poate ridica....am facut o propunere ca o academie sa fie "lipita" de tribul caruia ii este academie....
ma rog , sper ca mi-ai citit semnatura , propunerea asta se incadreaza PERFECT aici

uite semnatura:
"Marile idei se nasc intr-o incapere cu 4 pereti si un tavan numita "baie" iar ganditorului care sta pe "tron" ii vine o idee cand se aude un mare "PLEOSC""
 

DeletedUser

*Ghost* a spus:
lectia 2 e ca triburile daca au limita de membri , si au mai multi decat trebuie , pe cei mici ii trimit in triburile numite academii , si pe care trebuie sa ii ajute sa se dezvolte , cum ziceai si tu stai si lupti pentru tribul tau , dar si academia e tot din tribul in care esti tu.... si o academie nu e vazuta ca o academie in setarile triburile , ci doar un alt trib care nu se poate ridica....am facut o propunere ca o academie sa fie "lipita" de tribul caruia ii este academie....

adica?:confused:
 

DeletedUser


Cum adica ma??
adica fiecare trib are o limita de membri , depinde de lume : L26 are 80 , L4 are 200 , L1 e fara limita etc , dar eu ma refeream la setarile pe care le-a zis el , ca a pus o limita de 40-50 nu mai stiu exact ,un trib are mai multi membri , adica vrea sa aiba 86 de membri dar e limita de 80 , mai creeaza un trib , o academie unde ii trimite pe cei slabi , iar cei mai tari raman acolo , iar in functie de puncte se duc in academie , ca sa mai faca loc si pentru altii , pentru ca practic tribul academie si tribul mare sunt acelasi , doar ca sunt intemietori altii , si alte mici detalii , dar au aceeasi diplomatie , acelasi forum etc.
dar cum el a zis ca lupta doar pentru tribul sau , si resursele sa se trimita doar in trib , nu vei putea trimite in academie(care fac parte tot din acelasi trib) pentru ca setarile sunt de limita de 80 membri/trib , si cei din academie , sunt vazuti ca alt trib , deci nu se vor putea trimite resurse ca sa ii dezvolti

stiu ca e cam mult de citit , dar si la ce te-ai referit a fost la fel si am incercat sa spun babeste , ca sa intelegi , si sper sa inteleaga si zozzo sau cum il cheama ca ideea e una gandita pe buda
 

DeletedUser


3. Pedeapsa pentru multicont : inchiderea ambelor conturi si interzicerea accesului pe toate lumile.
primul punct se aplica dar nu in toate cazurile . al 2 lea insa nu are rost sa fie aplicat si stii de ce ? nimeni si nimic nu ii impiedica sa isi faca alte 2 conturi .


din cate stiu eu , exista mai multe tipuri de ban:
Banul pe nume(banul clasic pe care-l primim toti)
Nu stiu exact daca atunci cand ti se baneaza un cont , e-mailul respectiv mai poate fi folosit pentru a crea alt cont , dar mai exista(pe majoritatea siteurilor)ban pe e-mail
Banul pe IP

Sa nu ne facem iluzii....o lume perfecta fara cei ce folosesc ajutoare nu va fi ...dar macar sa ne apropiem de ea.

pe fiecare lume se folosesc ajutoare
Cel mai mare e ajutor e CP , pe care oamenii dau banii ca prostii , defapt dadeau ca acum , daca ai CP nu mai ai nicio treaba
Admini pe ici pe colo , le mai trimit cateva pct premium prietenilor lor(daca admini spun ca nu sigur e minciunica)
Multiaccount(fac 5 conturi , pe unu joc , pe unu ma axez pe armata , si pe alealalte 3 ma axez pe fiecare materie fier , lemn sau argila , mai invit sa faca si un prieten asa , si crestem si avem aparare intr-o luna cat altii in 5 ca eu ii trimit armata si materiile lui , ca mie nu mi le pot da , si el mi le da mie....)
si multe alte chestii
 

DeletedUser

din cate stiu eu , exista mai multe tipuri de ban:
Banul pe nume(banul clasic pe care-l primim toti)
Nu stiu exact daca atunci cand ti se baneaza un cont , e-mailul respectiv mai poate fi folosit pentru a crea alt cont , dar mai exista(pe majoritatea siteurilor)ban pe e-mail
Banul pe IP

nu mailul se baneaza ci contul ( userul ) . chiar daca dai stergere cont mailul nu il poti folosi pentru a crea alt cont cu el ci iti trebuie alt mail dar poti reveni cu acelasi user pe alta lume ( stii asta )
ban pe ip : nu exista pe triburile asa ceva .
ceea ce numesti tu ban pe ip este probabil o consecinta a existenteii cookie in browserul tau ( prin cookie orice site care are optiunea de login permanent te recunoaste ca tu cu acel pc ai acel cont si acea parola ) .
 
Sus