Propuneri lumea 83

Scor reacție
0
1 - Posibilitatea Schimbului de cărți al paladinilor ar fi interesant si/sau bonusurilor din invertar(bonusurile fiind imaprtite pe categorii exact ca si steagurile pentru a impiedica schimbul unul bonus slab cu ceva mai puternic)

2 - Varianta de a putea face curtea de nobili doar cand ai minele/magazia/ferma lvl 30

3 - posibilitatea de a putea ataca si a fi in razboi doar cu un singur trib deodată!
 

ionut barbaru

member
Scor reacție
0
Limita trib:80
Barbare:maxim 3500 puncte
Implementarea a 3/5 barbare de jucător. Ajută la farm, dezvoltare mai buna pentru toată lumea.
Restricție de inobilare barbarelor în primele 3 luni de joc
Viteza 2 e perfect
 
Scor reacție
0
Setarile ideale pentru mine cel putin ar fi urmatoarele:
Viteza:
2
Viteza unitati: 0.75
Protectie incepator: 3 zile
Raport protectie incepator: 1:20 pentru 30 de zile
Spioni: Unitatile din afara satului nu pot fi spionate
Turn de veghe: Nu
Paladin: Multiplu cu skills
Arcasi: Da
Tehnologii: O tehnologie per unitate
Limita de membri: 55
Garda: Nu
Biserica: Nu
Moral: Activat, bazat pe puncte si timp

Altele:

! Bonus de noapte:
00:00-06:00
! Gap: 100 MS
! Fake: Dezactivata
! Limita Nobil: 150 campuri


- SICKOSS
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Setarile ideale pentru mine cel putin ar fi urmatoarele:
Viteza:
2
Viteza unitati: 0.5
Protectie incepator: 3 zile
Raport protectie incepator: 1:20 pentru 30 de zile
Spioni: Unitatile din afara satului nu pot fi spionate - Nu mai exista acea setare pe spioni
Turn de veghe: Nu
Paladin: Multiplu cu skills
Arcasi: Da
Tehnologii: O tehnologie per unitate ( Cercetare simpla )
Limita de membri: 55
Garda: Nu
Biserica: Nu
Moral: Activat, bazat pe puncte si timp

Altele:

! Bonus de noapte:
00:00-06:00
! Gap: 100 MS
! Fake: Dezactivata Activ
! Limita Nobil: 150 campuri


- SICKOSS


Am editat mai sus ce nu se poate.
 

Kim Jong-WooA

member
Scor reacție
0
Eu ziceam un 1 -1 la trupe cladiri daca nu 08 1,2 acuma cum credeti si voi nu ma deranjeaza viteza dar numar de membri in trib as vota cel putin 60 mai mult de atat voi stiti cu membri unui trib. Sa fie numa la 50 de oameni o sa fie o lume in care o sa se lase multi foarte repede pt ca stiu toti ca sunt 50 de oameni care castiga lumea in rest parerea mea e 70 de membri in trib ganditi si voi putin in ansamblu cu cat mai multe locuri in tribu castigator cu atat mai multi oameni care raman pana la capat
 

ironically

member
Scor reacție
0
Dupa cum spune titlul, pentru lumea 83 ce se va deschide in jur de 15 IULIE 2021 ( deci peste mai bine de 1 luna ), ne-am gandit sa propunem catre INNO 3 variante de setari.

Noi ( echipa ) am gandit urmatoarele setari ( plus minus ) , unde am pus "?" se poate ajusta

Viteza : 2/0.5
Gap : 100ms
Protectie : 5 zile
Paladin - multiplu cu skills
Arcasi : DA
Cercetare simpla
Biserica : NU
Turn veghe : NU
Garda : NU
Fake : 1%
Limita trib - 50 ?
Restrictii ( idem ca la L82 )
Bonus noapte : 1-7 ?
Curte nobila - Pachete, pret constant.
Barbare/bonus pana la 2000p ( mai multe de data asta ).
Curatare activa

Premium, toate.


Mai putem veni cu 2 propuneri in plus fata de ce e mai sus, asa ca puteti sa propuneti.
Evident exista niste reguli pe care probabil le stiti deja, adica :

- Toate facilitatile premium active
- Moralul activ ( timp si puncte )
- Viteza unitatilor nu trebuie sa fie mai mare de 1 ( adica Vserver x Vunitati ): 1 cu 1, 1.25 cu 0.8, 1.6 cu 0.625 sau 2 cu 0.5

setarile sunt perfecte, dar de ce nu o deschideti mai rapid?
 

TrakkerV11

member
Scor reacție
0
Dupa cum spune titlul, pentru lumea 83 ce se va deschide in jur de 15 IULIE 2021 ( deci peste mai bine de 1 luna ), ne-am gandit sa propunem catre INNO 3 variante de setari.

Noi ( echipa ) am gandit urmatoarele setari ( plus minus ) , unde am pus "?" se poate ajusta

Viteza : 2/0.5
Gap : 100ms
Protectie : 5 zile
Paladin - multiplu cu skills
Arcasi : DA
Cercetare simpla
Biserica : NU
Turn veghe : NU
Garda : NU
Fake : 1%
Limita trib - 50 ?
Restrictii ( idem ca la L82 )
Bonus noapte : 1-7 ?
Curte nobila - Pachete, pret constant.
Barbare/bonus pana la 2000p ( mai multe de data asta ).
Curatare activa

Premium, toate.


Mai putem veni cu 2 propuneri in plus fata de ce e mai sus, asa ca puteti sa propuneti.
Evident exista niste reguli pe care probabil le stiti deja, adica :

- Toate facilitatile premium active
- Moralul activ ( timp si puncte )
- Viteza unitatilor nu trebuie sa fie mai mare de 1 ( adica Vserver x Vunitati ): 1 cu 1, 1.25 cu 0.8, 1.6 cu 0.625 sau 2 cu 0.5

Arata foarte bine setarile per total, as mai adauga cateva puncte:
- Paladin cu skills sau arme de preferat, adauga o noua variabila desi la inceput norocul isi poate juca partea
- Bonus de noapte 12-8 pentru a facilita o gama mai larga de jucatori, nu doar "the hardcore group"
- Limita de trib cat mai mica, avand in vedere ca si harta e populata doar pe cateva continente acum, crearea unui trib mamut de la inceput nu ajuta pe nimeni si doar va inchide lumea mai repede.
- Sate bonus - adauga inca o variabila
 

Fello18

member
Scor reacție
0
Am sa-mi exprim si eu parerea putin.

Jocul a devenit un pay to win, si multi jucatori nu isi mai pierd timpul jucand pentru ca nu pot tine pasul cu cei ce cumpara resurse.

Eu unul as vota pentru o lume echilibrata, o lume in care nu avem depozit premium, o astfel de setare posibil sa aduca si un numar mai mare de jucatori si ar oferi mai multa stabilitate.

Dar in primul rand, ar fi o lume corecta, unde plecam toti de la un punct si tragem cot la cot sa ajungem cat mai sus.

Sunt multe persoane care isi doresc o astfel de lume, si posibil multi jucatori noi ar incerca o astfel de lume.
 
Scor reacție
0
Am sa-mi exprim si eu parerea putin.

Jocul a devenit un pay to win, si multi jucatori nu isi mai pierd timpul jucand pentru ca nu pot tine pasul cu cei ce cumpara resurse.

Eu unul as vota pentru o lume echilibrata, o lume in care nu avem depozit premium, o astfel de setare posibil sa aduca si un numar mai mare de jucatori si ar oferi mai multa stabilitate.

Dar in primul rand, ar fi o lume corecta, unde plecam toti de la un punct si tragem cot la cot sa ajungem cat mai sus.

Sunt multe persoane care isi doresc o astfel de lume, si posibil multi jucatori noi ar incerca o astfel de lume.
Exista specialele cu astfel de setari..
 

cocacola

member
Scor reacție
1
Am sa-mi exprim si eu parerea putin.

Jocul a devenit un pay to win, si multi jucatori nu isi mai pierd timpul jucand pentru ca nu pot tine pasul cu cei ce cumpara resurse.

Eu unul as vota pentru o lume echilibrata, o lume in care nu avem depozit premium, o astfel de setare posibil sa aduca si un numar mai mare de jucatori si ar oferi mai multa stabilitate.

Dar in primul rand, ar fi o lume corecta, unde plecam toti de la un punct si tragem cot la cot sa ajungem cat mai sus.

Sunt multe persoane care isi doresc o astfel de lume, si posibil multi jucatori noi ar incerca o astfel de lume.

Salut,nu ca nu as fi de acord cu propunerea ta,dar nu cred ca avantajeaza pe multi jucatori,nu mai zic de INNO,depozitul premium la targ stim cu totii de ce a fost adaugat,nu doar pentru faptul sa avantajeze jucatorii care vor sa cumpere/vanda resurse,ci mai mult pe cei care au creat jocul,sa scoata un ban in plus.
Ceea ce se intampla momentan este tot vina jucatorilor,lacomia de cat mai multe resurse prin cumparare sau vanzare lor prin depozitul premium nu poate duce la nimic bun,ba chiar a creat un dezechilibru in acest joc.Pentru a mai putea echilibra un pic situatia se poate implementa o variabila,in care sa ai o oarecare limita de cumparare/vanzare,nu doar in limita capacitatii magaziei,ci un sistem asemanator cu cel pentru limita de farm,dar nu stiu cat le-ar conveni administratorilor sa faca asta,pentru ca practic este o munca in plus pentru ei,dar si o limitare a "castigurilor".Ori mai simplu,nu mai bagati asa de multi bani in jocul asta!
 

Cheloo*

member
Scor reacție
0
Watcher , aceesi scuza penibila o gasesti de fiecare data si nu numai tu . Auzi raspuns , exista lume speciala , dar nu toata lume isi permite viteza 4 .Avem joburi si familie , despre ce vorbim ?

Sunt multi care au propus o lumea cu viteza 1 sau 2 dar fara depozit premium , nu speciale cu viteza 4 .
 

Cheloo*

member
Scor reacție
0
Vreau sa joc triburile cum o faceam acum 12 ani . Nu sa astept 5 luni pentru o speciala .
 
Scor reacție
0
Watcher , aceesi scuza penibila o gasesti de fiecare data si nu numai tu . Auzi raspuns , exista lume speciala , dar nu toata lume isi permite viteza 4 .Avem joburi si familie , despre ce vorbim ?

Sunt multi care au propus o lumea cu viteza 1 sau 2 dar fara depozit premium , nu speciale cu viteza 4 .
Sunt de acord cu asta..ideea e ca multi nu stiu de existenta specialelor, sau se fac ca nu stiu..da, o speciala cu viteza 1.6 ar fi ceva benefic
 
Sus