Propunere setari Speciala 22

Zoroark

member
Scor reacție
0
Salutari, de setarile astea ce ziceti?

NO HAUL ( Fără pradă )
Producţie marită ( x 3 )
Start 21 puncte

Viteza serverului - 4
Viteza trupelor: - 0.5
Moral - NU
Numărul maxim de membri în trib - 20 ( restricţii: sprijin/suportul doar in trib )
Misiuni - NU
Steaguri - NU
Trofee - NU
Biserică - NU
Garda - NU
Cercetare - simpla
Arcaşi - DA
Paladin - DA ( fara arme )
Sate de barbari DA ( restricţii: satele de barbari nu pot fi innobilate )*
Sate bonus NU
Bonusul de noapte - DA ( 01:00-07:00 )
Nobilul poate străbate o distanţă de 50 de câmpuri
Cost taleri normal

Limita fake - 1%
Gap comenzi - 50ms
Protecţie de începător - 3 zile

* nu poti innobila barbare, dar le poti ataca (trimiti un atac la 3h cand ai de gand sa dormi 6ore).
Barbarele sunt pe harta doar sa puna distanta intre jucatori, sa fie intre 1-1,5 barbare/jucator.


Setări premium:

Manager de cont - da
Asistent Farmare - nu
Înjumătăţiri - nu
Construirea imediată - nu
Reducerea costurilor de construcţie - nu
Producţie mărită - nu
Depozit premium -nu
+1! Ar fi interesanta o lume in care nu castiga neaparat cei care stau 24/7 sa farmeze si sa avem si noi, "muritorii de rand", o sansa :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Salutari, de setarile astea ce ziceti?



* nu poti innobila barbare, dar le poti ataca (trimiti un atac la 3h cand ai de gand sa dormi 6ore).
Barbarele sunt pe harta doar sa puna distanta intre jucatori, sa fie intre 1-1,5 barbare/jucator.


Barbarele se pot ataca si in varianta "no barb noble" dar daca atacul contine nobil atunci serverul nu va permite lansarea lui.
Pe scurt se pot ataca doar fara nobil in componenta.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Ce rost isi mai au barbarele pe harta daca lumea este fara farm si fara innobilare barbare..

* nu poti innobila barbare, dar le poti ataca (trimiti un atac la 3h cand ai de gand sa dormi 6ore).
Barbarele sunt pe harta doar sa puna distanta intre jucatori, sa fie intre 1-1,5 barbare/jucator.

Barbarele se pot ataca si in varianta "no barb noble" dar daca atacul contine nobil atunci serverul nu va permite lansarea lui.
Pe scurt se pot ataca doar fara nobil in componenta.

e ok asa. daca vrei sa dormi sau pleci la un botez si nu vrei sa-ti prinda dusmanii trupele in sat, le trimiti in atac pe un barbar, cum am zis mai sus.
daca ai si nobili, ii trimiti sprijin la un coleg deffer, aia e :))
 
Scor reacție
98
+1 PRADA doar la viteza si bonus de noapte sunt contra, ultima speciala a fost viteza 4.. merge viteza 2 la setarile astea
*bonus de noapte (1-9), a mai fost asa
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Ăla-i bonus de dimineață deja:)))
De viteză n-aș merge pe 2, fiind fără farm.. ți-ar lua peste o săptămână să faci fullul, pe când cu viteză 4 îl rezolvi in 4-5zile.
Acum depinde câtă lume intră.. dacă s-ar anunța niște triburi, am putea gândi altfel viteza
 
Scor reacție
98
Ăla-i bonus de dimineață deja:)))
De viteză n-aș merge pe 2, fiind fără farm.. ți-ar lua peste o săptămână să faci fullul, pe când cu viteză 4 îl rezolvi in 4-5zile.
Acum depinde câtă lume intră.. dacă s-ar anunța niște triburi, am putea gândi altfel viteza

e bun somnul de dimineata :))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Vad ca se dezbate destul de aprins pe baza unor propuneri, asta nu e rau.
Dar, exista niste limitari peste care nu putem trece :

Bonusul de noapte poate fi si pana la 10, poate fi si x3 def, si x4, desi nu vad rostul totusi mai mult de ora 8 si factorul de multiplicare deff x2. Ma rog, daca aveti alte pareri, sunt binevenite.

Vad ca se doreste in mare no haul ( fara prada ), la astfel de setare o viteza 2, dupa cum zicea cineva mai sus, nu prea merge...ar deveni mult prea lent avand in vedere ca nu exista farm si nici facilitati premium, gen productie 20%, depozit, etc.

As merge pe un v3 cu 0,667 la trupe ( asta inseamna viteza de deplasare pe harta 2 ) cu productie x3, si fara moral.


Limitarile de care vorbeam mai sus ar fi :

1. Arme la paladin ( cele clasice ) nu mai pot fi setate.
2. Viteza mai mare de 4 nu este recomandata ( decat la speed, evident )
3. Productia maxima - x3
4. La numarul de barbare ne limitam la undeva maxim 1 - 1.5 per jucator.

In rest ne putem juca cam cu orice, in limitele bunului simt, evident :D
 

PRADA

member
Scor reacție
6
dpmdv e ok si viteza 3 cu 0,667 la trupe, daca credeti ca e prea rapid la 4 cu 0,5. facem sondaj? :)))
barbare max 1,5 pe jucator, perfect.
iar la bonus as ramane pe 01:00-07:00 cum am propus. multumesc
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Mai exista o chestie, satele barbare vor fi fix degeaba, doar de distantare...avand in vedere restrictiile la trib nici nu se va putea trimite sprijin pe ele ( adica spike )
Poate mai tarziu, in functie de evolutia lumii sa ridicam unele restrictii.


https://roc1.triburile.ro/page/settings
Cam asa
 
Ultima editare:

navarra

member
Scor reacție
0
Eu zic ca bonusul ar fi perfect sa se termine la 7 dimineața , haideți sa fim serioși , dimineața se fura cel mai ușor sate, avantaje și dezavantaje avem mereu dar ținând cont ca vrem o lume rapida nu văd rostul unui Bonus așa lung!

și daaa fără prada ar fi ideal, calitatea jocului se sporește ca sa zic așa și multe Scripturi ilegale nu vor mai putea fi folosite ceea ce e un avantaj pentru multă lume zic!

mulțumesc
 

navarra

member
Scor reacție
0
dpmdv e ok si viteza 3 cu 0,667 la trupe, daca credeti ca e prea rapid la 4 cu 0,5. facem sondaj? :)))
barbare max 1,5 pe jucator, perfect.
iar la bonus as ramane pe 01:00-07:00 cum am propus. multumesc
Eu zic ca decizia o iau adminii in legătura cu viteaza , daca o sa avem un Bonus lung e Ok o viteza de 3-066 , dacă o sa fie un Bonus scurt merge și 4-05 zic eu...
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Mai exista o chestie, satele barbare vor fi fix degeaba, doar de distantare...avand in vedere restrictiile la trib nici nu se va putea trimite sprijin pe ele ( adica spike )
Poate mai tarziu, in functie de evolutia lumii sa ridicam unele restrictii.


https://roc1.triburile.ro/page/settings
Cam asa

distantare + cum am mai zis, daca nu lasi sitter si mergi la somn sau la bairam si stii ca te intorci in 6ore, trimiti un atac pe un barbar la 3h, sa ne-ntoarcem acasa in acelasi timp :))

par ok setarile cum le-ati pus, atat doar sa fie gap 50ms cum s-a propus + no haul, productie x3. astea presupun ca nu apar acolo decat pe forum cand se anunta lumea.
 
Scor reacție
98
Sunt ok setarile, dar ar merge bonusul de noapte 00:00 la 07:00, daca satele de barbari cresc pana la 500p, ar fi bine innobilarea lor, trebuie si noobi sa creasca sate..

Zic asta si pentru ca au fost speciale in care au intrat o echipa cu 30 de oameni si e gata lumea.. daca restrictionezi innobilarea barbarelor, le tai craca la majoritatea, cu cine te mai bati..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Sunt ok setarile, dar ar merge bonusul de noapte 00:00 la 07:00, daca satele de barbari cresc pana la 500p, ar fi bine innobilarea lor, trebuie si noobi sa creasca sate..

Zic asta si pentru ca au fost speciale in care au intrat o echipa cu 30 de oameni si e gata lumea.. daca restrictionezi innobilarea barbarelor, le tai craca la majoritatea, cu cine te mai bati..

Am putea restrictiona barbarele ( la inobilat ) o perioada, sa zicem 3 saptamani, 1 luna chiar.
Dar asa eu personal cred ca s-ar strica jocul, ar sari toti pe barbare...bine, as putea sa le las la 21p ( sa nu creasca )...hmm, ar fi o idee.
 

navarra

member
Scor reacție
0
la o viteza mare cu productie x3 nu stiu cati juatori o sa se axeve pe barbare dupa 2-3 saptamani( mai ales daca raman la 21p )

si asa numitii nobi care vor sa cresca barbarele nu cred ca or sa mai existe pe harta :))) dar ar fi o idee totusi la propunerea lui Rakanishu nu se stie niciodata evolutia lumii
 
Sus