Propunere

DeletedUser

Eu as propune ca pentru fiecare regula sa fie afisate si pedepsele ce pot fi aplicate in cazul incalcarii fiecarei reguli...prin acest mod cred ca nu ar mai fii atatea acuzatii la adresa adminilor...
 

DeletedUser

Sunt de accord cu tine

admninii nu au nicio vina atunci cand jucatorul incalca o regula
 

DeletedUser

dap...si astfel nu ar mai fii atatea acuzatii si suspiciuni...gresesti,platesti...dar e mai ** sa stie lumea riscurile incalcarii regulilor ;)
 

DeletedUser

Da, sa stie lumea ce pedepse sunt minime, ca sa le primeasca atunci cand vor sa se blocheze intentionat pentru a scapa de atacuri ;).
 

DeletedUser

naa...nu ai inteles...pentru fiecare regula sa fie o pedeapsa fixa!nu pedeapsa minima si pedeapsa maxima...;)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Există circumstanţe, intenţii, recidive, diverse speţe ... nu cred că este recomandat ...

@gabi, oricum se practică ce spui tu, poate doar s-ar legifera cumva.
 

DeletedUser

pana la urma urmei ar trebui sa stim si noi pedepsele, nu ca sa ne blocam and vin atacuri, ci sa stim cum sa facem sa nu ramanem blocati.

Dupa parerea mea un jucator corect care respecta regulile ar trebui sa stie si pedepsele
 

DeletedUser

unii admini,cu toate ca nu recunosc,sunt prieteni cu anumiti playeri si le indeplinesc acestora anumite favoruri ;)asta e marea problema la acest joc
 

DeletedUser

nu va elimina toate problemele dar pe cateva da;)de ex cazul de azi cu katana...tot circul asta putea fi evitat daca erau pedepsele fixe pentru fiecare regula ;)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Consecinţele sunt cunoscute la un anumit nivel. Regulile însă nu prea. Şi atunci cînd le încălcăm (dacă o face nevoit sau în necunoştinţă nu ne exonerează nicicum) încercăm să găsim vicii de procedură şi mai ştiu eu ce. Dar regulamentul se ştie ?

Gabi se referea ca acestea să nu fie premeditate şi este corect.
Când ştii că pierzi x % din sate daca trimiţi resurse combinat de pe contul tău şi de pe sitter (o formulă legată de fiecare 100k sau mil de resurse pare-mi-se) şi este iminent că vei fi atacat sau vrei să pleci în Antalia, nu mai bine faci tu o "greşeală" şi faci să fii "pedepsit" ?

Nu sunt convins că toţi cei care au scris aici ştiu această problemă (katana13), mai degrabă creăm un motiv de nemulţumire.

S-a mai discutat de n ori afişarea pedepselor, se pot căuta discuţiile pe forum.
 

DeletedUser

so fi discutat dar nu sa luat nici o masura...ar trebui ca la cea mai mica abatere de la regulament sa fie luate masuri drastice...sa vedeti voi ce se cumintesc scandalagii astia ;)
 

DeletedUser

pro.cazurile in care adminii abuzeaza de puterile lor sunt tot mai dese.
 
Sus