Propuneri lumea 83

mauLLL

member
Scor reacție
0
Watcher , aceesi scuza penibila o gasesti de fiecare data si nu numai tu . Auzi raspuns , exista lume speciala , dar nu toata lume isi permite viteza 4 .Avem joburi si familie , despre ce vorbim ?

Sunt multi care au propus o lumea cu viteza 1 sau 2 dar fara depozit premium , nu speciale cu viteza 4 .

Exista lumi clasice...nu v-am vazut ingramaditi acolo.

Referitor la cheles cu propunerea de a ataca un singur trib....pai si daca-mi fac trib mamut si ma bag in razboi cu o academie de 1 jucator, ce faci? cum o joci?:))) innobilam barbare intre satele voastre si nu ne puteti ataca, pt ca suntem in razboi cu 1 trib de 1 sat. Hai sa fim seriosi..
 

navarra

member
Scor reacție
0
Atâtea discuții și nelămuriri pe aici in privința depozitului , într-adevăr specialele sunt mai rapide dar acuzați-ma ,acum 1 an și ceva am jucat o clasica cu setari normale exact așa cum doriți voi și nu v-am vazut pe mulți pe acolo….

cât despre limite in depozit premium si tot așa cred ca sunt baliverne dacă nu este depozit sunt probleme cu Scripturi boti și tot asa, oricum o dai nu mulțumești pe nimeni ! ( nimeni nu e obligat sa bage bani sau cât sa bage ! Știm deasemenea cu toții ca mulți care bagă bani cu nemiluita nu ajung sa închidă lumi , de multe ori cei care bagă pp-uri stranse
De pe alte lumi ajung sa câștige pentru ca știu sa dozeze și sa joace !)

așa ca gata cu atâta plâns ca aveți fiecare lumi cu setari diferite de unde alege !
 

VortheX

member
Scor reacție
0
Viteza: 1/1
Gap: 100ms
Protectie: 5 zile
Paladin: clasic (fara arme, fara skiluri)
Arcasi: NU
Cercetare: simpla
Biserica: NU
Turn veghe: NU
Garda: NU
Fake: 1%
Limita trib: 100
Nu se poate parasi tribul, Sprijin doar in trib (anti conturi support)
Nobil: fara limita de distanta
Bonus noapte: dinamic
Curte nobila: Pachete, pret constant.
Barbare pana la 3000p
Mai multe sate de barbari
Fara relocare
Fara sate bonus.
Curatare inactiva

Premium, toate, fara depozit premium. strica tot jocul.
 

navarra

member
Scor reacție
0
Sunt de acord cu asta..ideea e ca multi nu stiu de existenta specialelor, sau se fac ca nu stiu..da, o speciala cu viteza 1.6 ar fi ceva benefic
Tu cred ca nu înțelegi cu adevărat cuvântul “lumi speciale “

mam propus acum ceva timp setari pt încă o clasica și nu s-a aprobat din motive vizibile pe orice forum
 

Fello18

member
Scor reacție
0
Atâtea discuții și nelămuriri pe aici in privința depozitului , într-adevăr specialele sunt mai rapide dar acuzați-ma ,acum 1 an și ceva am jucat o clasica cu setari normale exact așa cum doriți voi și nu v-am vazut pe mulți pe acolo….

cât despre limite in depozit premium si tot așa cred ca sunt baliverne dacă nu este depozit sunt probleme cu Scripturi boti și tot asa, oricum o dai nu mulțumești pe nimeni ! ( nimeni nu e obligat sa bage bani sau cât sa bage ! Știm deasemenea cu toții ca mulți care bagă bani cu nemiluita nu ajung sa închidă lumi , de multe ori cei care bagă pp-uri stranse
De pe alte lumi ajung sa câștige pentru ca știu sa dozeze și sa joace !)

așa ca gata cu atâta plâns ca aveți fiecare lumi cu setari diferite de unde alege !


Eu cred ca nu ai inteles un cuvant din ceea ce vor sa spuna cei care isi doresc o lume normala fara depozit premium, ba mai mult poate esti unul din acei jucatori la care le place sa bage mii de euro in joc.

Bai fratilor, una e sa intri pe un joc si sa-l joci de placere si sa-l susti printr-o suma modica, sa zicem 1500pp-uri pe luna este arhisuficient (88 lei) si alta este sa intri ca bombardieru si sa bagi mii de euro si sa cuceresti tot ce misca langa tine.

Asta este si motivul pentru care jocul acesta o ia in jos, pentru ca este clar un PAY TO WIN. Ce credeti ca ar fi mai benefic pentru joc, atat financiar cat si supravietuirea lui in anii urmatori? 10-20 jucatori care vin cu portofelul gras si isi fac de cap si "inghit" jucatorii normali, sau, sute de jucatori care sa pastreze un echilibru al populatiei si in acelasi timp, acei jucatori continuand sa joace luna de luna vor aduce bani lunar celor de la INNO games prin facilitatile premium si eventuri.

Este o strategie pe termen lung cu sanse mari de reusita si castig.
 

navarra

member
Scor reacție
0
Eu cred ca nu ai inteles un cuvant din ceea ce vor sa spuna cei care isi doresc o lume normala fara depozit premium, ba mai mult poate esti unul din acei jucatori la care le place sa bage mii de euro in joc.

Bai fratilor, una e sa intri pe un joc si sa-l joci de placere si sa-l susti printr-o suma modica, sa zicem 1500pp-uri pe luna este arhisuficient (88 lei) si alta este sa intri ca bombardieru si sa bagi mii de euro si sa cuceresti tot ce misca langa tine.

Asta este si motivul pentru care jocul acesta o ia in jos, pentru ca este clar un PAY TO WIN. Ce credeti ca ar fi mai benefic pentru joc, atat financiar cat si supravietuirea lui in anii urmatori? 10-20 jucatori care vin cu portofelul gras si isi fac de cap si "inghit" jucatorii normali, sau, sute de jucatori care sa pastreze un echilibru al populatiei si in acelasi timp, acei jucatori continuand sa joace luna de luna vor aduce bani lunar celor de la INNO games prin facilitatile premium si eventuri.

Este o strategie pe termen lung cu sanse mari de reusita si castig.
As putea sa îți dau exemple de jucatori care au câștigat luni in top 10 cu pana in 20 k pp-uri investiți chair și alea strânse de pe alte luni ! Adică investiție 0


am precizat de clasica de anul trecut Pe care am jucat-o pana la final chair și se pare ca voi erați toți pe lumile normale si cumpărați resurse! S-a propus o noua clascia , au răspuns câțiva oameni, nu se vede ca va doriți !
Cât despre mine nu ar trebui sa te intereseze inventiile mele in joc , nu neg ca nu am băgat bani dar spun clar ca de mult timp am lăsat lumile normale de la noi din același motiv !
Jucati și pe alte servere băieți unde va convine , va recomand sa jucati pe .de sa veniți înapoi aici cu coada între picioare !
 

navarra

member
Scor reacție
0
Scuze celor care vor într-adevăr sa propună setari și văd certuri și discuții inutile !
 
Scor reacție
0
O sa ma bag in discutie doar ca sa va arat ca am propus recent o lume clasica (fara depozit premium, exact cum ati discutat voi mai sus) AICI

Dar din pacate raspunsul a fost negativ, poate daca suntem mai multi care propunem asta o sa fie alt raspuns, cand am facut eu topicul au fost doar cateva comentarii cu +1

raspunsul:
1622982996537.png
 

dedei13

member
Scor reacție
0
Limita de 100 de oameni in trib , sprijin doar in trib , consider ca o limita mai mare este necesara , in ultimul timp limita in trib este tot mai mica , se fac 50 de academii , din care 25 sunt pline cu suporti , jucatorii intra din in ce mai putin de la lume la lume.

Limita de 100 de membri si sprijin doar in trib , cred ca forteaza un alt stil de joc cu mai putine academii si mai old.

Fara bonus de noapte sau sa alegem noi intervalu
 

marakesh

member
Scor reacție
0
Propunerea mea in afara de cea anterioara:
- 4 triburi A B C D
- la inscrierea pe lume jucatorii sunt alocati aleator in mod egal ca numar pe k
- tribul nu se poate parasi, fara concedieri, conducere etc..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Propunerea mea in afara de cea anterioara:
- 4 triburi A B C D
- la inscrierea pe lume jucatorii sunt alocati aleator in mod egal ca numar pe k
- tribul nu se poate parasi, fara concedieri, conducere etc..

Pe lumile normale nu este posibila o asemenea setare.
Doar pe speed sau speciale ( pe speciale nu sunt sigur, trebuie testat )
 
Scor reacție
0
Watcher , aceesi scuza penibila o gasesti de fiecare data si nu numai tu . Auzi raspuns , exista lume speciala , dar nu toata lume isi permite viteza 4 .Avem joburi si familie , despre ce vorbim ?

Sunt multi care au propus o lumea cu viteza 1 sau 2 dar fara depozit premium , nu speciale cu viteza 4 .

Voi degeaba ii cereti lui Rakanishu lumi fara depozit premium si il detestati pentru ca nu va baga lumi de genul, nu tine de el, nu tine de niciun admin pe triburile, tine de cei de la InnoGames. Orice companie urmareste sa faca profit, lumi normale fara depozit premium nu o sa mai vezi, cel putin, nu in Romania. Daca nu ma insel, am vazut la nemti ca deschideau 2 lumi deodata, 1 cu depozit premium si alta fara depozit premium, dar aia au numar mare de jucatori..
 

cocacola

member
Scor reacție
1
O sa ma bag in discutie doar ca sa va arat ca am propus recent o lume clasica (fara depozit premium, exact cum ati discutat voi mai sus) AICI

Dar din pacate raspunsul a fost negativ, poate daca suntem mai multi care propunem asta o sa fie alt raspuns, cand am facut eu topicul au fost doar cateva comentarii cu +1

raspunsul: Vezi atașament 4013
Daca viteza pe lumile clasice nu ar fi mai mare de 2,atunci cred ca ar fi mai multi doritori sa intre si sa joace.Nu toata lumea poate juca pe lumi mai rapide de viteza 2.
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Viteza : 2/0.5
Gap : 100ms
Protectie : 5 zile
Paladin - DA, fara arme ( clasic )
Arcasi : DA
Cercetare simpla
Biserica : NU
Turn veghe : NU
Garda : NU
Fake : 1%
Limita trib - 70
Sprijin in afara tribului: Sprijinirea satelor din afara tribului jucătorilor nu este posibilă. Calitatea de membru al tribului este verificată atât atunci când se trimite sprijinul, cât și la sosire. Sprijinul este retras la schimbarea tribului.
Abilitatea de a ataca membrii tribului : Atacurile împotriva membrilor tribului se transformă în vizite și, prin urmare, nu fac niciun fel de daune
Cost taleri normal
Barbare - pana la 3000p
Sate bonus - fara
Curatare activa
Steaguri - fara
Bonus noapte : Dinamic (daca nu se poate, atunci intre orele 1- 8 )
Selectează o direcţie: inactiv
Relocare langa un prieten: inactiv (cea mai simpla masura impotriva conturilor suport)
 

tapy

member
Scor reacție
0
Dupa cum spune titlul, pentru lumea 83 ce se va deschide in jur de 15 IULIE 2021 ( deci peste mai bine de 1 luna ), ne-am gandit sa propunem catre INNO 3 variante de setari.

Noi ( echipa ) am gandit urmatoarele setari ( plus minus ) , unde am pus "?" se poate ajusta

Viteza : 2/0.5
Gap : 100ms
Protectie : 5 zile
Paladin - multiplu cu skills
Arcasi : DA
Cercetare simpla
Biserica : NU
Turn veghe : NU
Garda : NU
Fake : 1%
Limita trib - 50 ?
Restrictii ( idem ca la L82 )
Bonus noapte : 1-7 ?
Curte nobila - Pachete, pret constant.
Barbare/bonus pana la 2000p ( mai multe de data asta ).
Curatare activa

Premium, toate.


Mai putem veni cu 2 propuneri in plus fata de ce e mai sus, asa ca puteti sa propuneti.
Evident exista niste reguli pe care probabil le stiti deja, adica :

- Toate facilitatile premium active
- Moralul activ ( timp si puncte )
- Viteza unitatilor nu trebuie sa fie mai mare de 1 ( adica Vserver x Vunitati ): 1 cu 1, 1.25 cu 0.8, 1.6 cu 0.625 sau 2 cu 0.5


Salutari!

Suna bine..dar as avea si eu ceva de adaugat..chiar daca am observat ca sunt baieti care au mai spus. Ceva mai multe barbare pe lume, se poate? Lumile de acum se termina cu cateva K uri pline cu sate si e pacat sa fie asa. Ceva mai multe sate de barbari (si bonus daca nu e prea mult) cu bonusul de noapte/jucator si eu zic ca o sa fie fun.
 

Lady Kristine

member
Scor reacție
0
Pe lumile normale nu este posibila o asemenea setare.
Doar pe speed sau speciale ( pe speciale nu sunt sigur, trebuie testat )

Ar merge o speciala asa, poti testa inainte de viitoarea speciala?

Si atacurile in trib sa se transforme in vizite, si sprijin doar in trib, restul imi e indiferent
 

mauLLL

member
Scor reacție
0
Se poate lasa lumea cu taleri? Daca va fi lume cu sprijin doar in trib, cu pachete, cu bonus de noapte dinamic..o sa fie un cosmar pentru organizatori. Sunt prea multe variabile de care trebuie tinut cont, si este foarte greu sa organizezi la nivel de trib. Nu am mai vazut de foarte mult timp setarea curtii pe 3 nivele pe o lume normala, poate putem sa o pastram pentru speciale, casual etc:D
 

mauLLL

member
Scor reacție
0
Viteza : 2/0.5
Gap : 100ms
Protectie : 5 zile
Paladin -multiplu cu skills
Arcasi : DA
Cercetare simpla
Biserica : NU
Turn veghe : NU
Garda : NU
Bonus de noapte - Activ de la 0:00 și 8:00
Fake : 1%
Limita trib - 70
Sprijin in afara tribului: Sprijinirea satelor din afara tribului jucătorilor nu este posibilă. Calitatea de membru al tribului este verificată atât atunci când se trimite sprijinul, cât și la sosire. Sprijinul este retras la schimbarea tribului.
Abilitatea de a ataca membrii tribului : Atacurile împotriva membrilor tribului se transformă în vizite și, prin urmare, nu fac niciun fel de daune
Sistem cu monede - DA
Cost taleri normal
Barbare - pana la 2000p
Sate bonus -DA
Curatare activa
Steaguri - DA
 
Ultima editare:
Sus