Propuneri de îmbunătățire

DeletedUser44774

pe Casual 1:
- Eliminarea sau modificarea interdictiei de a ataca un alt player daca nu e punctajul mai mic sau mai mare de procentrajul de 120% din punctajul playerului care vrea sa atace. daca veti dori sa o mentine regula procentajului macar mariti acel procentaj de 120%.
- Marirea numărului de membri dintr-un trib de exemplu la 70, intrucat numarului de 20 mi se pare prea mic.
 

DeletedUser45728

Ar trebui mai multa corectitudine din partea adminilor,toti jucatori trebuie tratati cu aceeasi moneda,suntem cu totii egali in acest joc,si adminilor cum sa zis si mai sus sa li se interzica sa joace .
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Eu personal sunt deacord cu interdictia adminilor de a juca, dar, cum ar putea adminii sa nu piarda contactul cu jocul atata timp cat nu pot juca ? Ok, sa zicem ca joaca pe alte servere, gen masters, de, net, etc, perfect deacord...deja este de actulalitate faptul ca un admin poate primi beneficiile ( puncte premium, AM, FA ) pe un alt server, dar nu tot mai bine si mai frumos e pe limba ta ? Nu zic ca nu au fost nereguli si probabil vor mai fi sau sunt si acum, suntem oameni pana la urma, dar nu cred ca jocul a fost influlentat atat de drastic de membrii echipei.
 

DeletedUser47578

Exact, nu faptul ca joaca ma deranjeaza pe mine personal,ci faptul ca se folosesc de statutul lor pe acest joc. Cum sa nu influenteze jocul sau lumea,cand iei cunosc fiecare lucru pe acest joc si pot depune tichete catre alti admini care sa le dea dreptate stabilind astfel pedepse mari pentru nimicuri.

Un alt aspect,o alta treaba, pe lumea casual cand aveti de gand sa modifica ceva???
 

DeletedUser17245

nu am nimic impotriva adminilor .. joc impreuna cu ei pe lumea 50 si sunt niste oameni deosebiti . nush de ce este lumea impotriva lor . intradevar .. cei ce nu ii suporta sunt cei care au fost pedepsiti de acestia .. implicit si eu (unii pe drept .. altii pe nedrept... adminii niciodata nu vor da inapoi daca acestia vor gresi.. si e omenesc .. sunt si ei oameni... dar... cand ai painea si cutitul in mana... nu prea ai ce sa faci:) ).. dar asta nu denota faptul ca trebuie acuma sa nu mai intre deloc. .. fiecare intelege ce vrea .. eu nu ii blamez .. insa ... ar putea fi oleaca si mai multa transparenta in metoda de a admina.. insa.. nu poti fi cateodata atat de rabdator cu toti in ghilimele nebunii care vor sa iti faca seara amara iar.. .. serverul nostru prea a devenit motive de ura si polite de platit .. chit ca suntem printre primele servere sau in topul serverelor unde jucatorii frecventeaza acest joc.
in rest .. nu am nimic de obiectat .. jocul evolueaza... automatismele pe joc fac intradevar ca acest joc sa nu mai aibe frumusetea de alta data iar la vremuri noi , oameni noi. joc de la inceput acest joc.. imi face placere ..pot spune si cum se juca acest joc acu 8-10 ani si cum se joaca in prezent.. nemultumiri si nemultumiti vor fi la tot pasu si tot timpul...nu poate fi multumita toata lumea pe joc... probleme vor mai aparea ... dar.. the show must go on. si cine va dori sa il joace.. va intra si in continuare
o seara excelenta
 

DeletedUser

Eu personal sunt deacord cu interdictia adminilor de a juca, dar, cum ar putea adminii sa nu piarda contactul cu jocul atata timp cat nu pot juca ? Ok, sa zicem ca joaca pe alte servere, gen masters, de, net, etc, perfect deacord...deja este de actulalitate faptul ca un admin poate primi beneficiile ( puncte premium, AM, FA ) pe un alt server, dar nu tot mai bine si mai frumos e pe limba ta ? Nu zic ca nu au fost nereguli si probabil vor mai fi sau sunt si acum, suntem oameni pana la urma, dar nu cred ca ( cel putin in ultimii 2-3 ani ) jocul a fost influlentat atat de drastic de membrii echipei.

Aceasta a fost una dintre glume ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Nu se foloseste nimeni de statutul de admin pentru a influenta jocul, de multe ori jucatorii cunosc mult mai bine toate tainele jocului decat noi, adminii. De aici si permisivitatea Inno legat de admin versus joc.
Lumile Casual sunt la fel pe toate serverele internationale, deci daca va fi modificat ceva, va fi global ( se tine cont de feedback, dovada si acest topic ).

Aceasta a fost una dintre glume ?

Nu imi permit sa glumesc, vorbesc strict pe statistici si pe dovezi la care Inno are acces, Tu ai ceva concret cu care sa iti sustii afirmatia ?
In primul rand ar fi fost civilizat sa nu postam sub un nick inactiv sau "undercover", in al doilea rand, de postaci suntem satui, cu totii...cred.

Eu vreau sa ii aduceti inapoi pe forum pe gicu, raducu, aquilla, hades, si lista poate continua...in rest, ce sa zic, depozitul premium nu se va scoate pentru ca este o sursa importanta de venit pentru Inno asa ca n-are rost sa militam in acest sens.
Jocul nu va mai fi niciodata ca acum cativa ani :)

Cine crezi ca ii opreste ? Ah, presupun ca viata, evoluam, imbatranim, prioritatile sunt altele, nu mai avem 20 de ani, bla bla, corect ?
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Cred ca ai acum un caz de admin care nu face nimic si nu prea se comporta conform regulilor, probabil ca ti-ai dat seama despre cine vorbesc, mai trebuie dovezi in plus ? Mai sunt.
Nu e undercovor, sunt mai incepator pe aici pe forum.

Eu am postat mereu de pe contul principal, asa am facut-o mereu si asa o voi face, si pe forum si pe joc, chiar din 2008 cand nu aveam nici o treaba cu TT. Dar deh, toti avem dreptul sa visam ca suntem echipa de vis ? Nu-i asa ?
Ne placem sa ne ascundem dupa conturi fantoma, sa acuzam, sa facem, sa dregem..
Asta e chiar culmea, ca tu, voi, sa va considerati defavorizati de TT, pe bune ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Tu de ce râzi ?
Eu stiu ca râsul la lună nu este ceva chiar demn de laudă.

Cred ca e prima oară când pun diacritice, asta doar să se ințeleagă ce vreau sa spun exact :D
 

DeletedUser41586

Tu de ce râzi ?
Eu stiu ca râsul la lună nu este ceva chiar demn de laudă.

Cred ca e prima oară când pun diacritice, asta doar să se ințeleagă ce vreau sa spun exact :D

Rad ca pot :O
De ce esti rau si mi l-ai trimis in vacanta fix cand intram si eu in discutie cu el! :(
 

DeletedUser47100

":))))))))))))))) da bine ca stii regulile bre."

Regulile sunt aplicate de admini dupa bunul plac uneori.Apoi cand le arati verde in fata cu probe ca nu au dreptate, te blocheaza pentru a nu mai putea replica.Cand spui ca de 2-3 ani nu au fost probleme cu admnii, ce spui de Congres?
Dar se deviaza de la subiect.
Propunerea mea de imbunatatire este urmatoarea:adminii sa nu mai joace deloc.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Eu cred ca scopul acestui thread si-a atins tinta, in sensul ca nu se doreste depozitul ( desi multi din cei care il condamna il folosesc cu varf si indesat ; stiu, vom avea replici de genul ramanem in urma, etc ), se doreste ca adminii sa nu ma joace ( aici sa zicem ca sunt deacord ), am vazut si cateva propuneri pertinente. Ok, daca ne mentinem in limitele regulamentului, putem discuta in continuare, presupun ca m-am pus singur la treaba, evident ca peste ceva timp va trebui tradus tot ce a fost scris aici si trimis la Inno.
 

DeletedUser47578

Nu inteleg ce treaba au celelalte servare cu al nostru. Mam uitat si pe celelalte de ex .de au 7 lumi casual ,altele 4 altele 2 ca si al nostru.
Care e diferenta de pe casual 1 cu al nostru? ca nu sunt jucatori "monstru" in top care nu pot fi atacati de nimeni de pe harta. Visepare asta corect? locul 1 de pe .ro nu a fost atacat de cel putin 2 ani,poate singur sa se atace :)))). Ei bine eu asta vreau sa se modifice.
Clasamentele sunt neschimbate de ffff mult timp ,trebuie facuta o schimbare/modificare la nivel global atunci,iar voi puteti ajuta asta stiind exact situatia de .ro ca doar daia sunteti admini .
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
":))))))))))))))) da bine ca stii regulile bre."

Regulile sunt aplicate de admini dupa bunul plac uneori.Apoi cand le arati verde in fata cu probe ca nu au dreptate, te blocheaza pentru a nu mai putea replica.Cand spui ca de 2-3 ani nu au fost probleme cu admnii, ce spui de Congres? Dar cazul care este acum cu un admin corupt asupra caruia nu se iau masuri?
Dar se deviaza de la subiect.
Propunerea mea de imbunatatire este urmatoarea:adminii sa nu mai joace deloc.


Mai sunteti multi care nu aveti curaj sa postati de pe conturile principale ( asta da direct dovada de lasitate ) ? Ce bine le stiti voi pe toate, pe cuvantul meu.
Cum naiba se face ca, cei mai vehementi in ultima perioada sunt fostii "prieteni", cei mai scriptati de pe serverele astea ?
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Mie personal mi-se pare aiurea doar depozitul
Si de ce nu ati fi deacord sa joace adminii? eu personal am jucat cu unul dintre ei (206cc) si chiar mi-a facut o deosebita placere
Chiar as vrea sa vad o lume unde joaca toti admini in triburi diferite
 

DeletedUser41586

Eu nu inteleg de ce sa impui unui admin sa nu joace, are si el dreptul sa joace.. Singurul lucru care ma nemultumeste ca pe toti de altfel.. este depozitul premium si daca a da timpul inapoi si a reveni la jocul initial nu se poate... ceea ce e de crezut, pentru ca orice joc trebuie sa evolueze, dar sinceri sa fim, din punctul meu de vedere si din punctul de vedere a 99% dintre jucatori, triburile a evoluat prost, ma rog.. cu mici exceptii.
Propun ca la 2 lumi normale deschise sa se deschida si una clasica, fara facilitatile astea stupide. Am vazut si nu mai stiu pe unde, cred ca la nemti.. ca se deschid cate 2 lumi.. Eu zic ca ar fi perfect asa si am fi fericiti cu totii...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Eu nu inteleg de ce sa impui unui admin sa nu joace, are si el dreptul sa joace.. Singurul lucru care ma nemultumeste ca pe toti de altfel.. este depozitul premium si daca a da timpul inapoi si a reveni la jocul initial nu se poate... ceea ce e de crezut, pentru ca orice joc trebuie sa evolueze, dar sinceri sa fim, din punctul meu de vedere si din punctul de vedere a 99% dintre jucatori, triburile a evoluat prost, ma rog.. cu mici exceptii.
Propun ca la 2 lumi normale deschise sa se deschida si una clasica, fara facilitatile astea stupide. Am vazut si nu mai stiu pe unde, cred ca la nemti.. ca se deschid cate 2 lumi.. Eu zic ca ar fi perfect asa si am fi fericiti cu totii...

Este singurul server care beneficiaza de asta ( 1 lume cu facilitati si una fara ), adica serverul german (.de) momentan. Daca ma intrebati pe mine motivele, as raspunde foarte sincer : nu stiu ( dar cred ca este evident....primul server, serverul de suflet, nostalgie...etc )
 
Ultima editare:
Sus