Propunere Speciala 26

Dilau

member
Scor reacție
0
da, de acord cu voi, pare compromisul ideal cu x zile no noble si barbare simple care raman la 26p
 
Scor reacție
98
@Rakanishu
Nu stiu daca e posibil dar ceva interesant ce nu s-a mai jucat niciodata pe speciale, ar face fun speciala, mai ales daca o sa fie harta mare

* 6-8 triburi pe harta
* Repartizare aleatorie in unul din cele 6-8 triburi predefinite.
* Tribul nu poate fi parasit. (prima luna)

Parca a devenit plictisitor sa faci echipa, diplomatii si dai drumul la bataie, ne-ar scoate din zona de confort :)) sa joci "fortat" cu jucatori random
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
@Rakanishu
Nu stiu daca e posibil dar ceva interesant ce nu s-a mai jucat niciodata pe speciale, ar face fun speciala, mai ales daca o sa fie harta mare

* 6-8 triburi pe harta
* Repartizare aleatorie in unul din cele 6-8 triburi predefinite.
* Tribul nu poate fi parasit. (prima luna)

Parca a devenit plictisitor sa faci echipa, diplomatii si dai drumul la bataie, ne-ar scoate din zona de confort :)) sa joci "fortat" cu jucatori random
Aleatorie nu e prea ok ca poate vrei sa joci cu prieteni sau nu vrei sa joci cu anumite persoane, Ideal ar fi daca ti-ai putea alege in ce trib sa joci, cate un trib pe fiecare K
 

PRADA

member
Scor reacție
6
@Rakanishu
Nu stiu daca e posibil dar ceva interesant ce nu s-a mai jucat niciodata pe speciale, ar face fun speciala, mai ales daca o sa fie harta mare

* 6-8 triburi pe harta
* Repartizare aleatorie in unul din cele 6-8 triburi predefinite.
* Tribul nu poate fi parasit. (prima luna)

Parca a devenit plictisitor sa faci echipa, diplomatii si dai drumul la bataie, ne-ar scoate din zona de confort :)) sa joci "fortat" cu jucatori random

fain. dar as merge pe alta schema vazuta pe alte servere: start cu 3 sate.

asa, nici nu poti da relocare langa prieteni/trib pre-made, nici nu poti baga suporti pe langa tine cu item-ul de relocare.
si, cumva, s-ar face niste triburi pe harta. am vazut asa si la rusi, si pe .net, si .fr, start cu 3-5 sate mici.
aia e, daca ai ghinion sa-ti dea 3 sate pe 3 continente, intri in trib mamut si dumnezeu cu mila:))

si daca ziceti ca intra lumea cu 7 conturi pana nimereste pe k-ul prietenilor.. e greu sa faci treaba asta cu un trib intreg.

plus, mai impuscam un iepure: cand e no noble pe barbare si ataci pe unu si iti da inceput nou, ori lasi adeziune mica ori iti face unu auto si se barbarizeaza.. apoi astepti 2 saptamani frustrat. asa, daca are din start 3 sate, nu mai poate da inceput nou cand ii dai bubuiala pe principal.
 
Ultima editare:

Dilau

member
Scor reacție
0
ba ce ciuda imi e, ca aveti asa idei bune de o speciala faina fix acum cand is ocupat cu turneu de pe .net :))
 
Scor reacție
98
fain. dar as merge pe alta schema vazuta pe alte servere: start cu 3 sate.

asa, nici nu poti da relocare langa prieteni/trib pre-made, nici nu poti baga suporti pe langa tine cu item-ul de relocare.
si, cumva, s-ar face niste triburi pe harta. am vazut asa si la rusi, si pe .net, si .fr, start cu 3-5 sate mici.
aia e, daca ai ghinion sa-ti dea 3 sate pe 3 continente, intri in trib mamut si dumnezeu cu mila:))

si daca ziceti ca intra lumea cu 7 conturi pana nimereste pe k-ul prietenilor.. e greu sa faci treaba asta cu un trib intreg.

plus, mai impuscam un iepure: cand e no noble pe barbare si ataci pe unu si iti da inceput nou, ori lasi adeziune mica ori iti face unu auto si se barbarizeaza.. apoi astepti 2 saptamani frustrat. asa, daca are din start 3 sate, nu mai poate da inceput nou cand ii dai bubuiala pe principal.

Am jucat o data start 3 sate cu 26p :)) e interesant

start 3 sate cu 6 triburi predefinite ar fi prea haos :))

Are dreptate @Rakanishu , vedem ce mai zic si restul si stabilim zilele urmatoare ce setari sunt posibile

ba ce ciuda imi e, ca aveti asa idei bune de o speciala faina fix acum cand is ocupat cu turneu de pe .net :))
Pana iesi din protectie pe speciala castigati turneul :))
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Neaparat ,accesul pe lume sa se faca cu Green Pass. Altfel sa nu intri ...hahaha
Abia astept sa il vad pe rakanisu & CO. cum va scaneaza ! ! ! hahaha
Scuze,nu CO. ci Asociatie Familiala lool
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Exista o problema la startul cu mai multe sate, unele pot fi aruncate aiurea ( in afara cercului de jucatori, singur in camp cum s-ar zice ), dar se poate incerca, nu e imposibil.

Referitor la startul cu triburi predefinite :

- nu se poate alege tribul - jucatorul este alocat random
- triburile trebuie create inainte de a se da startul lumii ( de mine )
- apar probleme la alocarea de drepturi, vor aparea ineret discutii si certuri ( stiu din experienta )

Trofeele se pot activa pe special, dar avem o problema cu anumite trofee care sunt strict legate de unele misiuni/facilitati care nu exista in special, iar asta poate duce la buguri, de exemplu alocari de iteme care nu ar trebui sa existe in speciale, etc ( au mai fost cazuri ), oferte premium alocate gresit, etc.
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Exista o problema la startul cu mai multe sate, unele pot fi aruncate aiurea ( in afara cercului de jucatori, singur in camp cum s-ar zice ), dar se poate incerca, nu e imposibil.

Referitor la startul cu triburi predefinite :

- nu se poate alege tribul - jucatorul este alocat random
- triburile trebuie create inainte de a se da startul lumii ( de mine )
- apar probleme la alocarea de drepturi, vor aparea ineret discutii si certuri ( stiu din experienta )

Trofeele se pot activa pe special, dar avem o problema cu anumite trofee care sunt strict legate de unele misiuni/facilitati care nu exista in special, iar asta poate duce la buguri, de exemplu alocari de iteme care nu ar trebui sa existe in speciale, etc ( au mai fost cazuri ), oferte premium alocate gresit, etc.


Legat de satul aruncat in afara "hartii" nu e problema, o sa fie full deff satul ala:))

Triburile predefinite random nu sunt o idee buna pentru ca majoritatea vor sa joace cu prieteni in trib.

Eu sustin urmatoarele setari:

Start sate multiple la 26 puncte
HAUL - CU PRADA

Viteza serverului - 3 sau 4
Viteza trupelor: - 1
Moral - NU
Numărul maxim de membri în trib - 15-20
Restrictii trib - ( setarea "sosiri" la sprijin ), sprijin se poate trimite dupa 2 zile de la intrarea in trib.

Misiuni - NU
Steaguri - NU
Trofee - DA
Biserică - NU
Garda - NU
Cercetare - simpla sau pe 3 nivele
Arcaşi - NU
Paladin - NU
Sate de barbari si bonus DA (30-40 sate per player, fara sa creasca, cu start mine level 1)
Bonusul de noapte - Setare per jucator 7h ( detalii aici )
Nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri
Curte - taleri cost redus factor 0.8
Limita fake - 1%
Gap comenzi - 50 ms
Protecţie de începător - 5 zile

Inobilarea satelor barbare nu va fi posibila 20+ zile de la deschiderea lumii !
Bonusul de noapte va avea factor de multiplicare 3 ( trupele aparatoare vor lupta 3x ).
Restrictii trib : se poate parasi in primele 30 zile, atacurile in trib vizite, suport doar in trib.
 
Scor reacție
98
Update

Setarea de farm o gasesti pe toate lumile, no haul e ceva diferit.

Start 3 sate 26 puncte
NO HAUL - FARA PRADA ( productie resurse x3 )

Viteza serverului - 3
Viteza trupelor: - 1
Moral - NU
Numărul maxim de membri în trib - 15
Restrictii trib - parasire trib, setarile raman permanente pe tot parcursul lumii

Misiuni - NU
Steaguri - NU
Trofee - NU
Biserică - NU
Garda - NU
Cercetare - pe nivele
Arcaşi - NU
Paladin - NU
Sate de barbari nu cresc (fara bonus)
Bonusul de noapte - Setare per jucator (8h)( detalii aici )
Nobilul poate străbate o distanţă de 75 de câmpuri
Curte pe nivele
Limita fake - 1%
Gap comenzi - 100ms
Protecţie de începător - 5 zile

*Inobilarea satelor barbare nu va fi posibila 30 de zile de la deschiderea lumii !
*Bonusul de noapte va avea factor de multiplicare 3 ( trupele aparatoare vor lupta 3x ).
*Restrictii trib : atacurile in trib vizite, suport doar in trib, sprijin se poate trimite dupa 2 zile de la intrarea in trib.

@Rakanishu Se poate deschide saptamana viitoare ?
 
Ultima editare:

PRADA

member
Scor reacție
6
Update

Setarea de farm o gasesti pe toate lumile, no haul e ceva diferit.

Start 3 sate 26 puncte
NO HAUL - FARA PRADA ( productie resurse x3 )

Viteza serverului - 3
Viteza trupelor: - 1
Moral - NU
Numărul maxim de membri în trib - 15
Restrictii trib - parasire trib, setarile raman permanente pe tot parcursul lumii

Misiuni - NU
Steaguri - NU
Trofee - NU
Biserică - NU
Garda - NU
Cercetare - pe nivele
Arcaşi - NU
Paladin - NU
Sate de barbari nu cresc (fara bonus)
Bonusul de noapte - Setare per jucator (8h)( detalii aici )
Nobilul poate străbate o distanţă de 75 de câmpuri
Curte pe nivele
Limita fake - 1%
Gap comenzi - 100ms
Protecţie de începător - 5 zile

*Inobilarea satelor barbare nu va fi posibila 30 de zile de la deschiderea lumii !
*Bonusul de noapte va avea factor de multiplicare 3 ( trupele aparatoare vor lupta 3x ).
*Restrictii trib : atacurile in trib vizite, suport doar in trib, sprijin se poate trimite dupa 2 zile de la intrarea in trib.

@Rakanishu Se poate deschide saptamana viitoare ?

like. dar cu gap 50ms si sa se deschida in februarie:))
 

Dilau

member
Scor reacție
0
si eu zic ca e mai pont sa jucam no haul, multe barbare de 26 fara nobil pe ele primele 20-30 de zile, start cu sate multiple si setarea de nu poti sa trimiti def decat daca e in trib satul imi place tare de tot.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
giphy.gif
 
Sus